Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1.5 tdci PS Direksiyon'daki Titreme

Yaman Sertdemir

Soru

Merhabalar,

Geçen günlerde bir bayide Ford Focus 1.5 TDCI Powershift testine çıktım. Motor, ses izolasyonu, süspansiyonlar ve vites geçişleri çok iyidi, arabayı çok beğendim ve yeni arabam bu olabilir. Fakat direksiyonda dizel motorun titremesi geliyordu ve bu beni rahatsız etti. Mesela araçta şerit takip kontrolü vardı, şerit ihlali olduğunda direksiyonu titretiyor, ama normal durumla bu titreme arasında çok fark yoktu. Bu durumu satışçıya da söyledim "olmaması lazım" dedi. Bayideki test aracı kazalı ve düzgün yapılmamış olabilir, veya ayarlarında bir sıkıntı olabilir diye düşündüm. Yine de emin olmak isterim, en son ihtimal başka bir bayide test edeceğim. 

Sizlerin deneyimine ve bu aracın sahiplerine danışmak isterim, sizde de direksiyonda motorun titremesi geliyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

4000 km deyim böyle bir titreme hissetmedim.

ilk kalkış anında varlığından emin olamadığım titrememsi bir durum var sanki acemi şoförken gaza az basıp  (fakir kalkış derdi direksiyon hocam) titretirsin ya onun gibi bir şey ama var mı yok mu emin de değilim.Sanki yok gibi de sanki var gibi de. Belki de daha gazlı kalkmam lazım gerçekten.. 

Şeytan kulağına sürüş , yol tutuş, ses,  titreme, trim sesi vs konusunda en ufak bir şikayetim yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, muhtemelen test aracı kazalıydı veya ayarlarında bir sıkıntı vardı. Hatta acaba yol hissiyatını kaybetmemek için mi böyle yapmışlar diye düşünmedim değil. 

Aynı gün Mercedes B serisindeki dizel otomatik modeli de test ettim, açıkçası Focus motor, süspansiyon, izolasyon, yol tutunma açısından B serisinden üstündü. B serisinin üstün olduğu şey ise iç aksamdaki malzeme kalitesi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.