Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3'e H7 Led Uyar Mı? Görüntüsü nasıldır?

Önerilen Mesajlar

20151011_110908.mp4

Birde şunu belirteyim. Bana komple set olarak içinde farı da dahil olmak üzere çiftine önler için 1400 TL, arkalar için (ledli stop) 1500 TL fiyat verdi. Birde lambayı LED değil de HID istersem +50 TL ilave istedi. Ama bilgi sıfır oldupu için öylece kaldı. LED ile HID farkı nedir?

Anlaşılan bizim iş kalacak ya komple seti alacağım ya da hiçbirini..  Peki komple set alırsam sorun yaşarmıyım uyum konusunda?

Led stop 1500 tl uçuk istemiş.Sahibinden de var takip ediyorum 850 tl. Çin de 300 usd civarında geziyor fiyatı.Çinden mercekli far felan almak boşa giden paradır benim görüşüme göre.Stop alınabilir ucuz olmak kaydıyla.Buyrunuz örnek ücret ve free shiping http://www.aliexpress.com/item/Auto-Lighting-Style-LED-Tail-Lamp-for-Ford-Focus3-Sedan-led-tail-lights-BMW-Style-drl/32416598106.html?spm=2114.01020208.3.2.I4mVI7&ws_ab_test=201556_8,201527_2_71_72_73_74_75,201560_1

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler  HID ve LEd farkı açıklaması kısa ve net oldu. Şimdi gelelim diğer konulara :D bazı resimlşeri buraya bazılarınıda diğer konılara ekleyeceğim.

Bu burda aldığımız ışıklı kapı meşiği bende düz kromları var bunda da Focus yazısında küçük bir 'for' ibaresi var kırmızı onun için tereddüt ettim. Fiyatı ise 60 TL.

Birde kraom cam çıtaları baktım Küçük valii gütürdüğüm için alamadım fiyatıda tam çerçeve sanırım 16 parçaydı 100 TL.

Onun yeride şu şerit metre gibi satılanlardan aldım deneyeceğim duruma göre diğer şeritlerden alacağım.

Birde paçalık aldım ama paçalığınkiler logosuz. Paçalık ve şerit metreye 25 TL verdim.

20151011_120611.jpg

822.jpg

823.jpg

Led stop 1500 tl uçuk istemiş.Sahibinden de var takip ediyorum 850 tl. Çin de 300 usd civarında geziyor fiyatı.Çinden mercekli far felan almak boşa giden paradır benim görüşüme göre.Stop alınabilir ucuz olmak kaydıyla.Buyrunuz örnek ücret ve free shiping http://www.aliexpress.com/item/Auto-Lighting-Style-LED-Tail-Lamp-for-Ford-Focus3-Sedan-led-tail-lights-BMW-Style-drl/32416598106.html?spm=2114.01020208.3.2.I4mVI7&ws_ab_test=201556_8,201527_2_71_72_73_74_75,201560_1

Bana verdiği fiyatlar 700 ve 750 idi. Ben onalrı tek fiyat diye düşündüm belik tek fiyattı belki de çifti bu fiyattı? Çince olmadığı için anlaşmamız biraz zordu.

Tek kafamı kurcalayan bu komple far alsam sonuçları ne olur? Üzülmekte istemiyorum ama burdaki ürünlerde ordan. Sorular.. Sorular... Sorular...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi şu işede bir el atsanda şöyle 500'e falan bulabilsek bunları  :yemek:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Diyorsunuz ki ya hiç alma, ya bastır parayı burdan al ya da arabayı alırken üst versiyon alsaydın ....  Bakalım ne yapacam...

Doğan abinin bu konudaki bilgisine güvenirim,eğer böyle diyorsa vardır bir bildiği. Maden 700 - 800 lira bandından bahsettiniz daha 3-4 gün önce sahibinden de 1-2 hafta öncede bir çıkmacıda 1100 ile 1250 lira arasında komple set halinde orjinal tit x farı vardı. Ufak bir bakımla tertemiz kullanılır gibi, riske girmeden 300 falan daha ekleyip buralardan kovalamak daha iyi olur sanki bu farları

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Teoman Saraç

yazmıştım ama paylaştığınız videolar üzerine tekrar ediyorum, ampülün boştaki ışık gücü, aydınlatması önemli değil. Reflektörün yola yansıtamadığı ışık aydınlatma açısından hiç bir işe yaramaz aksine sağa sola yansıyarak göz almasına neden olur. Far, hatta araç üzerinde görmeden iyimidir kötümüdür anlamanız mümkün değil.

HID (=High-intensity discharge) ampulun çalışma prensibi otomotivde içindeki gaz olarak xenon kullanıldığı için xenon far olarak biliniyor, yani aynı şey. Çakmalığı ise yine yukarıda yazdığım sebep, yani OEM olarak üretilen H7 vs tipte xenon ampul yok çünkü bu ampul tipini kullanan xenon ile çalışabilecek reflektör yok ama adamlar üretip satıyor işte.

Ozan Kar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

275 usd ye satıyo adam. Aslında pahalı değil gerçekten ucuz. Orj stoplar belki aynı paradır. Ama usd pahalı ondan bize pahalıya geliyor.

Bunu gümrükten geçirmek var bir de abi, algısıydı vergisiydi 900'ü falan bulur sanırım hatta geçer bile belki. Yapımı zor mu bunun da kimse el atmadı bizlerden merak ettim şimdi, eğer çokta zor değilse toplanıp alalım  bir tane baka baka herkese yaparız :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güçlü ışık önünüzü aydınlatmadığı gibi gereksiz göz alır. Mercekli far olursa durum değişir tabi

Bunu gümrükten geçirmek var bir de abi, algısıydı vergisiydi 900'ü falan bulur sanırım hatta geçer bile belki. Yapımı zor mu bunun da kimse el atmadı bizlerden merak ettim şimdi, eğer çokta zor değilse toplanıp alalım  bir tane baka baka herkese yaparız [emoji14]

Oktay abi el atıyordu bu işe. Ama fiyat 700 leri buluyor. Çıkma stop bulacan bide

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan abinin bu konudaki bilgisine güvenirim,eğer böyle diyorsa vardır bir bildiği. Maden 700 - 800 lira bandından bahsettiniz daha 3-4 gün önce sahibinden de 1-2 hafta öncede bir çıkmacıda 1100 ile 1250 lira arasında komple set halinde orjinal tit x farı vardı. Ufak bir bakımla tertemiz kullanılır gibi, riske girmeden 300 falan daha ekleyip buralardan kovalamak daha iyi olur sanki bu farları

Takibi burdaki herkesin bilgisine güveniyorum ve onun için danışıyorum. Deiğiniz gibi 300 tl için riske değmez. Önemli olan takip edip bulmak. Ama şu sorumun cevabını kaçırdım sanırım. Komple set olarak farı alıp taksak bir sorun olurmu ELM den birşey yapmak gerekirmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güçlü ışık önünüzü aydınlatmadığı gibi gereksiz göz alır. Mercekli far olursa durum değişir tabi

merceklide olsa merceksizde olsa önemli olan doğru ampul kullanılması, h7 merceğe xenon tak yine düşük performans olur yine göz alır, yansıma alanı küçük olduğundan reflektör kadar olmaz ama yine de olur. Daha düne kadar merceksiz xenonlu araçlar çıkıyordu fabrikadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Teoman Saraç

yazmıştım ama paylaştığınız videolar üzerine tekrar ediyorum, ampülün boştaki ışık gücü, aydınlatması önemli değil. Reflektörün yola yansıtamadığı ışık aydınlatma açısından hiç bir işe yaramaz aksine sağa sola yansıyarak göz almasına neden olur. Far, hatta araç üzerinde görmeden iyimidir kötümüdür anlamanız mümkün değil.

HID (=High-intensity discharge) ampulun çalışma prensibi otomotivde içindeki gaz olarak xenon kullanıldığı için xenon far olarak biliniyor, yani aynı şey. Çakmalığı ise yine yukarıda yazdığım sebep, yani OEM olarak üretilen H7 vs tipte xenon ampul yok çünkü bu ampul tipini kullanan xenon ile çalışabilecek reflektör yok ama adamlar üretip satıyor işte.

Yani uun lafın kısası ister HID ister LED olsuın sonradan takıldığı için ne verim alırız nede rahat yolculuk ederiz karşımızdakileri rahatsız etmekte işin fazlası.

Ben artık sadece çıkma far bulmaya yöneleyim. Teşekkürler..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani uun lafın kısası ister HID ister LED olsuın sonradan takıldığı için ne verim alırız nede rahat yolculuk ederiz karşımızdakileri rahatsız etmekte işin fazlası.

Ben artık sadece çıkma far bulmaya yöneleyim. Teşekkürler..

kesinlikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Takibi burdaki herkesin bilgisine güveniyorum ve onun için danışıyorum. Deiğiniz gibi 300 tl için riske değmez. Önemli olan takip edip bulmak. Ama şu sorumun cevabını kaçırdım sanırım. Komple set olarak farı alıp taksak bir sorun olurmu ELM den birşey yapmak gerekirmi?

Doğru adrestesin :). Far bulunur kolay illaki etrafta satan çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.