Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3.5 Prins Silverline-Balıkesir

Şakir Sakızlı

Önerilen Mesajlar

uzun yolda benzine alın yeterli olur bence, gazın yanma ısısı benzine göre yüksek çünkü. uzun yolda benzine alınca hiç olmazsa biraz motor içinin ısısını düşürür [emoji4] 

Isidan ziyade benzin pompalayan ve aktaran aksamlarin saglikli kalmasi icin istiyorlar sanirim ,cokta uzun yol yapmadigimi dusunursek:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karar tabiki sizin ancak şunu sormak isterim ,5000km yapıyorum en fazla dediniz. Bunu kısarak mı yapıyorsunuz yoksa gerçekten her ihtiyaç anında arabayı kullanıp yaptığınız km mi bu ? Ki 5000 çok az bir değer tabiki ,hani kısıyor olsanız bile lpg ile bu 2'ye katlanmaz herhalde :) Sonuç itibariyle şahsi fikrim değmez...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karar tabiki sizin ancak şunu sormak isterim ,5000km yapıyorum en fazla dediniz. Bunu kısarak mı yapıyorsunuz yoksa gerçekten her ihtiyaç anında arabayı kullanıp yaptığınız km mi bu ? Ki 5000 çok az bir değer tabiki ,hani kısıyor olsanız bile lpg ile bu 2'ye katlanmaz herhalde :) Sonuç itibariyle şahsi fikrim değmez...

kısmakla alakalı durum değil sadece izinli günlerimde keyf amaçlı kullanıyorum.araçlara binmekten çok modifiye etmeye daha çok zaman ayırıyorum ondan sıra kalırsa biniyorum diyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kısmakla alakalı durum değil sadece izinli günlerimde keyf amaçlı kullanıyorum.araçlara binmekten çok modifiye etmeye daha çok zaman ayırıyorum ondan sıra kalırsa biniyorum diyelim.

O zaman boşverin ,hem satarken orjinalliği korunmuş modifiyeli araç satarsınız :) Lpg tabiki ilk amaç ekonomi ancak bazı risklerde beraberinde geliyor. Bu riskleri almaya sizde pek ,hatta hic değmez kanımca. Modifiye konunuza yazmasam da takipteyim ayrıca ,bir tebrikte benden :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
On 18.10.2015 at 09:59, Şakir Sakızlı said:

O zaman boşverin ,hem satarken orjinalliği korunmuş modifiyeli araç satarsınız :) Lpg tabiki ilk amaç ekonomi ancak bazı risklerde beraberinde geliyor. Bu riskleri almaya sizde pek ,hatta hic değmez kanımca. Modifiye konunuza yazmasam da takipteyim ayrıca ,bir tebrikte benden :)

son durum nedir.açıkcası bende baya baya niyetlendim bu lpg işine.sizin montajı görünce buradaki ustalar resmen kasapmış dedim.adamlara sizin montajlı resimi gösteriyorum onlarda hayret ediyorlar. dedim bu şekil istiyorum.abi yok sızdırmazlıktan geçmez yok filtreler değişirken çok uğraştırır vs .adam gibi işini yapan bulamadım istanbul da açıkcası

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman boşverin ,hem satarken orjinalliği korunmuş modifiyeli araç satarsınız [emoji4] Lpg tabiki ilk amaç ekonomi ancak bazı risklerde beraberinde geliyor. Bu riskleri almaya sizde pek ,hatta hic değmez kanımca. Modifiye konunuza yazmasam da takipteyim ayrıca ,bir tebrikte benden [emoji4]

son durum nedir.açıkcası bende baya baya niyetlendim bu lpg işine.sizin montajı görünce buradaki ustalar resmen kasapmış dedim.adamlara sizin montajlı resimi gösteriyorum onlarda hayret ediyorlar. dedim bu şekil istiyorum.abi yok sızdırmazlıktan geçmez yok filtreler değişirken çok uğraştırır vs .adam gibi işini yapan bulamadım istanbul da açıkcası

Oldukca memnunum ,2600 de takildi suan arac 6900 de ,28 kurus civari sehir ici 21 kurus sehirlerarasi lakin sehirici daha fazla yakilmaz emin olun.baska sorulariniz olursa cevaplarim bir aksilik yok yani;) atlayin gelin burada taktiralim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu bahsettiğiniz değerler ilk çalıştırmada harcanan benzin dahil değerler mi?

Yoksa depo dolumundan depo dolumuna harcanan lpg değerleri mi?

Bu arada prins lpg de bayağı ünlü bir marka benim bildiğim. Amcam da daha önce arabasına prins taktırmıştı Ankara'da, ustası hocam her ne olursa olsun ürünü bizden (prins servisinden) başka kimseye gösterme, bozarlar sonra sıkıntı olur demişti. Hatta nerde olursan ol, helikopterle olsa geliriz, ürünümüzün her türlü arkasındayız falan demişlerdi. Artık gerçekten böyle midir değil midir bilemiyorum. :)

Ama sizin montaj gayet düzgün görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O zaman boşverin ,hem satarken orjinalliği korunmuş modifiyeli araç satarsınız [emoji4] Lpg tabiki ilk amaç ekonomi ancak bazı risklerde beraberinde geliyor. Bu riskleri almaya sizde pek ,hatta hic değmez kanımca. Modifiye konunuza yazmasam da takipteyim ayrıca ,bir tebrikte benden [emoji4]

Oldukca memnunum ,2600 de takildi suan arac 6900 de ,28 kurus civari sehir ici 21 kurus sehirlerarasi lakin sehirici daha fazla yakilmaz emin olun.baska sorulariniz olursa cevaplarim bir aksilik yok yani;) atlayin gelin burada taktiralim [emoji4]

Teşekkür ederim keşke zaman olsada gelebilsem.

Geçen burada sizin montajı göstererek arkadaş taktirmis ortaya çıkan durum bu

b202d4ae5007e6b53fb8b779ea446574.jpg

Sizden ricam motorun lpg montaj elemanlarının bana detaylı fotoğrafını atarsanız çok minnettar olurum.en azından ben başı da durarak bunun gibi istiyorum diyebileyim.

Birde sizin dolum yeri depo kapağına mi montaj oldu oranı da fotoğrafını çekip gönderirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dolum yeri arabanın arkasında ,şöför tarafına denk geliyor ,altta. Depo kapağı aparat olayı var deldirme olayı falan istemedim açıkçası. Tabiki yalnız ciddi bir yoğunluğum mevcut ,sabah 8 -8.30 gibi evden çıkıyorum en geç ,o ara çeker atarım inşallah. Açıkçası montaj yapan arkadaşta bana bununla herkes uğraşmaz demişti ,haklıymış sanırım. Bu işte uğraştırır diye bir şey olmamalı ,böyle bir savunma yapması açıkçası yanlış montajcının. Sızdırmazlıkla alakasını da anlamadım ama :) Bağlantı kuramadım yani ,bu işin en büyük kısmı montaj diyorlar ,Allah yardımcınız olsun. Fotoğrafları inşallah sabah çekeceğim ,ilk fırsatta da burada paylaşacağım. Ama sizler kadar bilgi sahibi olmayabilirim ,elimden geldiğin çok foto çekeceğim. Şimdiden motorun pisliği için kusura bakmayın :)

2 saat önce, Ümit Vaysaloğlu said:

Bu bahsettiğiniz değerler ilk çalıştırmada harcanan benzin dahil değerler mi?

Yoksa depo dolumundan depo dolumuna harcanan lpg değerleri mi?

Bu arada prins lpg de bayağı ünlü bir marka benim bildiğim. Amcam da daha önce arabasına prins taktırmıştı Ankara'da, ustası hocam her ne olursa olsun ürünü bizden (prins servisinden) başka kimseye gösterme, bozarlar sonra sıkıntı olur demişti. Hatta nerde olursan ol, helikopterle olsa geliriz, ürünümüzün her türlü arkasındayız falan demişlerdi. Artık gerçekten böyle midir değil midir bilemiyorum. :)

Ama sizin montaj gayet düzgün görünüyor. 

Montajdan yana sıkıntım yok açıkçası bende iyi olduğunu düşünüyorum inşallah yanıltmaz. Değerlere gelince ,depo dolumundan dolumuna değerler ,bu arada sanırım toplamda(lpg ile yaptığım km yaklaşık 4300km) 150 tl civarı yakıt aldım.Zaten lpg montajda yarım depo benzin vardı hala öyle. Her 500km'de yaklaşık bir 20-25km de benzinle gidiyorum. Kabataslak olay bu ama yazdığım değerler lpg değerleri yani kalkıştaki benzin düşülüp değil tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.