Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

çekiş problemi

Serkan erden

Soru

arkadaşlar; 2015 focus 1.6 benzinli aracımda yakıt çeyrek deponun altına düştüğünde çekişi azalıyor sanki. bikaçdefa önemsemedim yakıttan yada havaların nemli olmasından dolayı diye düşündüm ancak  yinede kafama takıldı. sizce sebeb ne olabilir. depo çeyrekten fazla iken soruna rastlamıyorum. 

Serkan erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar; 2015 focus 1.6 benzinli aracımda yakıt çeyrek deponun altına düştüğünde çekişi azalıyor sanki. bikaçdefa önemsemedim yakıttan yada havaların nemli olmasından dolayı diye düşündüm ancak  yinede kafama takıldı. sizce sebeb ne olabilir. depo çeyrekten fazla iken soruna rastlamıyorum. 

aynısını bende yazdım burada... sopayla kovaladılar beni :) 

ara sıra bende öyle hissediyorum ancak genelde hiçbir değişiklik olmuyor... belki yakıttan kaynaklanabilir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Esas sorun lodos eserken sağ elinizi sağ camdan çıkartarak (tercihen cam açıkken) araba kullandığınızda yaşanıyor. Deponuzda yakıt küspesi/çamuru yoksa (olduğunu sanmam, araçlarınız daha çok yeni) Teşhisim : Algıda seçicilik!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bulunduğunuz yerde madeni toprak vs metal akımı var ise bu da neden olabilir şahsen ben buna inanmamıştım ancak şöyle bir durum oldu.

Ordu Mesudiye yolu üzerinde Mesudiye' ye giderken orman içinde eşek meydanı var bu bayırda aracı durdurdum ve vitesi boşa aldım frenleri bıraktım arac yukarı doğru kendi çıkıyordu :) İnişe geçtiğimde ise çok yavaş iniyordum.

İnanmayacaksınız ancak cidden bazen yolda bu gibi durumlar olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Esas sorun lodos eserken sağ elinizi sağ camdan çıkartarak (tercihen cam açıkken) araba kullandığınızda yaşanıyor. Deponuzda yakıt küspesi/çamuru yoksa (olduğunu sanmam, araçlarınız daha çok yeni) Teşhisim : Algıda seçicilik!

bunlar hep atmosferik motor işte, hep... :kıhkıh:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bulunduğunuz yerde madeni toprak vs metal akımı var ise bu da neden olabilir şahsen ben buna inanmamıştım ancak şöyle bir durum oldu.

Ordu Mesudiye yolu üzerinde Mesudiye' ye giderken orman içinde eşek meydanı var bu bayırda aracı durdurdum ve vitesi boşa aldım frenleri bıraktım arac yukarı doğru kendi çıkıyordu :) İnişe geçtiğimde ise çok yavaş iniyordum.

İnanmayacaksınız ancak cidden bazen yolda bu gibi durumlar olabiliyor.

Bu dediğiniz Antalya, Kemer'den sonra Ulupınar'a yaklaşırken bir yerde de var, denemiştik,  ama konunu bununla ilgisi yoktur tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu sorunu ben yakıttan dolayı yaşıyorum opetten alınca yakıtı araç seri ve çekişi normal şekilde ilerliyor fakat Petrol Ofisinden koyunca araç resmen ağlıyor yolda çekmicem çekmicem diyor. Araçlar arası çok farklılık olurmu bilmiyorum fakat fikir olsun diye yazdım.

Rıfat Yalçın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.