Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Dosya masrafi iadesi

İlhan Yalçın

Önerilen Mesajlar

Arkadaslar ziraat bankasindan ev kredisi cekmistim 1800 tl gibi dosya masrafi aldilar. Geri odemeleri basvurdugumda bana sadece 450 tl geri odeme yapmislar. Ne yapmami tavsiye edersiniz? Benim dusuncem dekontlar alip hakem heyetine eksik yatirdiklarina basvurmak kalaninida almak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizden alınan bedelin ismi her ne kadar -dosya masrafı- olarak telaffuz edilse de aslında durum öyle değil.  Kredi kullanımı sırasında alınan bedelin içinde Bankalar Birliği'nin ve Hazinenin "Kredi Tahsis Ücreti" , harç'lar ve KKDF (Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu) gibi yan ödemeler de var.  Ben sizin yerinizde olsam bankamdan ödediğiniz miktarın detaylı dökümünü ister, hakem heyetine ondan sonra giderdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar ziraat bankasindan ev kredisi cekmistim 1800 tl gibi dosya masrafi aldilar. Geri odemeleri basvurdugumda bana sadece 450 tl geri odeme yapmislar. Ne yapmami tavsiye edersiniz? Benim dusuncem dekontlar alip hakem heyetine eksik yatirdiklarina basvurmak kalaninida almak.

1800 tl içinde hayat sigortası ev sigortası gibi ödemeler de varmış...ekspertiz ücreti falan...1800tl içinde neler olduğunu öğrenmeniz lazım...bir kaç kalem şey var onlar geri ödenmiyormuş....bankacı ablamdan edindiğim bilgiler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Expertiz 500 tl ev sigortasi 144 tl hayat sigortasi 45 tl di galiba bankadan 1000 tl gibi ucret almam gerekiyordu. Banka cakallik yapip 450 tl ye kapattgini zannediyo

hakem heyetine gitmenizi tavsiye ediyor ablam...normalde hakem heyetinin kararına göre ödeme yapıyormuş banka ama size öncesinde yapılmış sanırım...hakem heyetine gidin bakalım ne çıkacak...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hakem heyetine bavurmak icin ziraat bankasina dosya masrafi dokumanini almaya gittigimde kendilerinin odedigini hakem heyetine gitmeden odediklerini soylediler. Evrak doldurdum.1300 -1000 tl arasi bi para geri odenir dediler .sabah mesaj geldi hesabiniza 450 tl dosya masrafi iadesi diye

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilhan bey , bende 2 bankadan konut kredisi ile ilgili dosya masraflarımı tahsil ettim ... bankalar bu masrafları ödemeden yaklaşık 1 ay kadar önce beni aradılar ve kabul ederseniz masraf bedelinizin %50 sini size hemen ödeyelim sizde alacaklarınızdan feragat edin aksi halde süreç uzayacak vs. korkutmaları .. sonuç olarak kabul etmedim ve 1 ay sonrasında tüm masraflar iade oldu .. anladığım kadarıyla bankalar artan kredi masrafları iadeleri nedeniyle maliyeti düşürmek için bu şekilde bir uygulama yapıyorlar (2 arkadaşımda aynı şekilde arandı )  .. siz telefonda böyle bir onay vermiş ve bir belge imzalamış olabilir misiniz. size ödenen tutar (450 TL ) ödenmesini beklediğiniz tutarın hemen hemen yarısı olduğu için ilk aklıma gelen bu oldu ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Banka bana paranin yarisi odenecek diye birsey soylemedi. Sizin hakem heyetine gitmeyin biz odeyelim dediler. Ben ozellikle sordum. 1000 tl gibi bi ucret geri alirsiniz dediler . Seminer doneminde gidince bankaya gidecem . Gerekirse parayi geri iade edip haken heyetine gidecem. Cunku imzaladigin yazida herhangi bir paranin yuzde olarak veya baska bi sekilde orani,tutari belirtilmemisti.

Gecen babaminda banka mastaflari icin hakem heyetine basvurduk.1000 tl geri odeyeceklerdi. Akbank aradi gelin size 775 tl verelim dedi. Babam bana soyledi ben kabul etmemesini soyledim. Babamin paraya ihtiyaci oldugu icin kabul etti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.