Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

mk3 e hız sabitleme ekleme

kadir sönmez

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba

aşağıda linkini verdiğim sitede hız sabitleme montajını detaylı bir şekilde anlatmışlar

özetle direksiyon sökülüyor , hız sabitleme switchi monte ediliyor bağlantılar yapılıyor ,programdan hız sabitleme özelliği açılıyor 

şimdi gelelim benim soruma:

Bu switchi alması da montajı da benim uğraşamayacağım işler ama aklıma şöyle bir fikir geldi, sonuçta bu switch butona basıldığında eksi veya artı ucu o butona bağlı kabloya kısa devre ediyor 

bu switchi almadan heryerden alınabilecek 3-5 liralık push butonlar var bunlardan alıp bu butonları da arka cam buz çözücü düğmesinin oralara montaj etmeyi düşünüyorum tek eksiğim direksiyonu sökmeden o kablolara nasıl ve nerden ulaşırım elinde kablo şeması olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim

şemada bulsak kabloları neredeyse maliyetsiz bir şekilde hız sabitleme ekleyebileceğiz araca

yabancı site: http://www.fordownersclub.com/forums/tutorials/article/274-retrofitting-original-cruise-control-on-a-focus-mk3/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok hocam olmayacak bişey yok iki kabloyu kısa devre ediyor altı üstü 

elektrik şeması olsa hallecem ama bulamıyorum

en son çare direksiyonu sokup kabloları ordan bulup takip etmek nereye gittiğini bulmak için

her bir switch için iki kabloyu kısa devre etme olayı epey eskidi. O şekildede olabilir tabii ama, CAN hattından da olabilir, her switch için farklı direnç değerinden sinyal gönderiyorda olabilir. Tüm şema forumda paylaşılmıştı, bulamazsanız rus forumlarında da var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her bir switch için iki kabloyu kısa devre etme olayı epey eskidi. O şekildede olabilir tabii ama, CAN hattından da olabilir, her switch için farklı direnç değerinden sinyal gönderiyorda olabilir. Tüm şema forumda paylaşılmıştı, bulamazsanız rus forumlarında da var. 

hocam kablolara baktığım zaman oyle CAN hattı kablosu gibi değil ama her ikiside mumkun tabii

bunu anlamanın yoluda şemasına bakmak ama bulamıyorum maalesef

rus sitesi dediğin siteler hangisi hocam?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam kablolara baktığım zaman oyle CAN hattı kablosu gibi değil ama her ikiside mumkun tabii

bunu anlamanın yoluda şemasına bakmak ama bulamıyorum maalesef

rus sitesi dediğin siteler hangisi hocam?

ffclub.ru da kesin vardır, yandexle ingilizceye çevirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ohh ... mis gibi yanık tesisat kokusu geldi burnuma (bkn.fırından gelen taze ekmek kokusu kadar iştah açıcı olmak) ...sonra Kadir üstad'ın yaşadığı yere bakıyorum ve .... off ya! Kayseri :(  

müdür şuan kayseride değilim maalesef burdurdayım buyur gel burdur şiş ısmarlıyım buranın meşhur yemeğidir, madem iştahını açtık çekecez cezamızı

bu arada hız sabitleme için o switch şart arkadaşlar can bus haberleşme var. 

alibaba da en ucuz 114 dolara buldum biraz daha ucuzunu bulabilirsem alıcam 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.