Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Windows (Microsoft Işletim Sistemi) Sorular-Sorunlar

Önerilen Mesajlar

aradım ama bir başlık bulamadım, soru ve sorunları bu başlıkta tartışabiliriz, sakıncası varsa silinebilir..

bugün sabah dizüstünü açtığımda sağ alt köşede windows logo su vardı.. windows 10 için yükseltme rezerve edin diyordu.

bende işlemleri tamamladım.. 29 Temmuz da windows 10, uyumlu pc lere yayımlanacak. bu logo sizi uyaracak, indirecekseniz ve istediğiniz bir zamanda kurulumu yapacaksınız.

bu logo "get windows 10 updater" windows güncellemesi açık bilgisayarlara otomatik inidiriliyor.

hayırlı olsun bakalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende win8 var dizüstü. Güncelleme yaparken " Güncellemeleri tamamlayamadık, değişiklikler geri alınıyor" hatası alıyorum sürekli.

Güncelleme kısmından sorun gider yapıp güncellemeleri tek tek yapınca bazen hatasız kuruyor ama kesin çözüm değil yine aynı hatayı da verebiliyor.

Bunun kesin bir çözümü yok mudur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aradım ama bir başlık bulamadım, soru ve sorunları bu başlıkta tartışabiliriz, sakıncası varsa silinebilir..

bugün sabah dizüstünü açtığımda sağ alt köşede windows logo su vardı.. windows 10 için yükseltme rezerve edin diyordu.

bende işlemleri tamamladım.. 29 Temmuz da windows 10, uyumlu pc lere yayımlanacak. bu logo sizi uyaracak, indirecekseniz ve istediğiniz bir zamanda kurulumu yapacaksınız.

bu logo "get windows 10 updater" windows güncellemesi açık bilgisayarlara otomatik inidiriliyor.

hayırlı olsun bakalım

Ben de konu açıp bunu soracaktım. Ne dersinizi bu bedava upgrade miş yapalım mı diye? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence rezervasyonunuzu yapın tabii ki fayda var ama hemen indirmenizi tavsiye etmem. Çünkü ilk seferinde bi yerde deneyip gözlemlemenizi hoşunuza giderse indirmenizi tavsiye ederim. aksi takdirde yenisini sil eskisini indir vs sıkılabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk,

pc ise sorun olmaz, sürücüler hemen çıkar, ama dizüstü ise uyumlu sürücüler hemen çıkmaz, hele 3-5 yıllıklara uyumlu sürücüler hiç çıkmayadabilir..

çıkmazsa ne oluyor, mesela iki ekran kartlı dizüstünüz varsa ve geçişi bir düğme ile yapıyorsanız, düğme bir işe yaramayabiliyor.. örneğin 3 yıllık vaio lardaki düğme 8.1 e yükseltmede çalışmadı.. sistem ve programları hep dahili ekran kartı ile çalıştı.. yeni laptoplarda böyle düğme yok, nvidia sürücüleri bunu kendisi yapıyor..veya siz sağ tıklayıp manuel çalıştırıyorsunuz.

rezerve edin, 3 gb alana win 10 iniyor, siz kurma işlemini çok sonrada yapabilirsiniz..

@Ahmet A.,

benzer bir durum bende oldu, verdiği hata kodu ile microsoft sayfalarında ne diyorsa yaptım, nafile..

en son güncelleme geçmişine bakın, son başarılı güncelleme hangi tarihte yapılmış.. sağda solda dosyalarınız varsa yedek alıp, o tarihe sistem geri yükleme yapmak lazım.. ben yaptım ve daha önce kuramadığı güncellemeleri kurmuştu..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mehmet Demir,

abi işte elle tek tek kurunca başarılı şekilde güncelliyor. bide güncelleme geçmişi bazen sıfırlanıyor hiç birşey görünmüyor bu hatadan sonra. oda ilginç bi durum. 

Sistemde yeni kuruldu servis tarafından :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mehmet Demir,

abi işte elle tek tek kurunca başarılı şekilde güncelliyor. bide güncelleme geçmişi bazen sıfırlanıyor hiç birşey görünmüyor bu hatadan sonra. oda ilginç bi durum.

Sistemde yeni kuruldu servis tarafından :)

Nedendir bilinmez bendede oluyordu, güncelleme var diyor ama liste boş, kur diyorsun kuruyordu. Epeydir yapmıyor. 8.1 e yükseltmedin mi. Üretici sayfasından bak sürücüler varsa yükselt
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende win8 var dizüstü. Güncelleme yaparken " Güncellemeleri tamamlayamadık, değişiklikler geri alınıyor" hatası alıyorum sürekli.

Güncelleme kısmından sorun gider yapıp güncellemeleri tek tek yapınca bazen hatasız kuruyor ama kesin çözüm değil yine aynı hatayı da verebiliyor.

Bunun kesin bir çözümü yok mudur?

Ben de uzun sure cozemedim.. Sonra windows update bilmem ne programi vardi. Eve gidince bakip soyleyeyim. Once onla denetleyip sonra guncelleyince sikintisiz guncelledi..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/troubleshoot-problems-installing-updates#1TC=windows-8

Bu adresteki bağlantıdan Microsoft Update sorun gidericiyi (windows versiyonunuza göre) indirip çalıştırarak bir deneyin. Bağımlı güncellemelerde biri çeşitli nedenlerle hatalı bir biçimde yüklenmiş olabilir. Sanıyorum düzeltecektir.

ZPEy8zq.png

Windows 10 için rezervasyon yapmakta yarar var kurup kurmamak sizin insiyatifinizde. Benim kafamı kurcalayan Windows 10 için lisansın yıllık olarak sunalacağı. Yani Windows 7 ve 8.1'den yükseltecekler için 1 yıllık olarak ücretsiz kullanım olacak. Ancak bir yıllık süre sonunda Microsoft'un nasıl bir yol izleyeceği meçhul. Yeni bilgisayarlara kurulu gelenler için ise böyle bir şeyden bahsedilmiyor.

Semih O. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

windows+r ye bas abi çalıştır penceresi açılınca services.msc yaz

açılan pencerede windows update bul sağ tıkla. "Durdur" komutunu verin. Daha sonra C:\Windows\SoftwareDistribution Bu klasörün içindekileri silin. Sonra güncelleme yapın. Hallolacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 yıl sonra ücretlendirilecekse yükseltmeyiz ama olmaması lazım ücretsiz dağıtacağım diyorsa, sözleşmeyi okumak lazım

Şimdi tekrar Microsoft'un sayfasına baktım da yanlış yorumlanmış da olabilir, bu kısım. Çok saçma çünkü.

Yes, free! This upgrade offer is for a full version of Windows 10, not a trial. 3GB download required; standard data rates apply. To take advantage of this free offer, you must upgrade to Windows 10 within one year of availability. Once you upgrade, you have Windows 10 for free on that device

Burada bir yıl içinde yapılacak yükseltmelerin ücretsiz olacağından bahsediyor. Yükseltme ekranı da ücretsiz diyor. Büyük ihtimalle bir yanlış yorumlama söz konusu burada. Çünkü yabancı teknoloji sitelerinde de gördüm.

907Qn2Y.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.