Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

ATATÜRK'ü özlemle anıyoruz....

Tevfik

Önerilen Mesajlar

Büyük Önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 73. yılında Özlemle anıyoruz. Türkiye'nin yanı sıra Letonya'daki Riga üniversitesi'nde de yüzlerce Öğrenci saat tam dokuzu beş geçe ayağa kalkarak Atatürk için saygı duruşunda bulundu.

http://www.youtube.com/watch?v=ZmOInbMdYp4

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizde sabah fabrika bahçesinde saygı duruşunda bulunduk ve istiklal marşını okuduk.

Kendisine ve fikirlerine fütursuzca saldırıların yapıldığı şu dönemde, ona karşı bağlılığımızı göstermek herzamankinden daha fazla anlam içermektedir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

“Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir doğma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır.

Zaman süratle ilerliyor, milletlerin, toplumların, kişilerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor.

Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur…

Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır.

Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.”

Saygı ile anıyoruz...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

‎1881-193∞

. ' 12 '

9 _/ 3

' . 6 . '

...

Zaman Geçse de Sevgi Hep Olduğu Yerde Kalır.

Sonsuza dek.

____∞ İzindeyiz ATAM.

Kesinlikle senin çağdaş ilkelerin ve devrimlerin sayesinde bu ülke bu millet kurtuldu sen bir atasın nur içinde yat atam bizler ise senin izinden gelmekteyiz ve senin askerleriniz saygı ve minnetle anıyoruz 1881-193∞

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Atatürk,Nasıl bir Gençlik İstediğini Açıkladı :

Arkadaşlar ! yeni Türkiye'nin birkaç yıla sığdırdığı askeri, siyasi, idari inkılâplar sizin, sayın öğretmenler, sizin sosyal ve fikri inkılâptaki başarınızla pekiştirilecektir. Hiçbir zaman hatırlarınızdan çıkmasın ki, Cumhuriyet sizden "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür " nesiller ister. (1924, Ankara) M.Kemal ATATüRK

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siyasi şeyler yazmaktan çok kaçınıyorum ama Atatürk'ü bu milletin çocuklarının kalbinden,beyninden silmek,Kurtuluş savaşımızın önemini yeni nesillerin bilgisinden,ilgisinden kaçırıp,kafasında hurafeler dolu ve bilimsellikten uzak nesiller yetiştirmek isteyen bir yönetim varsa başta,hepimizin Vatandaşlık görevini yerine getirmek sorumluluğu vardır...Vurdumduymaz,bu ülkenin değerini umursamayan,sadece şahsi menfaatlerini düşünen birey olmamak zamanıdır....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.