Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ön Panel Deforme Oldu.

Erhan Tosun

Soru

merhaba arkadaşlar.aracım 2013 focus ııı style sedan garantisi devam ediyor. bugün aracımı yıkamacıya vermiştim. teybin yanındaki fan ve klima paneline koku giderciyi ters takması sonucu dökülmüş ve panelin boyası kalkmış. garantiden değişir mi ya da parça ne kadar nerde bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim. resmi atıyorum.

post-9358-0-43641100-1432408463_thumb.jp

post-9358-0-62382100-1432408464_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

arabaya koku koymuyorum, yıkamacıya kokulu sprey bile sıktırmıyorum..

alın mat torpido spreyi, püskürtün mikrofiber beze, silin plastik aksamı, ama o sizdeki kalkmış kaplamalara sürmüyorum.. aracınızın hem tozunu almış olursunuz hemde güzel kokar..

yazın zaten o tür kokular buharlaşıp gidiyor, kışında buharlaşmadığı için kokmuyor :)

http://elmasotomotiv.net/urun.asp?urunid=119

az pis koksun ama UV ye karşıda korusun derseniz: http://turtlewaxturkiye.com/index.php/ic-bakim/127-t96b2-protectant-torpido-vinil-plastik-koruyucu.html

garantiye girmez, ücreti ile değiştirin serviste

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun. Garantiye girmez, zaten girmemeli. Servis değişim için çok uçuk bir rakam söylerse eğer bence profosyonel bu işi yapan bir yere folyo kaplatın.

@Mehmet  hocam sizin yaptığınız uygulamanın 2 zararı var bence. 1. si plastik aksama su harici bir madde sürüldüğü taktirde o madde buharlaşarak cama yapışıyor. Güneşli hava camda yağlı bir yapıya dönüşerek görüşü etkiliyor. 2. si o maddeler bazı adi kaplamaların yapısına zarar veriyor.

Koku olarak ben genelde doldurma parfüm kullanıyorum. En son bir giyim mağazası hediye etmişti. Bayan parfümü ancak eşim beğenmedi. Vanilyalı bir kokusu var. Arabayı yıkadıktan sonra paspasların üzerine sıktım. Ertesi gün tekrar sıktım. Şimdi 2 haftadır kokusunu alıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bugün konyadaki yetkili servisi aradım. oranın deforme olduğunu belirttim. garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler ama gitiğimde durum değişir mi bilmiyorum. deformenin neden olduğunu sormadılar bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bugün konyadaki yetkili servisi aradım. oranın deforme olduğunu belirttim. garanti kapsamında değiştireceklerini söylediler ama gitiğimde durum değişir mi bilmiyorum. deformenin neden olduğunu sormadılar bile.

Konya otokoçta çalışan usta, yedek parçacı ve satış temsilcisi olmak üzere üç tane çok yakın arkadaşım var.Çalışma prensiplerini bilirim. Garantiye alacaklarına pek ihtimal vermiyorum.Ancak benzer durum başıma geldi.Klima düğmesini güya daha iyi olcak diye değiştirirken birini bozdum.Ne oldu dediklerinde böyle böyle hallederseniz memnun olurum olmazsa da canınız sağolsun dedim.Açtılar yaptılar.Siz de doğrusunu söyleyin ki zaten saklanacak birşey de değil sizinkisi.Bazen de ummadığımız bişeyi basit diye halledebiliyorlar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
@Mehmet hocam sizin yaptığınız uygulamanın 2 zararı var bence. 1. si plastik aksama su harici bir madde sürüldüğü taktirde o madde buharlaşarak cama yapışıyor. Güneşli hava camda yağlı bir yapıya dönüşerek görüşü etkiliyor. 2. si o maddeler bazı adi kaplamaların yapısına zarar veriyor.

5.5 senede hyudai era nın plastiğine zarar vermediğine göre focus a hiç zarar vermez :) , çünkü üretici firmalar italyan ve abd.. bu ürünler malum arabalar için, ve tüketicinin canlarına okuyacağını bilirler..

ve arabalarda iki tür plastk parça vardır

1- parça beyaz yada gri plastiktir, istenilen renge boyanır, mesela era göğsünün üst lacivert bölümü boyadır, altı gri dir, tüm plastik aslında gri yani, lacivert kısım boyalı..(kalitesiz ürünler bu tür boyaları kaldırabilir zamanla ama koku yağları direk kaldırır arkadaşın arabada olduğu gibi) makyajdan sonra, tüm iç aksam siyah oldu..

2- plasitk parçanın rengi direk boyalı plastik hammaddeden gelirki çizseniz bile altından aynı renk çıkar.. bizim focus ların öyle olduğunu düşünüyorum..

(ama fiesta nın kırmızısı saf mı, boyalı mı emin değilim, çizen öğrenmiştir)

almanya da siemens telefon fab ziyaret ettim.. yeşilse yeşil plastik boncuklar var, kırmızı ise kırmızı.. eritilerek kalıba gidip dökülüyor, soğutulup çıkıyor kasa, kısaca çiziğe karşı hep dayanıklı oluyor..birde ben spreyi ve losyonu direk plastiğe sıkmam, mikrofiber beze sıkıp uygularım nemli bez gibi yani, halbuki kullanma kılavuzlarında direkte sıkabilirsiniz der işte o zaman aeresol spreyler cam a da sıçrar, belirttiğiniz gibi

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sizin veya 3. kişilerin hatasından dolayı bozulmuş bir şeyi garantiden talep etmek nasıl bir mantık?

şahsi düşüncem garanti kapsamına girmesi. mantıksız olacak birşey yok. araba firmaları bu tür malzeme kullanırken dikkat etmesi olacaktır. o tür yerlere daha kaliteli malzeme yapmaları lazım bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şahsi düşüncem garanti kapsamına girmesi. mantıksız olacak birşey yok. araba firmaları bu tür malzeme kullanırken dikkat etmesi olacaktır. o tür yerlere daha kaliteli malzeme yapmaları lazım bence

İçindeki kimyasalı bilmiyorsun ama dayanıklı bir şey satacaksın ve bu çerez parasına olacak (otomobil piyasası için)

Hayalci olmanın faydası yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.