Jump to content

Ercüment Bosut

Üye
 • Toplam İleti

  25
 • Katılım

 • Son ziyaret

Toplam Beğeni

6 Poor

Ercüment Bosut Hakkında

 • Derece
  Ambiante

Profil Detayları

 • Şehir:
  İzmir
 • Arabam:
  2015 Focus 1,6 Ti-Vct Titanium
 • Meslek:
  Emekli
 • Cinsiyet:
  Bay

Güncel Profil Ziyaretleri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

 1. Bildiğim kadarıyla karterde fazla yağ seviyesi pek de iyi olmaz çünkü grank mili kol yatakları yağa çarparak yağı sürekli silindirlere sıçratır, bu ise yanma odasına yağ sızıp yağ yakmasına kadar gidebilecek soruna yol açabilir. Ayrıca uzun yıllar genellikle büyük güçlü diesel motor bakımlarını yaparken özellikle yağ değişimlerinde motoru ısıttıktan sonra yağın serbest boşalımı sonrasında yağ pompası, yağ kanalları ve yataklarda eski yağın gereğinden fazla kalması beni çok rahatsız ediyordu. Ben de çözüm olarak yağı boşalttıktan sonra karteri kapatmadan motoru tekrar çalıştırarak kalan y
 2. Söz konusu şahısla telden görüştüm, 2 adet fara mercek uygulamak için 1000₺ istiyor... Ayrıca xenon kit takılacaksa 500₺ ama, işte angel veya led gündüz ışıklarını tavsiye etmiyor çünkü Çin ürünlerinin kısa sürede arıza yapma ihtimalleri fazla, sorumluluk almam diyor. Ayrıca özellikle sorduğum arıza ışığı sorunu kesinlikle olmaz demesine rağmen ve aslında verdiği fiyat da makul gibi ancak, takılacak merceklerle xenon kit kalitesinden emin olamadım. Yani olmazsa bir daha arayıp kafamdaki soruları netleştirdikten sonra tekrar düşüneyim. Çünkü İzmir-İstanbul gönder-al falan derken iş toplamda 10
 3. Benim 2015 LPG li Focus Titanium'u İzmir İzkar'da sorunsuz periyodik bakım yaptılar ama, LPG araç henüz sıfırken takıldığı için mi sorun çıkmadı bilmiyorum. Hava filtrem 40000km de bir bakımı yapılan KN filtre ve takalı henüz 6000 km olduğu için hava filtre değişimi hariç 900₺ tuttu. Ayrıca kampanya var dediler ve kuaför hizmetiyle komple pasta cila seramik kaplama, motor koruma, motor kaput, ön tampon ve tavan film kaplama da 3000₺ bedelle yapılıyor.
 4. Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler... Eğer zorunlu kalırsam düşündüğüm şey bu ama, bu defa da farları sök-kargola-tekrar bekle vs. biraz zor geliyor. Yine de söz konusu arkadaşa nasıl ulaşılabilir bilgi verir misiniz?
 5. Aslında biliyorsunuzdur, piyasada far modifiyesi 1500₺ civarında yapanlar var ve siz de benzer bir modifiye yapacaksınız sanırım ancak, eskiden malzemenin kıt ve çeşidin az olduğu zamanlarda mecburen böyle zahmetli işlere girişirdik... Şimdilerde her şey bol ve nispeten ulaşılabilir fiyatlardayken mercekli far olmayışı ve buna çare aramak saçma geliyor.
 6. Şu Çin üretimi olanlardan mı söz ediyorsunuz? Eğer öyleyse ben de cesaret edemiyorum doğrusu.
 7. Benim 12 Şubat itibarıyla yenilenmesi gereken 2015 Focus sigortaları için aldığım online tekliflerde; Trafik için: 579,90 - 932₺ Kasko için: 1011 - 2874₺ arasında rakamlar çıktı... Şimdi bir de halen devam eden sigortalarımın acentelerine sorup son kararımı vericem.
 8. Benim merak ettiğim, tv de izlediğim Türkçe dublajlı yabancı programlarda sık sık duyduğum "Dürüst olmak gerekirse" cümlesi var ya... Hah işte bu gerçekten doğru bir çeviri midir? Yani bu herifler aslında hiç dürüst değiller ama ara sıra gerekirse mi dürüst oluyorlar, yoksa saçma bir çeviri-yorum mu?
 9. Birkaç ay önce bir arkadaşa benim 2015 titanium için anahtarsız giriş ve alarm yaptırmıştım, kumandadan tek basışta kapılar kilitlenip alarm devreye girerken tek kısa korna çalıyor. Anahtarsız girişi yalnızca sürücü kapısına uygulattım. Alarm için de kaput kilit switch + tavan lambasına takılan bir modül tedarik etmem gerekmiş, toplamda hatırladığım kadarıyla 1500₺ gibi bir rakama mal olmuştu.
 10. Yanıtı ben de merak ediyorum... İzmir'de bu şekilde far açarak tadilat yapan biriyle yazıştığımda, 2 adet fara 3" Hella mercek + kayar led için 1500₺ fiyat vermişti ama, yazışmaları öyle isteksiz ve sıkıydı ki, zaten bu modifiye işinde kafamda tereddütlerim olduğu için bir süre daha beklemeye almıştım. Belki bu arada hazır oem falan ithal gelir diye de arada bakınıyorum.
 11. Gerçi konu eskimiş ama, geçen günlerde aracı boya korumaya verdiğimde bakıldı ve kesinlikle tavanda veya başka her hangi bir yerinde boya olmadığı, tamamen orijinal olduğu söylendi. Ayni şeyi daha önce tesadüfen yolumun düştüğü bir başka oto boya ustası da söylemişti... Demek ki Otosan baya sağlam bir iş çıkarmış olsa gerek.
 12. Benim 2015 model Focus da tırdan indirilirken tavan hasar görmüş ve Otosan'da boyanarak satılmış. Daha sonra araç henüz 14500 km deyken tekrar Otokoç'da takasla değiştirilmiş ve satışa çıkmış. Ben de avantajlı bir fiyat teklif edilince hiç dert etmeden satın almıştım ve halen memnuniyetle kullanıyorum.
 13. 2. sanayi Boran Oto, Hamdi Boran'a bir gösterin derim. Gözünüzün önünde onarımı yapar. 0532 413 75 58
 14. Çok sağolun Ferit Bey, kendisiyle yine buradan iletişim kurarım.
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.