Jump to content

Ercüment Bosut

Member
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Poor

About Ercüment Bosut

 • Rank
  Ambiante

Profile Details

 • Location:
  İzmir
 • Car:
  2015 Focus 1,6 Ti-Vct Titanium
 • Job:
  Emekli
 • Gender:
  Bay
 • Age 61

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler... Eğer zorunlu kalırsam düşündüğüm şey bu ama, bu defa da farları sök-kargola-tekrar bekle vs. biraz zor geliyor. Yine de söz konusu arkadaşa nasıl ulaşılabilir bilgi verir misiniz?
 2. Aslında biliyorsunuzdur, piyasada far modifiyesi 1500₺ civarında yapanlar var ve siz de benzer bir modifiye yapacaksınız sanırım ancak, eskiden malzemenin kıt ve çeşidin az olduğu zamanlarda mecburen böyle zahmetli işlere girişirdik... Şimdilerde her şey bol ve nispeten ulaşılabilir fiyatlardayken mercekli far olmayışı ve buna çare aramak saçma geliyor.
 3. Şu Çin üretimi olanlardan mı söz ediyorsunuz? Eğer öyleyse ben de cesaret edemiyorum doğrusu.
 4. Benim 12 Şubat itibarıyla yenilenmesi gereken 2015 Focus sigortaları için aldığım online tekliflerde; Trafik için: 579,90 - 932₺ Kasko için: 1011 - 2874₺ arasında rakamlar çıktı... Şimdi bir de halen devam eden sigortalarımın acentelerine sorup son kararımı vericem.
 5. Benim merak ettiğim, tv de izlediğim Türkçe dublajlı yabancı programlarda sık sık duyduğum "Dürüst olmak gerekirse" cümlesi var ya... Hah işte bu gerçekten doğru bir çeviri midir? Yani bu herifler aslında hiç dürüst değiller ama ara sıra gerekirse mi dürüst oluyorlar, yoksa saçma bir çeviri-yorum mu?
 6. Birkaç ay önce bir arkadaşa benim 2015 titanium için anahtarsız giriş ve alarm yaptırmıştım, kumandadan tek basışta kapılar kilitlenip alarm devreye girerken tek kısa korna çalıyor. Anahtarsız girişi yalnızca sürücü kapısına uygulattım. Alarm için de kaput kilit switch + tavan lambasına takılan bir modül tedarik etmem gerekmiş, toplamda hatırladığım kadarıyla 1500₺ gibi bir rakama mal olmuştu.
 7. Yanıtı ben de merak ediyorum... İzmir'de bu şekilde far açarak tadilat yapan biriyle yazıştığımda, 2 adet fara 3" Hella mercek + kayar led için 1500₺ fiyat vermişti ama, yazışmaları öyle isteksiz ve sıkıydı ki, zaten bu modifiye işinde kafamda tereddütlerim olduğu için bir süre daha beklemeye almıştım. Belki bu arada hazır oem falan ithal gelir diye de arada bakınıyorum.
 8. Gerçi konu eskimiş ama, geçen günlerde aracı boya korumaya verdiğimde bakıldı ve kesinlikle tavanda veya başka her hangi bir yerinde boya olmadığı, tamamen orijinal olduğu söylendi. Ayni şeyi daha önce tesadüfen yolumun düştüğü bir başka oto boya ustası da söylemişti... Demek ki Otosan baya sağlam bir iş çıkarmış olsa gerek.
 9. Benim 2015 model Focus da tırdan indirilirken tavan hasar görmüş ve Otosan'da boyanarak satılmış. Daha sonra araç henüz 14500 km deyken tekrar Otokoç'da takasla değiştirilmiş ve satışa çıkmış. Ben de avantajlı bir fiyat teklif edilince hiç dert etmeden satın almıştım ve halen memnuniyetle kullanıyorum.
 10. 2. sanayi Boran Oto, Hamdi Boran'a bir gösterin derim. Gözünüzün önünde onarımı yapar. 0532 413 75 58
 11. Çok sağolun Ferit Bey, kendisiyle yine buradan iletişim kurarım.
 12. Her ne kadar rakam telaffuz etmemiş olsanız da, yanıtınız için teşekkür ederim. Açıkçası makul rakamlarla aynı şeyi ben de uygulatmayı düşünmekle birlikte, henüz bunu uygulatabilecek bir yer ya da kişi bulamadım.
 13. Yanıtınız için teşekkür ederim. Son olarak, çözülen sorunun ne olduğunu da belirtebilirseniz, ileride karşılaşılması muhtemel bu sorun hakkında bana ve diğer pek çok lpg kullanıcısına erken müdahale şansı verecektir.
 14. Güle güle iyi günlerde kullanın... Acaba maliyetler konusunda da bilgilendirmeniz mümkün müdür?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.