Jump to content

suat coşkun

Member
 • Content Count

  1,184
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

suat coşkun last won the day on June 1

suat coşkun had the most liked content!

Community Reputation

2,290 Mükemmel

About suat coşkun

 • Age 46
 • Rank
  Ghia

Profile Details

 • Age 46
 • Location:
  istanbul
 • Car:
  2012 C Max 1.6 Tdci Titanium X
 • Job:
  sinema sektörü
 • Gender:
  Bay

Recent Profile Visitors

1,283 profile views
 1. Maket araç gibi dönüyor,birde gaz kesince homurdanması pilota fırça atar gibi..gazımı niye kesiyorsun diyor sanki..
 2. 50 tl almaya devam,isterse 10 tl olsun
 3. Camlara su iyi gelmiyordu.Motor mu bozuldu acaba derken bir baktık ki köşeden hortum patlamış.Türk işi serum hortumuyla işi çözdük.
 4. Boya ölçme cihazımı alsak ne yapsak.Çok pahalı bişi mi acaba..? https://www.hepsiburada.com/ara?q=boya+ölçüm+cihazı
 5. Otomatik araçlarla ilgili maalesef bir ön yargı var.Özellikle bu ön yargı masraf çıkardığında can yakmasından kaynaklanıyor.Açıkcası bende bu ön yargıya sahip bir insanım.Otomatik araç hiç almadım ve hala almayı düşünmüyorum.Alırsam da sıfır ve garantili alırım.2.elde olay biraz şans işi.Aldığınız kişi aracı hor kullanmıştır.Otomatik vitesin park etme silsilesini bilmiyordur ve şanzıman yüke maruz kalmıştır vb...O sebeple 2.elde alınacak otomatik vitesli araca çok iyi baktırmak gerek.Garanti yoksa gerçekten orta halli ve hesaplı kitaplı yaşayan bir insanı masrafı baya bir zorlar.Karamsar bir yaklaşım oldu ama maddi anlamda her şeyin kötüsünü düşünüp ona göre hareket etmekte fayda var.Kesin arıza yapacak diye de bir istatistik mevcut değil.Arkadaşlar kurusunu alma yaş olanı al diyorlar.Netice itibariyle iyice baktır,o çok bilmiş ustana ne gibi arızalar çıkar ve nasıl bir masrafla karşılaşabilirim diye sor.Ülkenin de ekonomik durumu malum,toz pembe polyanna gibi yaşama şansımız yok.Her türlü senaryoyu düşünmek gerekiyor. Evet arkadaşlar,Oğuz kardeş otomatik şanzımandan an itibariyle vazgeçmiştir
 6. Aynen Maf var da,ne alaka olabilir ki?Ama tecrübe etmişsin..Birde ordan çıkarsa ilk ben tebrik edecem seni..Sonucu merakla bekliyorum..
 7. Geçmiş olsun.İnşallah az maliyetle atlatırsınız.
 8. Bende bayadır yakalamıyorum,en kısa zamanda yakalayacağım.
 9. Anlattığınız gibi 2.elde boya takıntısı olayına bende çok şaşırıyorum.Benim araçta sağ kapı sacı değişik ve tamponlarda ufak tefef darbeler sebebiyle boya var.Ben bu şekilde aldım.Yaklaşık 30 bin km oldu.Çok şükür mekanik hiçbir sıkıntı yaşamadım.Merak ediyorum,boya sebebiyle yolda kalan oldu mu?Yapacak bir şey yok,Türkiyenin gerçeği bu..
 10. Bakın tekrar söylüyorum iyi dinleyin burası çok önemli"vatandaşın nefes aldığı tüm kanalları kapatıp,ekonomiye nefes aldıracağız"
 11. Dönerler mi ?Dedim ya vahşi kapitalist bunlar.Dinleri imanları para olmuş,vicdan ve hak geri dursun..Sakın davanızdan vazgeçmeyin,sonucu da merakla bekliyoruz.
 12. Geçmiş olsun.Diyecek söz yok maalesef.Koskoca bir firma küçük insanlarla "yani ekonomik anlamda" hukuk sistemimizin aciz olmasından dolayı uğraşıyor.Çıkıp "biz hatalıyız her şey ortada buyrun yeni aracınız.İlk önce müşteri memnuniyeti"diyemiyecek kadar vahşi kapitalistler.Al adamın arabasını bir sürü şirketin var.Ver ofis boylara kullansın.Bu Ford la ilgili duyduğum 4.şikayet.Koskoca firmalara yakışmıyor bu durumlar ama memlekette adalet sistemi de geç işliyor.Vicdan da olmayınca maalesef bu tip durumlar ortaya çıkıyor.Sonuçta davayı kazanmışsınız.Seve seve sizin istediğinizi yapacaklar.
 13. Arkadaşlar çakmaklığı usb ye çevirdim.Vites körüğü ve orta konsolun yani bardaklığın olduğu bölümün sökülmesi yeterli.Yolcu tarafı yan kapağı sökmeye gerek yok.Parçaları sökünce çakmaklığı tutan iki alyan vida var.Onları alınca çakmaklık elinizde ve rahat çalışıyorsunuz.Bir önemli uyarı!!Bilmeyenler için söylüyorum.Vites körüğünü sökünce alt köşelerde iki adet alyan vida göreceksiniz.Vidalar yan ve dipte konumlanmış.Yani dik konumda durmuyor.İnce bedenli bir tornavida kullanırsanız daha iyi olur.Çünkü yan konumlandığı için vida üzerine alyan ucunu getirmek zor oluyor.Mesela biz geri toplarken vidayı düşürdük ve tekrar göğüsü sökmek zorunda kaldık.Onları sökmeden sakın orta konsolu çıkartmaya çalışmayın,konsolun tırnaklarını kırarsınız.Vidaları sökün,vites bölümün hafif yukarı kasın ve orta konsolu alın.Çakmaklığı yuvasından çıkarmak biraz zor oldu.Yukarı gelmesin diye saçma sapan bir plastik tutamaç yapmışlar.Yan keski ile plastikleri parçalayarak çakmaklığı parçadan kurtardık.Elektiriği bağlaması çok kolay.Orjinal rölesini kesip aldığınız parçanın kablosunu da direk bağlayabilirsiniz ya da orjinalliği bozulmasın derseniz,kablo ucuna soket takarak orjinal röleye montajı yapabilirsiniz.Ben öyle yaptım.Bizim montaj yaklaşık 40 dakika sürüdü.Vidayı düşürmeseydik daha kısa sürerdi.Fotoları paylaşırım birazdan. --7 dakika sonra eklendi--
 14. Ses yapan hava iç sirkülasyon motoru.Küçük bir parça.Pervanesi tozlandığı zaman ses yapıyor.Bende de vardı aynı ses,temizlettim serviste kesildi.Ama tozlandığın da tekrar başlayacaktır.Bunun uzun süre ses yapmaması için pervanenin üzerine veya miline çok az gres sürüyorlarmış.Tam emin değilim araştırmak lazım.

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.