Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

İsmail dağlı

Soru

merhabalar,focus2 110hp dizel araca sahibim. Aracım yokuş tırmanırken gaz yemiyor ve yığılma oluyor. %8 eğimli yokuşu 2.vitesle çıkabiliyorum. Düzde de gaz yememe problemi ile karşılaşıyorum. bilgisayara taktık ama herhangi bir arızası çıkmadı. debriyaj normal yükseklikte kavrıyor. aracım resmen motorunun hiçbir özelliğini taşımıyor. hava yağ ve mazot filtreleri yeni değişti. sizce problem ne olabilir. acill yardım lütfen aracımla rampa çıkmaya korkar oldum...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 1

Aracı kim bilgisayar'a bağladı? ...bana Turbo ile alakalı bir sorun var gibi geldi. Ayrıca tespit'i bu kadar kolay, sıkıntının bu kadar ortada olduğu bir konuda çözüm gecikmemeli. (bence) 

...sizin yerinizde olsam yetkili servis'e gider, iş kartı açtırır, test sorumlusu arkadaş ile birlikte deneme sürüşüne gider ve usta'ya ne demek istediğinizi, neden bahsettiğinizi anlatırdım. "Yaşının 4 Katı Kampanyası" halen sürüyor, servis sıkıntınızı tespit eder ve size bir reçete yazar.  Onarımı yaptırıp yaptırmamak ya da yapılacak ise bunu kimin/hangi koşullarda ifa edeceği tabi ki sizin kararınız ancak en azından kuZu'nun nesi var? Sorun nereden kaynaklanıyor? ...bu sorularınıza makul bir işçilik ücreti karşılığında cevap alırsınız.

Not : Bahsettiğim kampanya bu ->  http://www.ford.com.tr/ford-hakkinda/haberler/2014-haberleri/servis-kampanyasi-devam-ediyor 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hava filtresi tam oturmamış olabilir enhektörleri temizlemek gerekebilir kızdırma bujisi olabilir diye düsünüyorum...

Problemim ilk aldığım günden bu yana var nerdeyse. ilk fitrelerin değişiminden '' bu araç nasıl mazot geçiriyor bu filtrelerden durumundaydı.'' Fakat değişim sonrası hiç değişme olmadı.yani iki defa hava fitresi tam oturmamış olamaz bence.herhangi bir tekleme durumuda yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı kim bilgisayar'a bağladı? ...bana Turbo ile alakalı bir sorun var gibi geldi. Ayrıca tespit'i bu kadar kolay, sıkıntının bu kadar ortada olduğu bir konuda çözüm gecikmemeli. (bence) 

...sizin yerinizde olsam yetkili servis'e gider, iş kartı açtırır, test sorumlusu arkadaş ile birlikte deneme sürüşüne gider ve usta'ya ne demek istediğinizi, neden bahsettiğinizi anlatırdım. "Yaşının 4 Katı Kampanyası" halen sürüyor, servis sıkıntınızı tespit eder ve size bir reçete yazar.  Onarımı yaptırıp yaptırmamak ya da yapılacak ise bunu kimin/hangi koşullarda ifa edeceği tabi ki sizin kararınız ancak en azından kuZu'nun nesi var? Sorun nereden kaynaklanıyor? ...bu sorularınıza makul bir işçilik ücreti karşılığında cevap alırsınız.

Not : Bahsettiğim kampanya bu ->  http://www.ford.com.tr/ford-hakkinda/haberler/2014-haberleri/servis-kampanyasi-devam-ediyor 

Aracım sanayide bir usta tarafından bilgisayara kondu. İlk gittiğimde turbo arızası verdi. Ama usta '' önceden kalmış bir arıza kodu olabilir deyip , hafızayı sıfırlıyorum  15 gün kadar kullan tekrar bakalım dedi '', tekrar götürdüğümde aynı arıza kodunu vermedi. Disk baskı dan şüpheleniyorum. devir saatinde yükselme fakat arabanın hızlanmaması gibi bir durumda söz konusu değil. 

Turbo ve borulara bakıldımı ?

sadece bilgisayara bağlanıp bakıldı. açılıp bakılma durumu olmadı. eğer borularında bir sıkıntısı olsa turbo ile ilgili arıza kodu vermezmiydi ?

Aracım sanayide bir usta tarafından bilgisayara kondu. İlk gittiğimde turbo arızası verdi. Ama usta '' önceden kalmış bir arıza kodu olabilir deyip , hafızayı sıfırlıyorum  15 gün kadar kullan tekrar bakalım dedi '', tekrar götürdüğümde aynı arıza kodunu vermedi. Disk baskı dan şüpheleniyorum. devir saatinde yükselme fakat arabanın hızlanmaması gibi bir durumda söz konusu değil. 

sadece bilgisayara bağlanıp bakıldı. açılıp bakılma durumu olmadı. eğer borularında bir sıkıntısı olsa turbo ile ilgili arıza kodu vermezmiydi ?

ayrıca katalitik konvektör tıkalı olabilirmi. ondada bu problemlerle karşılaşabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O nasıl ustaymis bu kadar belirgin bir sorunu tespit edememiş bencede kaan beyi dinleyin servise gidin..turbo ,turbo hortumu ile ilgili sorun olabilir baski balatanin bitik olmasida performansı düşürür..ilk akla gelen turbo sorunu .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O nasıl ustaymis bu kadar belirgin bir sorunu tespit edememiş bencede kaan beyi dinleyin servise gidin..turbo ,turbo hortumu ile ilgili sorun olabilir baski balatanin bitik olmasida performansı düşürür..ilk akla gelen turbo sorunu.

anladım çağlar bey. turboda değilde problem hortumunda sıkıntı varsa görememiş olabilir. muhtemelen turbo sıkınısı olsa bilgisayara takılmadan bile anlaşılırıdı sanırım. tekrar götürüp baktıracağım. arıza ile ilgili tekrar yazarım. ilk bilgisayara taktığımızda arıza kodu verdi. ''bu önceden kalmış arıza kodu olabilir ben hafızayı sıfırlayayim 15 gün sonra tekrar bakalım demişti.'' ikinci defa baktığımızda hiç arıza kodu vermedi. tekrar başka bir ustaya turboyu göstermek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anladım çağlar bey. turboda değilde problem hortumunda sıkıntı varsa görememiş olabilir. muhtemelen turbo sıkınısı olsa bilgisayara takılmadan bile anlaşılırıdı sanırım. tekrar götürüp baktıracağım. arıza ile ilgili tekrar yazarım. ilk bilgisayara taktığımızda arıza kodu verdi. ''bu önceden kalmış arıza kodu olabilir ben hafızayı sıfırlayayim 15 gün sonra tekrar bakalım demişti.'' ikinci defa baktığımızda hiç arıza kodu vermedi. tekrar başka bir ustaya turboyu göstermek lazım.

ford servisine bi ugrayin sanayiyle falan uğraşmayın
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.