Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2.5 Titanium Uyumlu Lpg Kiti

Onur İnebolu

Soru

Merhabalar geçen hafta focus 2010 model titanium otomatik benzinli satın aldım start-stoplu 78 bin km 43.750 tl ye boya yok değişen sadece arka far ve nasıl olduysa trafiğe çıkış tarihinden 1 hafta önce olmuş far değişimi tramer kaydına göre.

öncelikle satın almış olduğum fiyat çokmu pahalı?

aracı satın aldığımda 100 km ortalaması 8.9 idi   sıfırlardım  şuan 45 km de 13,6 yazıyor ileride düzelirmi? işyerim 2km uzaklıkta günde ortalama 10 km yapıyorum hafta içi. otomatik benzinli kullanan arkadaşlar şehir içi şehir dışı yakıt ortalamalarınızı paylaşırmısınız.

5-6 ay bu şekilde kullanıp lpg taktırmayı düşünüyorum hangi markanın hangi modelleri uyumlu(brc yi 1.500 tlye takarım dedi ustam simit tüp)  lpg de yakıt durumu nasıl benzin dahil kullanım oranlarını yazarsanız memnun olurum.  

birde otomatik vites şanzuman yağı nezaman değişmeli ve marka modeli nedir?

Onur İnebolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 32
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters For This Question

Önerilen Mesajlar

• 0

Kardeş hayırlı olsun araban hiç araştırmana gerek yok. 1.500 tl ye BRC bedeva yarın git hemen taktır .Arabanada uyumludur ben 2 sene önce peşin 1.550 tl ye taktırmıştım.Yakıt hesabıda yapıp boşuna başını ağrıtma ülkemizde benzin.mazot.lpg hepsinin fiyatı ortada.Tüp taktırmaya karar verdiysen beklemene gerek yok 5 .6  ay avantajın olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kardeş hayırlı olsun araban hiç araştırmana gerek yok. 1.500 tl ye BRC bedeva yarın git hemen taktır .Arabanada uyumludur ben 2 sene önce peşin 1.550 tl ye taktırmıştım.Yakıt hesabıda yapıp boşuna başını ağrıtma ülkemizde benzin.mazot.lpg hepsinin fiyatı ortada.Tüp taktırmaya karar verdiysen beklemene gerek yok 5 .6  ay avantajın olur.

saolun. eski aracımı satıp üstüne kredi çektim biraz bütçe kısıtlandı o yuzden biraz bekleyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2011 manueli var aynı motorun..sanırım 100 beygi olandan otomatikleri..115liklerede lpg çok uyumlu ama benim bildiğim 100 lüklerde daha da uyumlu..ben atiker taktırdım..4000 kmdir kullanıyorum ne arıza ışığı yandı ne de en ufak tekleme..arabanın benzin yada lpgde olduğunu anlamıyosun bile..boşuna ithal markalarla aradaki farkları verme derim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sizin aracınıza uyumlu olan model brc M 11 pipolu modelidir araştırmadan taktırmayınız m 11 modelinde biraz fiyat farkı vardır ama ufak hesap asla yapmayın derim bu arada araç ti-cvt motoramı sahip eğer öyle ise çalışma sistemleri farklı nette araştırırsanız net bilgiye ulaşırsınız bu arada hayırlı olsun. not bu tür araçlara atiker sakın düşünme bile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakıt tuketimi şehir ici 12-14 lt normal otomatik atmosferik eski teknoloji motor için.uzun yolda da 8-9litre yakar ...ayni paralara dizel alsaymisiniz keşke lpg ile 45000tl ye gelecek size..o paraya dizelde bulurdunuz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakıt tuketimi şehir ici 12-14 lt normal otomatik atmosferik eski teknoloji motor için.uzun yolda da 8-9litre yakar ...ayni paralara dizel alsaymisiniz keşke lpg ile 45000tl ye gelecek size..o paraya dizelde bulurdunuz

haklısınız ama dizel otomatik motor yok focus 2 de o sıkıntı benim için.

peki şehir içi tüketimde örneğin 100 km de 12-14 litre lpg yakıyor demişsiniz buna ilave kaç litre benzin yakar lpg ye ilave olarak. birde benim işyeri 2km toplam senede 2500 km şehir içi 3000 de şehir dışı kullanırım tahminen değermi değmezmi karar veremedim

Sorduğunuz tüm soruların cevapları zaten sitede onlarca kez yazıldı, bunları kontrol etmeniz için sitenin içerikleri sürekli açık ve silinmiyor.

bu arada yeni üyeyim kusura bakmayın biraz gezindim ama otomatik lpg ile düz vites karışmış konular sadece otomatik için özel olsun istedim konuyu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

haklısınız ama dizel otomatik motor yok focus 2 de o sıkıntı benim için.

peki şehir içi tüketimde örneğin 100 km de 12-14 litre lpg yakıyor demişsiniz buna ilave kaç litre benzin yakar lpg ye ilave olarak. birde benim işyeri 2km toplam senede 2500 km şehir içi 3000 de şehir dışı kullanırım tahminen değermi değmezmi karar veremedim

ben manuel dizel alsaydınız demek istemiştim.benim dedigim benzindeki tüketim lpg de dahada fazla yakar.benzini ilk calismada yakiyor motor isinana kadar sonra lpg ye geçiyor.yılda 5bin km yapıyorsanız eger 3-4 sene sonra ancak amorti edersiniz .2bin TL lpg +diger masraflar tutsa
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

zaten 4-5 sene sonra değiştiririm nasip olursa. bakalım bu şekilde biraz bineyim nasıl olucak. bu arada benzinli otomatik aracı olan yokmu arkadaşlar hep dizel ve manuel benzinli kullanan aaç sahipleri yazıyor sağolsunlar.

Onur İnebolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracınız hayırlı olsun. Aynı aracın 2011 modelini 2,5 senedir kullanıyorum. Aracımın ilk sahibi atiker taktırmış açıkcası hiç sevmediğim bir kit. Önceki arabamda da beni çok uğraştırmıştı bu aracımda da lpg beyni değişti Allah tan garantinin bitimine az bi zaman kala. Sonradan enjektörleri de değiştirdim. Şimdilik biniyoruz ama ben olsam Brc den başkasını düşünmem.

Aracın otomatiği gayet sağlıklı ve konforlu fakat lpg olmadan sizi zorlar uzun süre binecekseniz hiç düşünmenize gerek yok-bence.

Şanzıman yağ değişimi ile ilgili daha önceki konularda araştırmalarımızı yazmıştık, forumda mevcut, çeşitli rivayetler var, benim aracım 80 bin oldu daha değiştirmedim şu an sorun yok.

Can Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ford servisini aradım otomatik viteslerde yağ değişimi yapmıyoruz denildi sıkıntı çıkmadıkça :))) ama aracımın servis kayıtları var aldığım kişi herşeyini vermişti 45.000 km de şanzuman yağ değişimi yapılmış hemde aramış olduğum serviste çok ilginç.

araç şuan 80 binde triger değişmedim henüz sizce türkiyede 90 bin yada 5 yıl para kazanmak için yapılan bir servis oyunumu acaba öyle bir düşünce oluştu bende

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.