Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kapı İle Konsol Arası Boşluk

Gökhan Okutan

Soru

arkadaşlar merhaba 2010 model 1.6TDCİ  TrendX aracım var sol sürücü kapısı ile konsol arasında boşluk var geçenlerde bir trend Xmodeli daha inceledim aynısı onda da vardı, sağ kapıda bu boşluk daha az neden olabilir?

bu arada aracım full orjinal boya dahi yok.

Gökhan Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 14 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Boyasız olması konsolun sökülmedi anlamına gelmez eğer 2. el ise montaj hatası olabilir hatta arttırıyorum sıfır dahi olsa montaj hatası yine olabilir.

Sonuç: Rahatsız değilseniz unutun gitsin bu soruyu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şu an aracın yanında değilim ama mutlaka ekleyeceğim.

yakup bey aracım 74binde bakımları hep düzenli olarak yapılmış fakat debriyaj triger ve akü hiç değişmemiş araç temiz kullanılmış bu parçalar ne zaman değişmesi gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakup bey aracım 74binde bakımları hep düzenli olarak yapılmış fakat debriyaj triger ve akü hiç değişmemiş araç temiz kullanılmış bu parçalar ne zaman değişmesi gerekli.

Ezber bilgi vermeyelim, bakım kısımlarımızda örnekler mevcut olması gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

akü ,debriyaj balatasi ömrü dolunca değişir.(omrude kullanıma bağlı ). akü genelde en az 5 sene gidiyor..triger ise 5 yıl veya 90 bin km sizin araç için..debriyaj balatasi ise tamamen kullaninla ilgili sehir ici sürekli kullanılmış ve şoför biraz acemi ise 60-70binde bile değişir ama uzun yolda ve uygun şekilde kullanıldı ise 150_200bin km gider çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

araç genelde uzun yolda kullanılmış ondan zannedersem debriyaj hiç değişmemiş ve hala daha çok iyi durumda bir daha ki bakımı 87binde o zaman akü triger değişecek inşallah. tabi o zamana kadar sorun çıkarmazsa.

trigeri degistirirler de akünün değişimi akünün durumuyla ilgili.aküyu ölçerler ona göre karar verirler.Bazen 6-7yılda gidebiliyor bi akü..debriyaj balatasi zaten kendini hissettirir değişim zamani gelince araç uygun kullanilmissa 200 bin km bile rahat gider

araç genelde uzun yolda kullanılmış ondan zannedersem debriyaj hiç değişmemiş ve hala daha çok iyi durumda bir daha ki bakımı 87binde o zaman akü triger değişecek inşallah. tabi o zamana kadar sorun çıkarmazsa.

triger değişir ama akü ölçüm yapılır ona göre gerek görürlerse değiştirirler.6-7yıl da gidebiliyor bazen bi akü..debriyaj balatasi ise uzun yolda ve uygun kullanilmissa araç 200 bin km rahat gider
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

doğru kullanılan debriyaj balatası için 74k 87k bişey değil. Cmaxi 150kda orjinal balatasıyla sattık (100ksı şehir içidir), punto 33kda değişti :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

trim dediğiniz kapı üstündeki plastik mi? o ise evet bastırınca biraz oynuyor. Başka araçlarda da gördüm o ara aynı benim araçta ki gibi.

Sıkıntı yok o zaman ben iki boşluk (kapılar ve göğüs) arasında ciddi fark var sandım. Eğer böyleyse hepsi: no problem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.