Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ortalama Hız Ve Yakıt Tüketimim

Onur Gök

Soru

Arkadaşlar merhaba ortalama yakıt tüketimi 7,3 ortalama hız 20km günlük ortalama kullandığım mesafe gidiş dönüş 20km civarı sizce bu tüketim normalmi bana yüksek gibi geliyor daha öncede bahsetmiştim aracımda kızdırma bujisi arızası olmuştu sonrasında performans sorunu nedeniyle selenoid valfi değişmişti tüketimi sıfırlayalım 300km yi geçti fakat hiç bi düşüş yok bu sorunlardan önce 5,5in üstünü görmüyordum  fikirlerinizi bekliyorum.Ayrıca bu sorunlardan sonra subap üstündeki plastik kapağın havalandırma kısmından yağ gelmeye başladı ve bu yağ hortumdan geçerek turboya giden hava filtre hortumuna bağlanıyor yani yağ turboya gidiyor sızıntı çok az miktarda fakat aracın performansını yada yakıt tüketimini bu şekilde etkilermi veya başka bir arızaya sebep olurmu ?(Aracı sakin kullanan biriyim anı hızlanmam yok denecek kadar azdır standart şekilde kullanırım 2250 2500dd aralığında vites atarım)

KDn8ZaXl.jpg  

Jto7ZDml.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Yarım litre civarı çeksem yeterli olur sanırım  büyük bir şırınga vardı onu bulursam sıkıntı yaratmaz 3 seferde alır hepsini

Maksimum noktasının hemen altına kadar çekin bence, kullanım klavuzunda minimum ve maksimum çizgisi arasının ne kadar yağa karşılık geldiği yazıyor olabilir. Birinde yazıyordu ama hangisi hatırlamıyorum, punto olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buda bakım sonrası araçtaki yağ miktarı bakım yapılalı 500km civarı oldu araç düz zeminde 4 saattir kapalı durumda kaldıktan sonra ölçüm yaptım biraz fazla gibi geldi siz ne dersiniz

Özel mesajınıza cevapta bunun bir sorun olabileceğini yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Özel mesajınıza cevapta bunun bir sorun olabileceğini yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam.  

Evet sizin mesajınızdan sonra baktım yağ miktarına.Zaten kendime kızıyorum şu anda yıllardır arabanın tüm parçalarını elimle alırım başında beklerim yapılırken kontrol ederim,bu bakım esnasında böyle bir şansım olmadı arabada bir sürü sıkıntı çıktı bakalım 300-400ml arası çekeceğim sonrasında tekrar bi kontrol ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.