Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Çözülemeyen Ön Takımdaki Ses Sorunu

murat akaloğlu

Soru

2007 model sıfır aldığım benzinli focusta aldığımdan beridir sağ ön tekerin boşa düştüğü anda çıkrattığı lok-löb kişiden kişiye değişebilen ses sorunu var.ön takımda akslar hariç ne varsa değişti çoğu garantiden çoğuda cepten. kronik bir sorun galiba çoğu kişi ben gibi aynı sesten şikayetçi. ama ben çözenini duymadım daha

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende arka tekerden geliyordu ses. Şahsuvaroğlu, kaliperdeki pimlerden geldiğini, balataların vurduğunu söyledi. Benim aracımda halihazırda Bosch'un balataları var. Motorcraft kullanırsanız bir ihtimal kesilebilir dediler. Kesin bir çözüm sunamadılar.

İşkembeden sallamışlar sanki :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yani illaki kendi balatalarını taktıracaklar.balatalar yarıyı geçtikten sonra ses yapmaya başlar o pimler kanımca o da zor bir ihtimal?? ön kaliperleri bizzat kontrol ettim hiç boşluk yoktu.hatta pimleri sökerek gresle bilem yağladım.focus kaliperlerinin ses yapması çok zor bir ihtimal bence ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İşkembeden sallamışlar sanki :)

Üstat ne yalan söyleyeyim başta bi' inanasım geldi sonra gözümle görmem lazım dedim. Tekeri söktüm söktüm. Fren sistemini birazcık dağıttım.

Sonuç: Bosch'un balatalarında boşluk kalıyor, doğru. Kendim de kontrol ettim ama öyle ses yaptıracak bir durum göremedim. En sonunda usta tavsiyesiyle ufak bir parça C-Glass cam elyaf vardı. Pimleri onunla yerine sabitleyerek çözdüm. Şu an ses yok huzur var ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

çözülemeyen ön takım sesi çözüldü sonunda ruslardan özendim bende yaptım :) focus 3 ön yay, get lastiği ve üst takozu ile bu ses derdinden çok şükür kurtulmuş oldum. orjinal yayları ile arabanın lastik - çamurluk arası mesafe abartısız 10 cm vardı.çoğu focusa gıbta ile bakardım keşke benimkide böyle  alçak olsa diye. ön taraf leylek gibiydi çünkü belkide yaylarım fabrikasyon özürlüydü. neyse, focus 3 ile focus 2 nin amortisör geometresinin de  birebir aynı olduğunu öğrenmiş olduk bahaneyle ruslardan sonra :P yaylar benim amortisörlere cuk diye oturdu, get lastiğide ona keza, zaten aynı üst takozu kullanmışlar ufak bir sac ilavesi yapmışlar .sonuç olarak arabanın önü bayağı bir alçaldı 4 parmak anca sığıyo artık çamurluk arasına istediğim seviyeye geldi olması gereken yere ;) konfor olarak sıfır araba almış gibi oldum yeminle. alışık olduğumuz küt küt vurmalar ,lokurtular ortadan kayboldu.hani tekerleğin boşa düştüğünde çıkardığı o ürküten ses nerdeyse yok oldu he illaki yapıyo ama kulak tırmalamıyor artık.onuda çözmüşler rus amcalar ilerde onuda ilave edecem :) bugün babanın focus 3 ü denedim ondada varmış gerçi o ses :) ondada belli belirsiz, yalıtımdan ve 215 lastik ebatından dolayıdır diye düşünüyorum ^_^ çukurlara bozuk yollara girmeye korkuyordum şimdi çoğu çukuru duymuyorum bile. ön takım sesi focus 3 ile tam anlamıyla aynı oldu diyemem ama yalıtım yaptırsam kesin aynı olur diyebilirim çekinmeden. ama tabi yine focus 3 yalıtımlı olduğundan sesler daha tok çıkıyo.yol tutuşta bariz bir değişiklik hissetmedim arabayı sert kullanmadığımdandır belkide. maliyet olarak ta 300 lira gibi bir şey tuttu. sonuç olarak ben muradıma erdim kulak tırmalıyıcı sesler yüzde 80 azaldı ;) darısı sizlerin başına artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

açıkçası ben malı bilerek almadım . oldu bittiye geldi her şey karambolden aldım bunu :)  test sürüşü yapsaydım emin ol focus 1 i satıp bu arabaya hiç yanaşmazdım :D geç oldu ama iyi oldu şimdi, benim araba tam focus 2,5 oldu :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

açıkçası ben malı bilerek almadım . oldu bittiye geldi her şey karambolden aldım bunu :)  test sürüşü yapsaydım emin ol focus 1 i satıp bu arabaya hiç yanaşmazdım :D geç oldu ama iyi oldu şimdi, benim araba tam focus 2,5 oldu :P

Focus 1 iyiydi evet ama yine de 2'nin kendine göre avantajları da var yok değil. Elde kalacağına para verken değiştimek mantıklı olmuştur hem ekonomik yönden hem kullanışlılık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakup ekonomik olarak bu araba bana pek fazla bir şey katmadı.araba almak şans işidir derler ya ben inanmaya başladım.

sıfır aldığım ilk gün klimanın çalışmadığını farkettim.komple göğüs söküldü garantiden ünite değişti.

cepten direksiyon kutusu değişti, garanti bitti kutu arızalı dediler.bi dünya ön takımdan ses geliyor iş emri olmasına rağmen

traver stakozları değişti

değişen amortisör, viraj demiri lastiği, üst takoz ve bilyanın haddi hesabı yok.

yani çok çektim bu arabadan. ama bilmeden, sadece benim arabada sorun var diye.alıştık ya focus 1 e :) 

dediğin gibi malı alırken bilseydim bu kadar üstüne düşmezdim :) hepsi böyle der sineye çekerdim kendimi :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakup ekonomik olarak bu araba bana pek fazla bir şey katmadı.araba almak şans işidir derler ya ben inanmaya başladım.

sıfır aldığım ilk gün klimanın çalışmadığını farkettim.komple göğüs söküldü garantiden ünite değişti.

cepten direksiyon kutusu değişti, garanti bitti kutu arızalı dediler.bi dünya ön takımdan ses geliyor iş emri olmasına rağmen

traver stakozları değişti

değişen amortisör, viraj demiri lastiği, üst takoz ve bilyanın haddi hesabı yok.

yani çok çektim bu arabadan. ama bilmeden, sadece benim arabada sorun var diye.alıştık ya focus 1 e :)

dediğin gibi malı alırken bilseydim bu kadar üstüne düşmezdim :) hepsi böyle der sineye çekerdim kendimi :P

2.5 için demiştim ben :P Focus 2 talihsiz oldu biraz ford için para bastı biraz o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.