Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Makyajlı Focus Trend X Direksiyon Sorunu

Hüseyin ayhan

Soru

Arkadaslar sıfır 2015 makyajlı kasa focus sedan trend x aldım.eski aracım seat leon du.süper bir araçtı.direksiyon öyle yumuşaktı ki.3 yaşındaki çoçuğum bile çevirebiliyordu.her neyse aldığım araç 3 günlükken sola çektiğini sağa virajlarda direksiyonu çevirmek istediğimde sanki araç çevirme der gibi bir güç uyguluyor.direksiyon sert geldi.en ufak çukur ve eğimde araç direk oraya yönleniyor .bir saniye bile olsa direksiyonu serbest bırakmaya gelmiyor.araba hemen istediği göne yönleniyor.direksiyon beni çok yoruyor .tüm bunlar sizce normalmi.3 günlükken servise gittim.rot ayarı balans ayarı yaptılar .ama bana göre hala sorun devam ediyor.sizce tüm bunlar normalmi.ilk defa ford kullanıyorum.acaba banamı sert geliyor.lütfen yardım edin kafayı yiyecem.20 günlük aracımı sattıracaklar bana.acil bilgisi olan yazsın.lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Eski aracınızda büyük ihtimal hidrolik destekli direksiyon kutusu vardı, şu an kullandığınız araçta ise elektrik destekli ve hıza duyarlı yeni nesil direksiyon sistemi var. Yol hissi kaybolmasın (...ki bu elektrikli dir.sistemlerinin en çok eleştiri aldığı konudur) diye özel olarak uğraşılmış, araç hızlandıkça sertleşen/turu azalan bu yeni sisteme yabancılık çekiyor olabilirsiniz.

... kendinize biraz zaman tanıyın, alışırsınız diye düşünüyorum. (relax üstadım)

Zaten yeni nesil araçlar bu sisteme ya geçti, ya da geçmek üzere ... yani elektrik destekli dir.sistemleri sanayinin standart'ı haline geldi bile denebilir.  Eski alışkanlıkları kırmakta, yeni teknolojiye alışmakta (bence) yarar var. 

Kaan Yagizer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski aracınızda büyük ihtimal hidrolik destekli direksiyon kutusu vardı, şu an kullandığınız araçta ise elektrik destekli ve hıza duyarlı yeni nesil direksiyon sistemi var. Yol hissi kaybolmasın (...ki bu elektrikli dir.sistemlerinin en çok eleştiri aldığı konudur) özel olarak uğraşılmış, araç hızlandıkça sertleşen/turu azalan bu yeni sisteme yabancılık çekiyor olabilirsiniz.   ... kendinize biraz zaman tanıyın, alışırsınız diye düşünüyorum.   Zaten yeni nesil araçlar bu sisteme ya geçti, ya da geçmek üzere ... yani elektrik destekli dir.sistemleri sanayinin standart'ı haline geldi bile denebilir.  Eski alışkanlıkları kırmakta, yeni teknolojiye alışmakta (bence) yarar var. 

Peki elektrik destekli sistem  powershift araçlarda neden yok 

maliyeti azaltmak içinmi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki elektrik destekli sistem  powershift araçlarda neden yok ,maliyeti azaltmak içinmi?

Aynen öyle ... biraz da kıskançlık var tabi. "Elemanlar debriyaja basmıyor, vites değiştirmiyor ... bari direksiyon çevirirken sıkıntı çeksinler, ne o öyle her şey kolay ... her şey beLeş ... var mı böyle bir dünya!!" dedik. Hatta mühendislik ek haftalar harcayıp direksiyon turunu nasıl azaltırız? Nasıl bunlara (PS kullanıcılarına) pishlik yaparız diye kafa patlattı ... piroce üretti  :)

İşin şaka'sı bir yana PS araçlarda da Elektrik Destekli Direksiyon sistemi var. (Bkn.çalıcaktık ... yönetim izin vermedi,yoksa niyetliydik yani.) 

sola virajlarda aynı sorun yok ama.

...o zaman bakmak lazım.  Uzaktan teşhis bir yere kadar ...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende aynı arabadan kullanıyorum direksiyonu oldukca yumuşak focusun en fazla eleştirdiğim yönü direksiyonunun sertliğiydi bunu epey güzelleştirmişler.Hızlandıkca da sertleşiyor güvenlik için çok güzel.benim arabamda hiç bir problem yok direksiyonun tepkileri çok güzel.Size direksiyonu sert gelebilir eski arabanızın direksiyonu bundan dahada hafiftirde ondan,vede direksiyonu bundanda küçüktür o yüzden kavrarken biraz zorluk çekebilirsiniz bu arabada.Direksiyonu gerçektende çok büyük bence en büyük hatası bu insana bu yüzden pek zevk vermiyor.Sizin arabanım sağa .sol çektiğinden bahsediyorsunuz bence arabada bir sorun var servise yeniden göstermenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yolun eğimi ile alakalı birşeyde olabilir bazen aynı şeyi bende yaşıyorum onun haricinde elektrikli direksiyonlar hızlandıkça sertlesir.Bide yeni focusda direksiyon ayarı vardır diye düşünüyorum spor modda ise size sert gelmis olabilir normal yada confor seçenekleri ilede deneyin derim yolda sağa sola çekme yoksa bence sorun yoktur ama yinede servise uğramakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski arabamı satığıma öyle pişmanım ki.dostlar bir bilseniz.aracımda spor yada eco mod yok arkadaslar.yada varda ben bilmiyorum sanırım.dieksiyon yumuşak diyen arkadasım önceki aracınızdamı ford du.hiç seat ww yada diğer araç kullandınızmı.netw göre yumuşak ögrenmek istiyorum cevaplarsanız sevinirim.aracımı satacam birdaha da fordun önünden geçmem sanırım.çok pişmanım çok

Kaan bey pendik de çalıştığınızı forumdan öğrendim.tekirdaağdayım.burada sizin tavsiye edeceğiniz yada tanıdıgınız isim veeerebileceğiniz ford servisinde çalışan yetkili usta varmı.beni ciddiyetle dibleyip gerçekten yardım edebilecek.

Kaan bey pendik de çalıştığınızı forumdan öğrendim.tekirdaağdayım.burada sizin tavsiye edeceğiniz yada tanıdıgınız isim veeerebileceğiniz ford servisinde çalışan yetkili usta varmı.beni ciddiyetle dibleyip gerçekten yardım edebilecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

10 liralık t-shirt alırken bile üstümüze giyip deniyoruz,binlerce lirayı bir araca sayarken hiç denemeden mi aldınız siz bu aracı? 

Hayır belli ki sorun sizin araçta veya sizin alışkanlıklarınızda,neden bu yargısız infaz anlamış değilim.. 

120 ile otobanda giderken elimin altında ruhsuz,yumuşak bir direksiyon olmasındansa taş gibi bir direksiyon olmasını yeğlerim. İlla böyle bir şey istiyorsanız buyrun Reno'ya Dacia'ya hatta hala etkisinden kurtulamadığınız Vw'ye..

Madem o kadar pişmansınız,kararıda vermişsiniz bir daha Ford'a bulaşmamaya dair neden bu kadar sorun edip konu açtınız ki? Gider satarsınız aracı alırsınız başka marka olur biterdi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eski arabamı satığıma öyle pişmanım ki.dostlar bir bilseniz.aracımda spor yada eco mod yok arkadaslar.yada varda ben bilmiyorum sanırım.dieksiyon yumuşak diyen arkadasım önceki aracınızdamı ford du.hiç seat ww yada diğer araç kullandınızmı.netw göre yumuşak ögrenmek istiyorum cevaplarsanız sevinirim.aracımı satacam birdaha da fordun önünden geçmem sanırım.çok pişmanım çok

Evet kardeş önceki arabamda focustu.Sizin durumunuz aynı banada olmuştu 2000 senesinde ilk focusumuzu almadan önce toyota corallamız vardı,ondan sonra focus alınca direksiyonu o kadar sert gelmiştiki aynı bende sizin gibi arabayı servise götürüp bunun hidrolik direksiyonunda bir problem var demiştim .onlarda test sürüşü yapıp gayet normal demişlerdi.Ben sadece eski focuslara göre kıyaslama yapıyorum.onlardan yumuşak.şimdiye kadar başka çok araba kullandım.evet focus bunların içinde hala en sert direksiyonu olan araba.Ama bence focusların direksiyonlarının böyle sert olması güvenlik için çok avantajlı.Arabayı park ederken veya şehir içinde ani hareket yaparken insan daha konturollü oluyor.Benim focusu  en önemli tercih etme sebebim güvenlik için neticede hepimizin Ailesi var .Güvenlik için focusa tek kelime edemem.15 senedir focus kullanıyorum.Güven konusunda çok şeyine şahit oldum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Semih bey me diyeceğimi size nasıl bir cevap yazacaağımı inan bilmiyorum.benim başıma gelen işallah sizin başınıza gelmez.test sürüşü yaptım tabiki.ama 5 dk.sürüşle birde daha önce hiç ford kullanmamışsanız mesleğinizde tamircilik değilse sanırım sizde anlayamassınız.size tavsiyem bir ww mutlaka uzun yol yapın.

Şükrü bey içimi rahatlattığınız için sizede çok teşekkür ederim.biraz süre lazım sanırım banada focusada.sonra sanırım sonrasında bakacagım mecburen.evet güvenlik üst planda diye zaten focus aldım.aile her zaman ön planda ..teşekürler yorumunuz için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2003bmw5.20 ve 2007jettamiz vardı ama focusun direksiyon hissini ve süspansiyonunu çok seviyorum inişli çıkışlı virajlı yollarda kullanması ayrı bi zevk veriyor bana.tek sevmediğim yanı bozuk yolda biraz sesli olması onuda yalıtımla çözmeyi planlıyorum. Onun haricinde 0 araba almış birisinin belli olmayan sorun yüzünden bu kadar atıp tutmasıda garip.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İsmail bey belli olmayan bişey yok.arıp tuttuğumda .servis balansında ve rotunda sorun buldu sıfır aracımın.isterseniz aracın iş emrini yollarım.sıfır aracımın 3 üncü gününde rotun bozuk olması atıp tutmak degil.mailinizi verirseniz iş emrini görmeniz için yollarım

İsmail bey belli olmayan bişey yok.arıp tuttuğumda .servis balansında ve rotunda sorun buldu sıfır aracımın.isterseniz aracın iş emrini yollarım.sıfır aracımın 3 üncü gününde rotun bozuk olması atıp tutmak degil.mailinizi verirseniz iş emrini görmeniz için yollarım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Semih bey me diyeceğimi size nasıl bir cevap yazacaağımı inan bilmiyorum.benim başıma gelen işallah sizin başınıza gelmez.test sürüşü yaptım tabiki.ama 5 dk.sürüşle birde daha önce hiç ford kullanmamışsanız mesleğinizde tamircilik değilse sanırım sizde anlayamassınız.size tavsiyem bir ww mutlaka uzun yol yapın.

Şükrü bey içimi rahatlattığınız için sizede çok teşekkür ederim.biraz süre lazım sanırım banada focusada.sonra sanırım sonrasında bakacagım mecburen.evet güvenlik üst planda diye zaten focus aldım.aile her zaman ön planda ..teşekürler yorumunuz için

Bunun daha önce Ford kullanıp kullanmamanızla alakası yok,belliki sizin aracınızda sorun var üstüne sizin alışkanlığınızda eklenince iş "bir daha ford'a bulaşmam" raddesine gelmiş.

Bunun yanlış olduğunu söyledim sadece.

5dk bile olsa sorunsuz bir araçla yapılan testin size en temel şeyler konusunda fikir vermiş olması gerekirdi, eğer aklınız başka araçta değilse...

Kaan abide açıklamış zaten aracınız belli ki sorunlu iyi bir usta/servis ile çözüme kavuşması zor değil üstüne birde araca alışkanlık gerek tabi. Buna rağmen direksiyondan istediğiniz konforu alamazsanız zaten çözüm yolu basit hala sempati duyduğunuz vw'ye geçiş yapmak...

(Bu aralar ön yargılı, yargısız infaz yapan ve direk kestirip atmaya meyilli insanlarla fazla uğraştığım için biraz sert çıkmış olabilirim kusura bakmayın...)

Bu arada 2 sene Pasaat B5 1.8T,5 ay 2009 Caravelle kullandım o konuda sıkıntı yok vw muhabbeti yapacaksak bana uyar :)

Araç alma arifesindeyken yaptığım Golf-Jetta-Leon testlerini saymıyorum.

Iyi dileğiniz içinde teşekkür ederim, umarım sizde bu sıkıntıdan kurtulur benim gibi yaklaşık 2 senedir sadece bakım için servise uğrayan mutlu ve memnun bir kullanıcı olursunuz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Semih bey cevaplarınız için teşekkürler.öncelikle şunu bilin arabalardan pek anlamam.ww hayranı yada herhangi bir marka hastalığım yok.tek derdim sıfır aracımın iyi olması ve sizin gibi bakım zamanları haricinde servise gitmek.düşünsenize sıfır araç almışsınız rot balans bozuk diyorlar.3üncü gün.benim tek derdim de bu zaten aracımın keyfini sürmek.böyle bişeyle karşılaştım ne yapacağımı dahi bilmemek.servise götürdüm çare yok.ne yapmalıyım siz olsanız be yaparsınız.soğumazmısınız aracınızdan.maarka önemli degil gerçekten.tavsiyeleriniz için burdaki hangi arkadaslar kimler cevap yazdıysa hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.