Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Fren Balatalarından Gelen Ses

Gökhan Alp

Soru

Bu soruda 7 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

biraz önce 23500 km de diskleri ve balataları değiştirdim.Sağ ön diske baktılar  yamulma olduğunu söylendi.Kar yağmadan önce pek  sorun yoktu 150 km yol yaptıktan sonra  karın içine girince büyük ihtimal ozaman yamuldudiye düşünüyorum. Karlar eridikten sonra  ötmeler sonradanda pedala vuruntular  başladı.400 tl sıkışmış tekerime :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gökhan,

ben de arabayı aldığım günden beri aynı seslerden şikayetçiyim,ancak servise bunu kabullendiremedim.

Normal karşılıyorlar sürekli. "Olur böyle." tarzında yaklaşımları çözümsüz bırakıyor insanı. Alıştım artık.

Sıkıntı yok ama insan takınca da olmuyor işte.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olabilir, yani gelebilir, titreme yapmıyor ve fren performansını olumsuz etkilemiyor ise öyle kullanın kafaya takmayın.

Kafaya takıyorsanız 

1. Balataları söktürüp, temizletip yeniden taktırın, geçmediyse

2. Balataları değiştirin, yine geçmediyse,

3. Diskleri de değiştirin, tabii hepsi kendi cebinizden karşılanacak, yine geçmediyse

4. Arabayı satın, şeytan girmiştir içine...

Kıssadan hisse bunu dert etmeyin bence ve tek sorununuz bu olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

valla ne diyeyim bilmiyorum cem abi çok güzel özetlemiş, Türker kardeş galiba bende seneye bakımda tekere bir şeyler sıkışmış diyecem :) Gülesim geldi valla ne yalan söyliyim. ama bu focusun şurasından burasından gelen sesler bir türlü bitmedi. ön konsol, yan aynalar ve nereden geldiği bir türlü bulunamayan ( cem abinin dediği gibi için şeytan kaçmış :) sesler.) işte öyle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses konusunda  titizim sağa çeker  bakarım  nerden ne ses geliyor  diyede  şu ana  kadar  balata sesinden başka ses gelmedi. Diskleri yamultana  kadar  bir ara  su çalkantı sesi geliyordu onuda  benzin deposundan  diyorlardı artık o seste gelmez  oldu bayadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Frene basınca ötme mevzusu bende de var, bunun için Düzce ve Ankara (TAN) servislerine gittim. Balatalardan olmadığını söylediler. Balatalarda ses yapmasını önleyen kansorejen madde varmış bunu ford daha sonraları kaldırmış. Ses yapması normalmiş. Ama ben bu sese hastayım. Çözemedim bir türlü. Birde şimdi lastik yazınca acabaa.... dedim. Bende de kışlık lastikleri söktürdüm yazlıkları takdırdıktan sonra yapmaya başladı nedense. Servise bunu söyledim tabiî ki kendimde alakası olabilir mi diyerekten yok lastikten olmaz dediler. Aklımda başka da soru kalmamıştı. Arka lastikler Goodyear, önler sıfır Petlas. Halen daha frene basınca ses geliyor. bu konu için 2 sefere gittim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.