Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C Max Depo Kiliti Nasıl Açılır

Levent Okutan

Soru

Merhaba Dizel Cmax kullanıcısıyım Wütrh Dizel enjektör temizleyicisi aldım Depoya ilave etmem lazım ama depo kilitli gibi duruyor,dış kapak açılıyor ama ilave edemiyorum. ..Bu nasıl açılır..Birde Würth kullanan oldu mu ? Faydasını görürmüyüm..?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

kapağın altında güvenlik kilidi var, size araç ile birlikte huni benzeri bir plastik boru verilmiş olması lazım.Depo kapağını açıp o huni'yi yakıt dolum hattına sokarsanız yakıt tankına akışkan malzeme ekleyebilirsiniz.

Abi aracı ikinci el aldım böyle birşeyden hiç haberim yoktu. aracın içini dşını aradım huni yok ne yapabilirim pertole mi gitsem..yada başka ne yapabilirim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi aracı ikinci el aldım böyle birşeyden hiç haberim yoktu. aracın içini dşını aradım huni yok ne yapabilirim pertole mi gitsem..yada başka ne yapabilirim..

petrole gitseniz bile kilidi açmak için pompayı depoya sokması lazım çıkarınca da tekrar kapanıyor. O beyaz huniyi servisten temin edebilirsiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...şöyle bir şeyden bahsediyoruz.

huni.jpg

...servis'ten 25TL'ye satın alabilirsiniz. Ya da daha kolayı, servise uğrayın ... bir arkadaştan rica edin, verin enjektör temizleyici sıvıyı ... sizin için depo'ya koysun. Oldu - bitti - gitti ... siz de üzmeyin tatlı canınızı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

petrole gitseniz bile kilidi açmak için pompayı depoya sokması lazım çıkarınca da tekrar kapanıyor. O beyaz huniyi servisten temin edebilirsiniz 

Başka bir ford araclarının hunileri uyarmı..(focus,fiesta vb)

Benzer kalınlıkta hortum vs de iş görür :D

Konumuzla alakasız daha önce tartışılmış ama bu biraz güvenlik riski değilmi ? arac açısınıdan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Başka bir ford araclarının hunileri uyarmı..(focus,fiesta vb)

Uyar abi başkasından da bulabilirsin ama araçta bulunsun derim ne zaman lazım olacağı belli olmaz

Benzer kalınlıkta hortum vs de iş görür :D

Olay kalınlıkla alakalı ise normal hunide iş görür. Bu kilidin manası kalmıyor o zaman pek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu kilidin manası hırsızdan korunmak değil orada yanlış anlaşılma olmasın yoksa bu huniyi edinmek de zor iş değil :D

Bunun olayı dizel ve benzinli ağzı karışmaması. Dizel ise dizel hunisi benzinli ise ona uygun huni / ağız kâfidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Uyar abi başkasından da bulabilirsin ama araçta bulunsun derim ne zaman lazım olacağı belli olmaz

Olay kalınlıkla alakalı ise normal hunide iş görür. Bu kilidin manası kalmıyor o zaman pek :)

Şu zaman dilimi için acil lazım oldu şimdi idareten bulsam .sabah olursa zaten servis 200 mt ileride..teşekkürler.

Bu kilidin manası hırsızdan korunmak değil orada yanlış anlaşılma olmasın yoksa bu huniyi edinmek de zor iş değil :D

Bunun olayı dizel ve benzinli ağzı karışmaması. Dizel ise dizel hunisi benzinli ise ona uygun huni / ağız kâfidir.

Yok abi hırsız manasında değilde dışarıdan depoya başka şeyler aktarırlarsa çok kötü olur..yoksa keşke depodan yakıt çeksede içeriye bişey aktarmasa..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şu zaman dilimi için acil lazım oldu şimdi idareten bulsam .sabah olursa zaten servis 200 mt ileride..teşekkürler.

Yok abi hırsız manasında değilde dışarıdan depoya başka şeyler aktarırlarsa çok kötü olur..yoksa keşke depodan yakıt çeksede içeriye bişey aktarmasa..

2008'den beri bu var, ben daha  1 kere böyle birşey okumadım. Daha o kadar zeki olmamış kötü niyetliler :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bulursanız kullanın da dizel enjektör temizleyicisinin neresi acil anlamadım :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Demir bir Boru ile  halletttim akşam akaşam sizleri yorduk ..allah razı olsun hepinizden ..yakup bey hortum  fikriniz için çok çok sağolun..

Bulursanız kullanın da dizel enjektör temizleyicisinin neresi acil anlamadım :)

Merak desek te olur ama ..aracın bir 15-20 dk çalışması lazım dediler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba Dizel Cmax kullanıcısıyım Wütrh Dizel enjektör temizleyicisi aldım Depoya ilave etmem lazım ama depo kilitli gibi duruyor,dış kapak açılıyor ama ilave edemiyorum. ..Bu nasıl açılır..Birde Würth kullanan oldu mu ? Faydasını görürmüyüm..?

geçenlerde bende aynı işlemi yaptim enjektor temizleyici koydum, bende 2.el aldım aracimi huni yok araçta..elle açılabiliyor ben oyle actim 3 noktada kilit var oralara 3 parmakla aynı anda basarsaniz açılıyor.2 eli aynı anda kullanın acarken ..1 elimizin 1 parmagiyla 1 kilide ,diger elimizin 2 parmagiyla diger 2 kilite basmak lazım

Başına gelenler bu şekilde açabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.