Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yol Kamerası Bahsi

Erdoğan G.

Önerilen Mesajlar

Opsiyon durumları orda nasıl, biraz şundan biraz bundan diyip reçeteyi kendin çıkartabiliyor musun orada? Yoksa belli kalıplarmı var (X paket, Tekno Paket vs gibi?)

Biz aldığımızda Trend, Trend X , Ambiente, Titanium seçenekleri vardı. Şu anda Ambient , Sync edition ve Titanium seçenekleri var.Sync edition alanlara multimedya sistemi Sync ve kışlık paket yani ısıtmalı cam ve ön koltuklar hediye.Turkce çeviri ile su sayfa incelenebilir http://m.ford.ru/Cars/Focus

Maalesef şu an bölgedeki siyasi ve ekonomik olaylar yüzünden piyasalar tedirgin insanlarda alım ve satım yönünde korkular mevcut.Bir çok otomobil firması dolar kurundaki sert dalgalanmalar yüzünden fiyatlarını yeniden incelemeye aldılar ve ister istemez fiyatlarda artış meydana geldi, maalesef bu durum ikinci el pazarına da yansımış durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

araya giriyorum beyler:

fiyat/performans açısından güzel bir ürün olduğu söyleniyor:

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_142025.html

kamera çekimi kaliteli

örnek videolar:

https://mega.co.nz/#F!xhAUkKiS!4ZXNdEnqQlFZ065jZweemA

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

araya giriyorum beyler:

fiyat/performans açısından güzel bir ürün olduğu söyleniyor:

http://www.gearbest.com/car-dvr/pp_142025.html

kamera çekimi kaliteli

örnek videolar:

https://mega.co.nz/#F!xhAUkKiS!4ZXNdEnqQlFZ065jZweemA

Kardeşim, almadıysan almanı tavsiye ederim. Ben yaklaşık 4 gün önce aldım. Fakat 1 kac yıldır kullanan bir arkadasımdan biliyorum.  Bu cihaz fiyat ve performans olarak seni çok tatmin eder. Ayrıca kendisini çok güzel gizliyor. Novatek 96650 çipset ve CMOS sensöre sahip.

Çakmaklığa direk bağlantı yapabilirsin. Kontaktan açma kapama sorunu var. bunu bir elektrikçi ile çözebilirsin ama ben bunu tavsiye etmem. çünkü Her kontağı çevirdiğinde kameranın çalışmasını istemeyebilirsin yada araç park ve stop haldeyken çalışmasını isteyebilirsin.  bu ihtimaleri  göz önüne alaraktan ve aracın da orjinalliğini pek bozmadan kaliteli bir aç kapa düğme kullanabilirsin. mesela ben vites önündeki boş düğme yataklarına 1 tane takmayı planlıyorum. Örnek fotoğraflardan da paylaşayım.

725223153_874.jpg

-font-b-Black-b-font-Case-12V-16mm-Blue-

Çakmaklığa bağlama:

Kameranın çakmaklık giriş aparatının içini açtım. Sigortası ve regülatörü var. (Girişi 12V - 0.3A, Çıkışı 5V - 1.0A)

Bağlantı yaparken lehim ve çakmaklık uzatma duyu kullanmanı tavsiye ederim, kabloları sarmada bez bant kullanırsan güvenlik açısından iyi olur kardeşim.

1.vgy4DO.jpg

2. 1305222687077071_b.jpg

http://forum.donanimhaber.com/m_74988670/tm.htm

bu konudan da yararlanabilirsin kardeşim.

Ceylan Öztürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

on off butonu olayı aklıma gelmişti, ebay üzerinden bakmaya başlamıştım, aynen vites önündeki butonlardan birini kullanıılabilir diye düşünmüştüm. çakmaklık kısmı arka taraftan sökülüp arkadan paralel çekilirse hem kameraya elektrik sağlanmış olur hemde çakmaklık iptal olmaz.

veya işin kolay yolu:

1843432425F02D130BC14BD8FDEF8EF9.JPG

şeklinde bir kablo ile güç sağlamak.

göndediğin sayfa takibimde, teşekkür ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen kardeşim. Hem araç içerisinde kablo fazlalığından, kalabalıklıktan da kurtulmuş olursun. Yüklediğin fotoğrafı göremedim. Tekrardan Yüklersen sevinirim.

Ben montajımı yaptım ama fotoğraf çekmeyi unuttum. Basit bir dille anlatmak isterim.

Dl5n4O.jpg
Öncelikle regülatör işlemlerini halletmen gerekir.Gv4L56.jpg
Araca montaj sırasında 3 parçayı sökülürse yeterli olur.
1- Kapıdaki lastik
2- Torpido gözü( )
3- Çakmaklığın sağ ve arka tarafındaki kapak(fotoğraflarda paylaştım)

6Zv3PP.jpg

Aç kapa düğmeyi bağladım, üşendiğimden daha boş butona montaj yapmadım. Boş butonlara teybin çevresindeki plastiği sökerek ulaşabiliyor.
Unutmadan söyleyeyim dikkatsizlik yüzünden şase olursa diye yanında yedek 1 kaç tane küçük sigorta bulundur :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selamlar kardeşim, eline sağlık, ben henüz farklı ihtimaller ve çözümler peşindeyim halen. şu an da aynaya geçmeli kameraları takip ediyorum.

bahsettiğim parça şuydu:

Bu araç kameralarına olmaz. İçinde sadece sigorta var 5v çevirici yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Ufak goze batmasin diyorsaniz,mini801 alin.

1 senedir kulkaniyorum mercegi cok genis acili ve gayet kullanisli. Gps ozelligide var.

Kontaga baglayarak kablo kirliligindende kurtulmus olursunuz.

İbrahim Can tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ufak goze batmasin diyorsaniz,mini801 alin.

1 senedir kulkaniyorum mercegi cok genis acili ve gayet kullanisli. Gps ozelligide var.

Kontaga baglayarak kablo kirliligindende kurtulmus olursunuz.

İbrahim bey mini801 kamerasının fiyatları ne kadardır, ürünü satın alabileceğim ve  tavsiye edebileceğiniz yer var mı? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kameranin cakmaklik yerine takilan prize lehim yapilarak kontaga baglanir ve boylece geri donusumu sirasinda orj. Kablosuna zarar verilmemis olur. Kapibdireklerinden kablo kameranin konulacagi yere kadar gizlenerek cekilir, ne kabloyla ugrasilir nede goruntu kirliligi olur. Araci calistirdiginizda kamera calisir stop edildiginde kapanir. Ben bu sekilde kullaniyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kameranin cakmaklik yerine takilan prize lehim yapilarak kontaga baglanir ve boylece geri donusumu sirasinda orj. Kablosuna zarar verilmemis olur. Kapibdireklerinden kablo kameranin konulacagi yere kadar gizlenerek cekilir, ne kabloyla ugrasilir nede goruntu kirliligi olur. Araci calistirdiginizda kamera calisir stop edildiginde kapanir. Ben bu sekilde kullaniyorum.

Fotolarını koyarsan güzel olur. Cakmakliga lehim işini gözümde canlandıramadım.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.