Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus Almak Üzereyim. Yardım Lütfen...

Volkan Bilezikçi

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, bu başlığı açmadan önce forumda konumla ilgili hemen hemen bütün yazıları okudum. Tam kafamda birşeyler netleşmişti ki, okudukça yine en başa döndüm :D

2009 model bir honda civic elegance'ım vardı, geçen hafta onu sattım ve ford focus almaya karar verdim. Bu süreç içinde birkaç bayiden fiyat aldım. Bazı arkadaşlarım "Aman şimdi Ford alma, sony müzik sistemi gelecek v.s." dedi. Şimdi benim 3 tane sorum olacak.

1- Almaya karar verdiğim araç Focus Style 1.6TDCi 115PS 4K BEYAZ. Trend almak istemedim, çünkü çok boş. Titanium da biraz pahalı. Sizce Plus paket almalı mıyım? Aracı ileride satmayı düşündüğüm zaman, acaba alıcılar plus paket var mı yok mu diye çok önemserler mi?

2- Katalogdan baktığım kadarıyla, STYLE model alıp, üstüne PLus paket alınca, Titanium'da zaten standart gelen şeyleri almış oluyorsun. Titanium mu almalıyım acaba? Gerçi bu bütçemi oldukça zorlar ama....

3- Birkaç bayiden fiyat aldım, en iyi aldığım fiyat İstanbul içinde şöyle: Focus Style 1.6TDCi 115PS 4K BEYAZ - Anahtar Teslim 53150TL. Sizce bu fiyat nasıl? Ve bir de, diğer fiyat aldığım bayiler, arabayla birlikte park sensörü de hediye edeceklerini söylemişlerdi. Ama bu en son görüştüğm bayi diyor ki,onların taktıkları park sensörleri 50TL'lik adi sensörler. Bunlar araca da zarar verebilir. Biz o yüzden bunu takmıyoruz. Servis garantili bir park sensörü takıoruz, o da 270TL. Bu konu hakkında ne diyorsunuz? Atmasyon var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Bir de genel olarak şu an sizce beklemek mi lazım yoksa aracı alıp geçelim mi bunu da belirtirseniz sevinirim. çünkü araca acil ihtiyacım var. Eğer beklemek lazım derseniz, idareten ikinci el bişey alıcam, ama ona da gönlüm pek razı gelmiyor. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Öncelikle Aramıza Hoşgeldiniz....

1- Evet Trend çok boş, en azından Stil alınmalı diye düşünüyoruz genelde..Plus paket sizin ihtiyacınıza kalmış...

2- Evet fark azalıyor, her zman sÖylerim ben; bir ford mümkün mertebe üst donanım alınmalıdır diye.. Yine içindeki donanımlardan dolayı karar sizin aslında..Bizlere pek bişey düşmüyor.

3-Bir arkadaşımız daha yeni yazdı, Size verilen fiyat normal bir fiyat yani inilmesi gereken bir fiyat.Daha fazla da kolay kolay inmiyorlar..

Park SensÖrü olayı sizin dediğiniz gibi tam bir atmasyon, Eğer size ford orjinal ürünü takmıyorsa inanın ki Öyle bir fark olması imkansız (benzer Özelliklerde ise)

Ek olarak, arkadaşlarınız size dediği sony teyp gelirse sadece TİTANİUM donanımda olacaktır bunuda unutmayılım..Bu konuda şuan ÖngÖrülen tarih yok, Dünya geneli stoklar rahatlayınca ülkemize de C-max ve Fiesta gibi Sony'li Yeni Ford'lar Gelecektir. :D

Şimdiden Yeni Aracınız Hayırlı Uğurlu olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence titanium olmuyorsa bile plus paket ekletebiliyorsanız ekletin derim. Dijital klima, kolçak, anahtarsız çalıştırma vs. harici titanium+park paket ile aynı donanıma sahip olucak araç nerdeyse. Ama tabi bütçe ile F/P durumu çok önemli.

Şu sıralar bende araç araştırıyorum o yüzden insan nasıl daha az verip daha kaliteli ve kendi ihtiyaçlarını karşılayacak donanımlısını alırım hesabında oluyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle foruma hoş geldiniz Volkan Bey.

Focus aşkı geceleri uyutmaz olmuş sizi galiba :D

Eğer Focus almayı düşünüyorsanız ne yapıp ne edip Titanium donanım almalısınız bence.Zira sonradan pişmanlık yaşama olasılığınız yüksek.üstelik ileride aracınızı

satarsanız Titanium donanım için verdiğiniz parayı daha rahat alırsınız.

Bayiiden almış olduğunuz fiyat normal.Ne az ne çok.Eskiden olduğu gibi çok fazla indirim yapmıyorlar FIII için.Bu tutum ilerisi için daha iyi aslında.Doğuş otomotiv benzeri bir satış stratejisi belirlemeleri güzel.Zira aynı aracı bir başkasının benden 2-3 bin lira daha ucuza alabilme ihtimali beni her zaman sinir etmiştir.

Park sensÖrü konusunda ise tamamen sallamışlar herifler.Eğer takacakları ürün original değilse hiçbir Önemi yok.Siz onlara şÖyle deyin: "kardeşim siz bana 50 liralık park sensÖrü takarak hediye edin,ben kabulüm."

Hele aracın sistemlerini bozabileceği geyiği tamamen atmasyon !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence titanium olmuyorsa bile plus paket ekletebiliyorsanız ekletin derim. Dijital klima, kolçak, anahtarsız çalıştırma vs. harici titanium+park paket ile aynı donanıma sahip olucak araç nerdeyse. Ama tabi bütçe ile F/P durumu çok önemli.

Şu sıralar bende araç araştırıyorum o yüzden insan nasıl daha az verip daha kaliteli ve kendi ihtiyaçlarını karşılayacak donanımlısını alırım hesabında oluyor :D

Malzeme ve Koltuklar yabana atilamaz birde :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya arkadaşlar, ne zormuş focus derdiyle aşka düşmek. İnanın neredeyse gece 5'e kadar forumu okuyorum :kıhkıh: Ama forumu yapanlardan gerçekten Allah razı olsun. F3 ile ilgili bu kadar çok bilgiyi, bu kadar derli toplu bir arada bulmak çok zor. Hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

Evet arkadaşlar, bugün ya da yarın karar günüm. Gönlüm rahat şekilde gidip bu arabaya binmek istiyorum artık. Ama şimdi de şunu düşünüyorum:

Şimdi bu teyibin değişecek olması meselesi aslında beni çok üzmüyordu çünkü diyordum ki nasıl olsa titanium'da değişecek. Ben ise style alıyorum. Ama şimdi genelde hepinizin tavsiye ettiği üzere, imkanları biraz zorlayıp Titanium'a girecek olursam, bu sefer de "Madem titanium alıyoruz, o zaman 1-2 ay bekleyip sony'li, geniş ekranlı v.s. alalım" düşüncesi kemiriyo insanı.

Ne zormuş derd-i focus'a düşmek.. :kıhkıh: Ne uyku bırakıyor insanda, ne iştah...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizden de Allah razı olsun , teşekkür ederiz :kıhkıh:

Yardımcı olabiliyorsak ne mutlu.

Bakın tekrar edelim; daha onceden söylenen seyler şimdi değişmiş olabiliyor; ornegin sony için bir tarih verilmiyor ne zaman stok sorunu olmaz genelde o zaman bizede gelecek. My Ford Touch dokunmatik ekran ise en iyimser 2012 ikinci yarısı gelir..

:kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Sony'e takılmayınız.

Forumu okurken farketmişsinizdir.

Bora Abi forumun en "sony takıntılı" adamıydı.Ama şimdi ne oldu !?

Aracını alıp bindiği günden beri "meğer pekte önemli değilmiş" dedi.

Eminim siz de aynı şeyi söyleyeceksiniz.Ve bir şey daha söyleyeceksiniz...

"İyi ki Titanium almışım"

:kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araba işinde hep böyle oluyo, önce bi bütçeyle başlıyosun, 2 daha koysak bişey olmaz, E bu olmuşken 3 de verelim iyisi olsun, bi bakıyosun başladığın rakamın nerdeyse iki katına geliyorsun :kıhkıh: Titanium meselesi benim için biraz önce oldu ama dedğiniz gibi fiyatını bir soracağım. Peki diyelim ki Style paket aldık, plus paket de eklettirmedik.

Style paketin içinde ESP (Elektronik denge) ve TVC (Dinamik tork) bulunuyor mu? Bunlar çok önemli mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esp standart comfort harici.

Dinamik tork Titaniumda var. Aracı zorlamazsanız gerek yok ama sonuçta güvenlik unsuru bunlar..

Esp olması önemli bu arada hayat kurtarır

Araba işinde hep böyle oluyo, önce bi bütçeyle başlıyosun, 2 daha koysak bişey olmaz, E bu olmuşken 3 de verelim iyisi olsun, bi bakıyosun başladığın rakamın nerdeyse iki katına geliyorsun :kıhkıh: Titanium meselesi benim için biraz önce oldu ama dedğiniz gibi fiyatını bir soracağım. Peki diyelim ki Style paket aldık, plus paket de eklettirmedik.

Style paketin içinde ESP (Elektronik denge) ve TVC (Dinamik tork) bulunuyor mu? Bunlar çok önemli mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus titanyum için 1-2 yerden fiyat aldım. 58750TL civarındaymış. Neredeyse 60.000 yani. O fiyatlara başka ne var diye baktım, Sıfır Volvo S40 dizel 2012 de 60.000 TL.

Bir arkadaşımı aradım, o da diyor ki o fiyatlara çıkıyorsan git ikinci el A3 al, en azından Audi... Zaten karışık kafam, iyice çorba oldu :guitar:

Volkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus titanyum için 1-2 yerden fiyat aldım. 58750TL civarındaymış. Neredeyse 60.000 yani. O fiyatlara başka ne var diye baktım, Sıfır Volvo S40 dizel 2012 de 60.000 TL.

Bir arkadaşımı aradım, o da diyor ki o fiyatlara çıkıyorsan git ikinci el A3 al, en azından Audi... Zaten karışık kafam, iyice çorba oldu :guitar:

ikinci el bir C sınıfı bir araca o paralar verilmez....Verilecekse hiç olmazsa D sınıfı olsun.. :D Bence siz gidin kafaya koyduysanız focusu alın...A3 denilen araç golf ile aynı platforma sahip adı sayesinde satan bir araç...Siz gidin test edin kafanıza yatanı alın... :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.