Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 1.6 Otomatik Yakıt Tüketimim 15Lt Altına İnmiyor?

Yunus Demiray

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Alperen Abi siz hemen hemen ne kadar yapıyorsunuz bir depo ile? Benchmark yapıyorum şuanda... powershift yüksek tüketim madurları adına :)

En fütursuz kullandigim zamanlarda 550km'yi geciyorum.. O zaman bile depoyu doldurdugumda depoda 7-8 litre benzin oluyor. Sakin kullanimda 650-700km arasi yapabiliyorum... Tabi bunun tamami sehir ici... Sehir disina cok nadiren cikarim..
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.6 powershift focustan bahsediyoruz değil mi?

650-700 km... vay anasını diyorum. benim araç henüz 2400 kmde tabi belki ondan ve istanbul trafiğinden olabilir ama bekliyorum heyecanla 600 km li günleri... 

sizinki kaç km de şuanda? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.6 powershift focustan bahsediyoruz değil mi?

650-700 km... vay anasını diyorum. benim araç henüz 2400 kmde tabi belki ondan ve istanbul trafiğinden olabilir ama bekliyorum heyecanla 600 km li günleri...

sizinki kaç km de şuanda?

Istanbul trafiginde 650 kmleri gormeniz zor bence.. Ama 600u gecersiniz bence. Benim arac 27bin kusurde...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2013 ps style focus 3 sahibiyim. aracı çok kısa mesafelerde 700-1000 metre ev iş arasında kullandığımda kış şartlarında 13 litre gösteriyor ortalama.

şehir dışı tek kişi 5 litreye kadar düştüm. 90 geçmeden. otobanda ise ortlama 110 la 5,6 falan yakıyor. araç 9000 de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende de benzinli var ama manuel arkadaşların dediği doğru 15 l olmaması lazım benımkı bıle 7 9 l arası yakıyor sakın kullanımda bu doğal olarak düşüyor ben de servise götürdüm orda benzin kelebeğini değiştirdiler ondan sonra yakıt düştü sen de bir götür faydasını görürsün

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracım 2012focus 3 tit-x 1.6 powershift bende sürekli şehir içinde ortalamayı 10 lt nin altına düşüremedim  depoyu fullediğimde yol bilgisayarı 450  km menzil gösteriyor servise gittim bir problrm yok dediler açıkçası bu tüketim konusunda ne yapacağımı bilemiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben İstanbulda köprü trafiğine girersem genel olarak 9,5 yakıyorum... ama yok köprü trafiği değilde normal akan standart (insan gibi) bir trafikte gidersem 8,1-8,3 arası bir ortalama oluyor. ya ben fazla kibar kullanıyorum (ki hiç sanmam) yada siz biraz gaza basıyorsunuz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araç 2013 focus 3 tit 1.6 powershift şehiriçi ortalama 15 litre yakıyordu. İlk bakımı yaptırdıktan sonra 13 litreye düştü. Bu değerler pompa ölçüm değerleri ( litre/km). İki defa servise gittim yazılım güncelleme yaptılar ancak değişen bir şer yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araç 2013 focus 3 tit 1.6 powershift şehiriçi ortalama 15 litre yakıyordu. İlk bakımı yaptırdıktan sonra 13 litreye düştü. Bu değerler pompa ölçüm değerleri ( litre/km). İki defa servise gittim yazılım güncelleme yaptılar ancak değişen bir şer yok.

Depo ölçümü yaptınız mi ? Ben kış kısa mesafe şehir ici performanslı kullandığımda 10 lt civarı yakıyorum. Sakinle 8 lt çekebiliyorum. Sorun ölçüm sisteminde mi diye merak ettim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.