Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaput Filmi

Adem Kazıl

Önerilen Mesajlar

normalde gereksiz, ama muğla için gerekli olabilir, fakat iyi performans için filmin 1-2 yılda bir değişmesi lazım yoksa güneş yanığı filmi sararttıktan sonra çıkarıp yenilemesi zorlaşıyor. yalıkavak ta bmw si olan bir tanıdık vardı kaput filmli, film bir işe yaramadığı için 2 sene sonra boyattı motor kaput ve çamurlukları.

malum sizin oralarda yol çalışmalarında zift üstü mıcır asfalt çok, bu yollar taze iken geçerseniz ve bir hanzo jip sahibi sizi hızla sollarsa, filmler bir işe yaramıyor.

kaput üstü emitasyon deri kaplamalardan edinin derim.. eski aracıma orjinal yoktu kendim döşemeciye diktirmiştim.. focus için düşünmüyorum, konya -yalıkavak arası artık sorunsuzlaştı.. gece geçtiğim için trafikte olmuyor.. olan vuruklarıda yılda iki kez cila öncesi rütuşlarım..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

normalde gereksiz, ama muğla için gerekli olabilir, fakat iyi performans için filmin 1-2 yılda bir değişmesi lazım yoksa güneş yanığı filmi sararttıktan sonra çıkarıp yenilemesi zorlaşıyor. yalıkavak ta bmw si olan bir tanıdık vardı kaput filmli, film bir işe yaramadığı için 2 sene sonra boyattı motor kaput ve çamurlukları.

malum sizin oralarda yol çalışmalarında zift üstü mıcır asfalt çok, bu yollar taze iken geçerseniz ve bir hanzo jip sahibi sizi hızla sollarsa, filmler bir işe yaramıyor.

kaput üstü emitasyon deri kaplamalardan edinin derim.. eski aracıma orjinal yoktu kendim döşemeciye diktirmiştim.. focus için düşünmüyorum, konya -yalıkavak arası artık sorunsuzlaştı.. gece geçtiğim için trafikte olmuyor.. olan vuruklarıda yılda iki kez cila öncesi rütuşlarım..

abi taş attığını hissetmedim bile ne ara olmuş anlamış değilim doğru söylüyorsun her yer yol çalışması birde mıcırlı asfalt olan yerler var Bodrum Yatağan arasında mıcırlı yerler var Bodrum İzmir arasında da öyle yarın sabahtan bırakıyorum arabayı 3m film ile kaplatıcam kaputu, taş vurukları çok dikkatli bakınca belli oluyor ama uzun vadede kaput delik teşik olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kaput filmleri boyayı korumak için değil mi?

Güneşte kalınca bu malzeme sararmaya ve katılaşmaya başlıyor. Resmen pişiyor.

Daha sonra o malzeme oradan neredeyse sökülemez bir parça haline dönüşüp arabanızla beraber yaşamını sürdürüyor.

Ha siz her yaz sonu 200TL harcar her seferinde yenilerseniz belki bu süreçte boyanız zarar görmez. Aksi taktirde yarar görmek için yaptığınız şey arabanıza daha çok zarar verir.

Bu arada taş gelecek ve kaput bozulacak düşüncesiyle bu kaplamayı yaptıracaksanız eğer kaplama daha kötü görünüyor bilginiz vardır herhalde.

Bu tip işler bana pek yapıcı ve doğru gelmiyor. 

Rüzgar gelmesin yağmur damlası gelmesin diye yapılan mügen rüzgarlık.

Güzel görünsün diye değiştirilen replika jantlar ve konfordaki düşüş.

Yüksek ses duymak adına yapılan delme dikme ses sistemleri. Müzik akustiğin canına okuma.

Sırf güzel görünsün diye yapılan araba alçaltma çabaları ve konfordaki düşüş.

Kaputa zarar gelmesin diye yapılan kaplamalar.

Yukarıda saydıklarımın hepsi bana sorarsanız doğru bilinen yanlışlar, doğru sanılıp hiç sorgulanmadan tekrar tekrar taklit edilmesinden öte birşey değil. Ha sizin doğrularınız farklıdır birşey diyemem tabi.

Her esnediğinde değdiği yerleri zımparalar gibi eskitir bu tip malzemeler. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Edit: imla

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kaput filmleri boyayı korumak için değil mi?

Güneşte kalınca bu malzeme sararmaya ve katılaşmaya başlıyor. Resmen pişiyor.

Daha sonra o malzeme oradan neredeyse sökülemez bir parça haline dönüşüp arabanızla beraber yaşamını sürdürüyor.

Ha siz her yaz sonu 200TL harcar her seferinde yenilerseniz belki bu süreçte boyanız zarar görmez. Aksi taktirde yarar görmek için yaptığınız şey arabanıza daha çok zarar verir.

Bu arada taş gelecek ve kaput bozulacak düşüncesiyle bu kaplamayı yaptıracaksanız eğer kaplama daha kötü görünüyor bilginiz vardır herhalde.

Bu tip işler bana pek yapıcı ve doğru gelmiyor. 

Rüzgar gelmesin yağmur damlası gelmesin diye yapılan mügen rüzgarlık.

Güzel görünsün diye değiştirilen replika jantlar ve konfordaki düşüş.

Yüksek ses duymak adına yapılan delme dikme ses sistemleri. Müzik akustiğin canına okuma.

Sırf güzel görünsün diye yapılan araba alçaltma çabaları ve konfordaki düşüş.

Kaputa zarar gelmesin diye yapılan kaplamalar.

Yukarıda saydıklarımın hepsi bana sorarsanız doğru bilinen yanlışlar, doğru sanılıp hiç sorgulanmadan tekrar tekrar taklit edilmesinden öte birşey değil. Ha sizin doğrularınız farklıdır birşey diyemem tabi.

Her esnediğinde değdiği yerleri zımparalar gibi eskitir bu tip malzemeler. Kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Edit: imla

Beyaz boyadada yapışık kalma yaparmı beyaz sıcağı çekmez diye biliyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanızı yolda korumak mı istiyorsunuz? Takip mesafenizi koruyun, önünüzdekiyle aynı şeritte gitmeyin, taş gelmesin.

Film yaptın kaputu korudun eyvallah. Peki ya ön tampon? Veya ön cam? Farlar? Ve hatta tavan? 

Bunu idrak etmek çok mu zor yahu, o altınızdaki araba sizle beraber yaşamayacak, keyfini sürün.

Bak şimdi bir o kadar anlamsızca, bir o kadar gereksizce konuşulur bu konu sayfalar sayfalar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kaputtaki o suni deri malzeme sadece uzun yola çıkarken kullanılacak, transitler gibi sürekli üzerinde durmasına gerek yok.

hareket halinde sıkıntı olmaz ama güneş altında park halinde ise alttaki kaportayı 2-3 misli ısıtarak, fırın etkisi yapıp verniğe zarar verir..

@Servet Özkan,

@Adem Kazıl,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Kapalı garajınız varsa, kaput ve ön tampon filmleri gayet işe yarıyor. Ilk fiestamda tampon ve kaput koruma filmi yaptırmadım. Sonuç 2 yılda tampon ve kaputta 10 taneye yakın taş izi oluştu. Sonraki fiestamda ilk işim kaput ve tampon koruma yaptırdım. Şuan 2. yılını doldurmak üzere tampon ve kaputta bir tane taş izi yok. Bu %100 koruyor demek nekadar yanlış ise, işe yaramıyor demekte bir o kadar yanlıştır. Aracım beyaz ve filmde sararma olduğunda (aldınız yere göre değişebilir tabi) ücretsiz olarak sararmayı düzeltiyorlar.

Cihan Kul tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.