Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Trend Den Trend X E Geçiş.

Deniz Gecgel

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba. Kararsız kaldığım bir konuda değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Şöyleki;

Temmuz 2014 te 16.000 kmde (şuan 22.000 de) 48 e aldığım 2013 model Ocak 2014 çıkışlı F3 tdci trend hb aytozu gri hatasız olan aracımı, üzerine 1.500 tl fark vererek yine 2013 model Ocak 2014 çıkışlı F3 tdci trend-x sedan kül kahverengi 42.000 km deki hatasız (sadece arka tamponda birkaç çizik var) araç ile takas edebiliyorum.

Benim gönlümdeki tit-x F3 yada tit-x Cmax ama bütçe elvermiyor.

Bu değişimi yapmaya değermi, malum makyajlısı geldi. Karar verme aşamasında yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba. Kararsız kaldığım bir konuda değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Şöyleki;

Temmuz 2014 te 16.000 kmde (şuan 22.000 de) 48 e aldığım 2013 model Ocak 2014 çıkışlı F3 tdci trend hb aytozu gri hatasız olan aracımı, üzerine 1.500 tl fark vererek yine 2013 model Ocak 2014 çıkışlı F3 tdci trend-x sedan kül kahverengi 42.000 km deki hatasız (sadece arka tamponda birkaç çizik var) araç ile takas edebiliyorum.

Benim gönlümdeki tit-x F3 yada tit-x Cmax ama bütçe elvermiyor.

Bu değişimi yapmaya değermi, malum makyajlısı geldi. Karar verme aşamasında yorumlarınızı bekliyorum.

Sizin aracınız: 2013 model, Ocak 2014 tescilli. 22 bin km'de Hb aytozu. Trend tdci + 1.500 tl

İstenilen araç: 2013 model, Ocak 2014 tescilli. 42 bin km'de sedan kül kahve. Trend x tdci 

Normalde bu araçlar arasında sıfır fiyat farkı 2 bin lira bile değil.Sizin aracınızdan 1 misli daha fazla yıpranmış, değişimin adı bagaj ve altdaki donanımlar olacak;

• 16" Aluminyum Alaşımlı Jantlar
  • Ön sis farları
  • Karartılmış Arka Camlar
  • Hız kontrol sistemi
  • Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı

En azından style ile değişim yapar motoru yenilerdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Style donanım olana maalesef para yetmiyor. Benim derdim 1-2 sene sonra satmak istediğimde sedan kasanın hb kasaya göre daha çok rağbet görmesi ve daha kolay satılması, renk itibariyle kül kahvenin çok albenili gözükmesi (kişiye göre göreceli)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Style donanım olana maalesef para yetmiyor. Benim derdim 1-2 sene sonra satmak istediğimde sedan kasanın hb kasaya göre daha çok rağbet görmesi ve daha kolay satılması, renk itibariyle kül kahvenin çok albenili gözükmesi (kişiye göre göreceli)

Diğer araç söylendiği gibi sorunsuz ise değişin gitsin madem, %99 sedan'ı daha rahat satarsınız hem rengi hem donanımı itibarı ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kendi arabanın rengi bence öbüründen güzel kül kahvesi rengi beğeniyorsan .benim gibi hb arabadan sıkılıp sedan araba almak istiyorsan olabilir .aradaki km farkı 20 bin benim gibi az km yapan biri bunu 4 senede yapar ben olsam şimdiki konumumu devam ettirirdim Ama hb arabadan sıkıldıysan önüne çıkacak en hesaplı ve güzel altarnatifleri değerlendire bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

HB araçtan sıkılmadım. Zaten alalı daha 6 ay oldu. Gri rengin temizlik anlamında avantajı çok. Ama trend araçlar için trend-x e göre piyasada daha boş bir araç algısı var. Ayrıca extra hız sabitleme, çelik jant, sis farı ve karartılmış camlar için 1500 tl değmezmi. Tek sorun +20 bin km si.

Bilmiyorum bi türlü karar veremedim. Sedan olursa 1 sene sonra titanium yada titanium-x e geçmek daha kolay olur gibi geliyor.

Deniz Gecgel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1500 - 2000 TL civarına karartılmış cam yerine cam filmi yapılarak eksiklerin hepsi tamamlanır diye düşünüyorum. Bunlar aklınızı çelmesin bence fakat madem bunuda 1-2 sene içinde değiştirme niyetiniz var boşuna maceraya girmeden ileride direk titanium veya x pakete terfi etseniz daha mantıklı olmaz mı? Valla temiz sıkıntısız araç baz versiyon bile olsa öyle yada böyle alıcı bulur km de düşük potansiyeli daha yüksek yani, ben boş yere macera aramayın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.