Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Ön Tampon Alt Eki

Hakan G.

Soru

Merhaba.

Forumda arama yaptım ancak bulamadım. Bugün karda dışarı çıktım ve bir virajda araba kaydı. Ön tampon alttan kaldırıma vurdu. Tamponun altındaki siyah ek kırıldı. Bu parçanın adını ve kodunu bilen var mı? @ER-OL Otomotiv de bu parça bulunur mu acaba? Bir de bu hasar mini onarımdan onarılır mı? Onarılmazsa tahmini ne kadara mal olur bize? Kaskoyu bozdurmaya değmeyeceğini düşünüyorum.

post-5129-0-50099600-1420668826_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Plastik tamir yapılır ama belli olur, üçgen ızgarada gitmiş, tamponunda boyaya ihtiyacı var. Tampon mini onarıma kesin girer, üçgen tamir edilsede şuankiden iyi olmaz, alt parçada dediğim şekilde.

Gördüğüm kadarıyla lastikler yazlık, neyse ki başkasına zarar vermemişsiniz. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Üçgeni de değiştireceğim. Mini onarımdan yapılırsa yaptıracağım. Evet yazlık lastikler mevcut. Çok yavaş gidiyordum ama lastikler kilitlenince bir şey yapamadım. Allah'tan ucuz atlattık, sadece kaldırıma çıktık. Mini onarımda kasko bozulmuyor değil mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yahu kaskoyu neden yaptırıyoruz ki? aman sigorta Şirketleri zarar etmesin diye mi? ortalama 1500-2000tl ödüyoruz kaskoya bunun da bir karşılığı Olmalı öyle değil mi? bozulursa bozulsun bizim keyfimiz bozulmasın. kasko bozulmasına şçyle bir örnek vereyim geçenlerde 2013 dizel Passat sahibi arkadaşım tamponu demir korkuluğa Çarptı tampon Davlumbaz far parçalandı tahmini 3-5 bin tl arası hasar oluştu. halk diliyle kasko bozulduuu seneye eğer arkadaşım kasko poliçesini yenilerse 200 tl fark oluşacakmış. yani demek istediğim kendimizi kasmayalım kasko bizi güvence altına almak için var bozulursa bozulsun

kar zarar hesabı olabilir mi? şu araçtaki hasar 200tl den az tutacak olabilir, kasko poliçesi ufak hasarda bile hasarsızlık indirimini sıfırlaycak şekilde düzenlenmiş olup 1tl lik hasar olsa bile, poliçe 1000+ tl artacak olabilir, kasko şirketleri gözünde "kronik hasar" grubuna alınmış (bknz ben) sırf yaptırmasın diye astronmik primler çıkartılıyor olabilir. İsterseniz daha sayabilirim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba.

Forumda arama yaptım ancak bulamadım. Bugün karda dışarı çıktım ve bir virajda araba kaydı. Ön tampon alttan kaldırıma vurdu. Tamponun altındaki siyah ek kırıldı. Bu parçanın adını ve kodunu bilen var mı? @ER-OL Otomotiv de bu parça bulunur mu acaba? Bir de bu hasar mini onarımdan onarılır mı? Onarılmazsa tahmini ne kadara mal olur bize? Kaskoyu bozdurmaya değmeyeceğini düşünüyorum.

Kazanın nasıl meydana geldiğini yazabilirmisiniz. Esp gibi yardımcı sistemlerin hiçmi faydası olmadı acaba?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kazanın nasıl meydana geldiğini yazabilirmisiniz. Esp gibi yardımcı sistemlerin hiçmi faydası olmadı acaba?

Kar yeni yağmıştı. Yaklaşık 5 cm kadar kar vardı yerde. Karın altı ise buzdu. Arabayla şöyle biraz turlayayım dedim. Evin önünden çıktım. 2. viteste giderken çok hafif eğimli bir viraj var, hadi dedim buraya daha yavaş gireyim. Frene azıcık dokundum ve lastikleri kilitledi. Ama araç hiç durmadı. Karşı kaldırıma kadar aynen devam. Kaldırıma çarpınca durdu. Aman diyeyim, sakın esp asp ye falan güvenmeyin. Esp lambası sürekli yanıp söndü, yani çalıştı ama hiç etkisi olmadı. Gerçi bende 18 inç performans lastikleri var. Belki kar lastiğinde durum farklı olabilirdi ama bu olaydan sonra kesinlikle hiçbir şeye güvenilmemesi gerektiğini tecrübe ettim. Ben ucuz atlattım, yarım kol kadar sağa gitseydi orada park etmiş bir araca  yandan geçirecektim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde eski megan iki aracimda kar lastiği vardı esp denen seylerdende yoktu ama 10 kat daha güvende hissediyordum olastiklerle kendimi. Sizin olayinizda tecrübe oldu bizim için karlı havada normal lastikle yola cikilmayacagi. Sizede geçmiş olsun. Allah daha büyük kazalardan korusun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba.

Ürünün eşdeğer fiyatı kdv dahil 20 tl bana soracak olursanız mini onarımla uğraşmanıza gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.