Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Nav Haritasi Ve Formatı Gerek

Teoman S.

Önerilen Mesajlar

Herkese selam. Cinden nav sistemi alip araca montajini yaptık. Fakat navigasyon icin haritanin ne formatta olmasi gerektigini bulamiyorum. Elimde 2 harita mevcut. Sistem exe dosyasini sd kartta buluyor nav actigimda ekran tamamen siyah gözüküyor. Haritayi hangi formatta yapmam gerekir ya da nasil bir cozum bulmam gerekir? Servis harita vermiyor. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Soyle bir durum olabilirmi. Elinde bu sekilde sistemi olan bir form uyesi micro sd kartin pc deki gorunumunu yada dosya formatini yazabilirmi?

Nav sisteminin Markasi onemli olacagini sanmıyorum

Bu konuyla ilgili belki yardımı olabilir. Google da arama yapın. Otomobil için navigasyon programı diye. Birkaç işe yarar bişey var belki sorununuzu çözer. Birde navi işletim sisteminizin ne olduğunu biliyorsanız daha kolay çözersiniz. Bendekinde de micro sd kartta exe olarak tanımlı. Navigasyonun markasına göre isterseniz pc ye bağlayıp güncellemeyi deneyin. Olur ya eski sürüm diye çalışmayabilir

Unutmadan benim cihazım navitech ve windows un bir sürümünü kullanıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Dogan bey. Isletim sistemi windows ama markasi yok diyebilirim. Cinden aldim kutuda anladigim kadariyla 4S diye birsey yaziyor. Denedigim nav larda sd kartta .exe dosyalarini goruyor. Harita adlari dontpanic,mieo, navione bunlarin exe dosyasini goruyor fakat nav geldigimde ekran sadece siyah. Sizin google daki programlar convertmi yapiyor yoksa direk haritami? Eger size zahmet olmazsa sd karinizi pcye bagladiginizda yada samsungunuz varsa tele taktiginizda ki dosyalarin adlarini (dosya uzantilarini gormem gerek asil onemlisi) yayimlarmisiniz? Tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler Dogan bey. Isletim sistemi windows ama markasi yok diyebilirim. Cinden aldim kutuda anladigim kadariyla 4S diye birsey yaziyor. Denedigim nav larda sd kartta .exe dosyalarini goruyor. Harita adlari dontpanic,mieo, navione bunlarin exe dosyasini goruyor fakat nav geldigimde ekran sadece siyah. Sizin google daki programlar convertmi yapiyor yoksa direk haritami? Eger size zahmet olmazsa sd karinizi pcye bagladiginizda yada samsungunuz varsa tele taktiginizda ki dosyalarin adlarini (dosya uzantilarini gormem gerek asil onemlisi) yayimlarmisiniz? Tesekkurler.

Kartta exe dosyasının olması tek başına yeterli değil. Cihazın ayarlar kısmından navi tuşuna basıldığında çalıştıracağı exe dosyasının yolunun (path) gösterilmesi/tanımlanması gerekiyor.

Cihaz win tabanlıysa wince6 işletim sistemi vardır. Bunlar exe uzantılı navigasyon programlarını çalıştırır. Ama android ise apk uzantılı uygulamaya ihtiyacınız vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bu tip cihazları tam bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla istediğiniz programı istediğiniz (programa uygun) haritayla çalıştırabilirsiniz. Yani atıyorum igo istiyorsanız, igonun win ce için olan versiyonu indirip, sd karta atıp cihazın ayarlarından da bu dosyayı ayarlarsanız çalışması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozer ve Ozkan beyler dediklrriniz gibi dosyaları buldum igo. Exe actim calisti ama simdi des dosyalarinda sorun var sesli komut olmuyo ama onuda cozerim büyük olasilikls ama çözemedigim konu nav arabayi calistirdigimda yasa sistemi acip kapattigimda bazen kendini kitliyor olmasi. Onun nedenini bulamadim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son gelişmeler. Gps haritası igo primo yüklenerek sorunsuz çalışmaktadır. eğer daha sonra ihtiyacı olan olabilir diye söyleyeyim. Dosyaları micro sd cartına direk atınca oluyor ses dosyalarını otomatık calıstırıyor. Ama bir türlü RDS yi çözemedim. Şimdi onunla uğraşacağım.

Not: Çinde aldığım yer Guangzhou ve oto parçaları için ayrı bir yer yapılmış. Ve inanınki burda farklı markalar varya orda hepsi aynı sadece arada bazı küçük farklılıklar var işletim sistemi  internet bağlantısı gibi. yani pek yüksek meblağlar vermeye gerekyok. Diğer bir durum alibaba ve aliexpresteki şirketler burda ve orda gösterdikleri gibi büyük yerler değil aldanmamak gerekir. Yani burdaki Doğubankın aynısı. Saygılar. Yardımlarınız için teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.