Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Hava Filtresi Taktım Motor Lambası Yandı

Ahmet Yalınız

Soru

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomobil (motor vb) bilgisi profil bilgisinde de yok, içerikte de yok. Bunları girerseniz iyi olur.

AYRICA, hava filtresi taktım cümlesi biraz içi boş kalıyor, zaten hava filtresi var? Orjinali söküp yerine ne model filtre taktınız ? Bu da lazım.

En önemlisi Araç sahibinin bunlardan haberi var mı? Malum yaş 17 bu şekilde araç kullanmaman gerekiyor. Kurallarımıza göz atarsan sevinirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende kutu içi k&n spor hava filtresi takmıştım bende de arıza ışığı yakmıştı sanırım hava filtresi hortumuna bağlı debimetrede problem oluşturabiliyor servis debimetre sensörünü temizlediğinde geçmişti ama benim içim rahat etmediğinden çıkardım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açık hava filtrelerinin üzerindeki yağlar (eğer fazlaysa) genelde hava akış ve basınçmetrelerini kirletiyor ve araç genelde kendini korumaya alıyor. Önce sensörler temizleniyor, daha sonra arıza siliniyor.

Ben açık hava filtresi kullanırken genelde eli bol bir şekilde temizleme sıvısını ve yağını kullanıyorum. Bende sıkça meydana geldi bu durum. Şu sıralar standart filtre var, problemsiz devam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende kutu içi k&n spor hava filtresi takmıştım bende de arıza ışığı yakmıştı sanırım hava filtresi hortumuna bağlı debimetrede problem oluşturabiliyor servis debimetre sensörünü temizlediğinde geçmişti ama benim içim rahat etmediğinden çıkardım.

Spor hava filtresinin normao filtreden farkı nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Spor hava filtresinin normao filtreden farkı nedir?

Özetle: Dışarı daha fazla ses verir, hava akışı daha fazladır, birçoğunun ömrü normal filtrelere göre daha fazladır çünkü kendiniz temizleyebilirsiniz.

Tabi yağlı sistem olanlarda daha fazla filtreleyebildiği iddia ediliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araca daha fazla havayı daha temiz bir şekilde verdiği için performans arttırmak için kullanılıyor ama sadece filtreyle fazla birşey beklemek hayalcilik olur.Dışarı ses verenler açık hava filtreleri kutu içi olanlar fazla  ses vermezler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Araca daha fazla havayı daha temiz bir şekilde verdiği için performans arttırmak için kullanılıyor ama sadece filtreyle fazla birşey beklemek hayalcilik olur.Dışarı ses verenler açık hava filtreleri kutu içi olanlar fazla ses vermezler.

Havayla performans artışında yakitida fazla kullanirmi peki?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Havayla performans artışında yakitida fazla kullanirmi peki?

Günümüz arabaları AFR yi kendi bildiği düzende tutar, eğerki daha fazla hava girerse T zamanda daha fazla yakıt da girecektir, ama bu arada çekişte artacağından T zamanda yaptığı harekette artacaktır. Arabanın tepkime süreleride artacaktır.

Fakat bu demek değildirki araba çok yakar. Bu arabadan arabaya, yakıttan, motor çalışma sistemine göre farklılık gösterir. Kafadan az yakar veya çok yakar demek çok ciddi teorik ve deneysel bilgiye sahip olmak demek.

Atmosferikte farklı, Turbo beslemede farklı, benzinlide farklı, dizelde farklı işler bu düzenler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Açık hava filtresi kullanılıyorsa açıkcası verdiği sesten dolayı aracı olması gerekenden daha yüksek devirde kullanırsanız sonuçta yakıt artacaktır.Sakin kullanımlarda olumlu  ya da olumsuz fazla fark edeceğini zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.