Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2001 Focus Antifriz Oranı

Mete Yilmaz

Soru

Merhaba arkadaşlar.

Eminim ustalar cok az bir paraya ayarlar ama bu tür işleri kendim yapmak istiyorum arabayla ugraşmayı seviyorum.

4 ay önce aldim araci sogutma deposu kenarlarinda kirmizilik var ama Antifriz var mi yok mu bilmiyorum depoyu hava aldirma riskine karsi bosaltmak da istemiyorum kisaca Antifriz oranini nasil ayarlamaliyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Fabrika cikisi % 50 oranında su-antifriz karışımı olmasi lazim. Bulunduğunuz ile göre ayarlanır. Antifrizin belli bir noktadan sonra yoğunluğu arttıkça yani su oranını geçtikçe donma sıcaklığı artar. Yani örneğin % 50 su Antifriz şu karışımı -50 santigrat derecede donar ise % 100 Antifriz karışımında bu sıcaklık -35 gibi bir değere düşer. Hazır karisim olan ürünler var onları da kullanabilirsiniz.

Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Koray bey kış boyunca arac marmara bolgesinde kalacak mevcut soğutma deposundan çektigim su kadar %50 su ve Antifriz koysam olurmu ve hazir karişim urunlerine ornek link verebilirmisiniz tesekkurler

Ozan Bey de bahsetmis icerdeki karisimin oranini bilmeden islem ve yorum yapmak dogru olmaz. Komple değişirseniz hava yapma ihtimali var ancak forumda hava alma yöntemleri de mevcut. Focus 1 in orjinal Antifrizi kırmızı renkli organik antifrizdir ford spesifikasyonunu karşılayan diğer ürünler de kullanılabilir turuncu ve Opet gibi. Ürün tedariki konusunda forum sponsorumuz Erol oto yardimci olacaktır dışarıdan link vermeyi etik bulmuyorum açıkçası.

Koray bey kış boyunca arac marmara bolgesinde kalacak mevcut soğutma deposundan çektigim su kadar %50 su ve Antifriz koysam olurmu ve hazir karişim urunlerine ornek link verebilirmisiniz tesekkurler

Buna dikkat.

attachicon.gifsoğutma f1.png

Kırmızıyi turuncu gibi degerlendirecegiz galiba.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hallettim

Aracın şöför tarafı ön tarafında su tahliye vanası var açtım tamamen boşalttım

Kitapçıkta uygun görülen mavi antifiriz altım

%50 su ve antifiriz olacak şekilde doldurdum ama neredeyse ağzına kadar doldurdum

Kapağını kapatmadan yarım saat arabayı çalıştırdım bazen ara gaz verdim ve araç fanının çalışması için de klimayı da açtım baya bir baloncuk çıktı

sonrada kapağı kapattım bana da biladerim söyledi bunları

200 km yol da yaptım sorun yok sonra baktım ki fazla suyu kendisi atmış 

Yardım isteyen olursa yardımcı olurum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.