Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus'dan Golf'e Geçiş Önerisi

Ahmet Erem

Önerilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

2001 2.0 Ghia sedan focus sahibiyim galerici bir arkadaşımda 2004 golf 5 gördüm ve aracın görünümü çok hoşuma gitti fakat aracın FSİ motor olmasından dolayı çok çelişkide kaldım. 2 aracında resimlerini sizlere sunuyorum sizce ne yapayım?

CwMVa0vl.jpg
S5EOgyUl.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fsi'a lpg uygulaması sıkıntı bildiğim kadarıyla, eğer benzinde binmek sizi sıkıntıya sokmazsa düşünülebilir. Ancak performans konusunda da çok iyi olduğu söylenemez heleki 2.0 bir araçtan sonra. Bence değmez değiştirmeye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Araç genelde kapıda yatıyor genelde uzun yolda kullanıyorum ama focus tüplü haliyle cep yakıyor FSİ büyük sıkıntıya düşürür beni tüpsüz.Performans konusunda haklısınız hantal bir araç ama donanım olarak ve görünüm olarak aklımı çeldi golf  :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üniversite yıllarında bir arkadaşın golf 5 fsi aracıyla tatile çıkmıştık.Zaten öğrenci adamız o sıralar bu fsi golf bizim bütçeleri baya sarsmıştı.Ta o zaman anlamıştım fsi den uzak durulması gerektiğini :)

ama tsi motorlu golfler var ve sahipleri tarafından dizelle baş ediyor yakıtta diyorlar.Pek inandırıcı gelmiyor tabi bana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TSI araçlara büyük ihtimalle tüp taktıklarından dolayı yakıtı az geliyor olabilir. Çünki fabrika verilerinde yakıt olarak FSİ'nin daha az yaktığı gözüküyor.

İnternet sitesinde yazmış olan değerler bu şekilde ama doğruluğu nedir bilemiyorum.

f2v8Ci7l.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşta 1.4 TSI jetta var. İkimizde aynı yolu gittik geldik beraber onun araçta 2 kişi var benim araçta 4 kişi var ve bagaj full. Ben 175 lira yaktım o 275 lira yaktı. TSI dizelle nasıl başediyormuş :)

focusu almadan önce bu tsi golflere baya sarmıştım.Forumlarında çok gördüm 1.4 tsi 122 lik golf 5.5 lt yakıyorum demiş adam .Nasıl gidiyosa artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focusu almadan önce bu tsi golflere baya sarmıştım.Forumlarında çok gördüm 1.4 tsi 122 lik golf 5.5 lt yakıyorum demiş adam .Nasıl gidiyosa artık :)

70le gidersem bende 3 lt yakıyorum. 5.5 ltyi 140 150yle giderken yaksında görek :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.