Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Stop Edilmiş Arac Viteste Gider Mi?

Süleyman Altın

Soru

Stop ettigimiz arac el freni cekilmeden viteste birakildiginda biraz egimli bir yolda birakildiginda hareket eder mi?

Benim araba calismaya çalışıyor gibi tekleye tekleye gidiyor arkadas bunun aorun oldugunu ve gitmemesi gerektigini iddia etti araci hem iler hem geri viteste denedik hareket ediyor.

Sizin fikriniz nedir?

Suan disarida oldugumuzdan nette bir arastirmada yapamadik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Eğim fazla ise kaçırır... Aracın burnu yukarı bakıyo ise 1. viteste aşağı bakıyorsa geri viteste bırakılması gerekir... Eğimin fazla olduğu yerde adım adım kaçırır ;) Tecrübeyle sabit ;) Tavsiyem önce el freni çekilip sonra viteste bırakmak ;) Şanzımana yük bindirmemek adına

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğim fazla ise kaçırır... Aracın burnu yukarı bakıyo ise 1. viteste aşağı bakıyorsa geri viteste bırakılması gerekir... Eğimin fazla olduğu yerde adım adım kaçırır ;) Tecrübeyle sabit ;) Tavsiyem önce el freni çekilip sonra viteste bırakmak ;) Şanzımana yük bindirmemek adına

Bunlari yapiyoruz zaten cevap icin tesekkurler arkadas bana gore arac konusunda daha bilgilidir tartisinca net bir bilgi olsun istwdim egimde 35 derece gibi filan
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam bilmiyorum ama 1988 model bir Ford Taunus'umuz vardı biraz yağ yakardı babama motor bitik yağ yakıyorum dediğimde arabayı yokuşa çekti 1. vitese taktı el frenini indirip frendende ayağını çekti araba sizin dediğiniz gibi sanki birşeyden atlaya atlaya yavaş yavaş ilerlemeye başladı o zaman motorda sıkıntı var  demişti motor kompresyonu az olduğu için bunu yaptığını söylemişti sağlıklı motorda araç vitesteyken durmalıymış(eğime göre değişebilir) sizde sıkıntı yoktur muhtemelen sonuçta 1988 model arabanın motor teknolojisiyle şimdiki teknoloji değişmiştir her nekadar temel prensip aynı olsada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.