Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Güncelleme Vs ile Bozulan Gösterge Tamiri Kurtarma

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

FoCCCus ile bendeki göstergeyi güncellemeye çalıştım, ilk denemede hata verdi ve daha önce yazılan güncelleme sırasında bozulan göstergeler gibi oldu, yani sanki elektrik gelmiyor gibi. Bir kere daha deneyince güncelleme tamamlandı ve gösterge tekrar çalışmaya başladı.

Yani doğru yazılım atılırsa gösterge kurtarılıyor. IDSte dosya seçip atma seçeneği varmı bilmiyorum ancak, FoCCCus ve modifiyeli ELM ile mümkün.

Ayrıca belirtmem lazım ki çok zahmetli ve zaman alan bir iş, bu mesajı attıktan sonra eksik kalan bir dosyayı daha atmaya kalktım, hala olmadı. Hatasız olsa 2 saat sürecekken, öğlenden beri onla uğraşıyorum, yani güncelleme için çekilecek dert değil, ama kurtarma için uğraşılabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki güncelleme sonrası yenilikler varmı ekranda Ozanım...

Son sürüme guncellememisim abi o yüzden yok. Ama son sürüm Erol otonun başlığında paylaşılan sekilde. Ortalama hızı tercih ediyorum şimdilik o yüzden guncellermiyim bilmiyorum :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Son sürüme guncellememisim abi o yüzden yok. Ama son sürüm Erol otonun başlığında paylaşılan sekilde. Ortalama hızı tercih ediyorum şimdilik o yüzden guncellermiyim bilmiyorum :)

Aslında gidilen mesafenin görünmesi de güzel. Eski focusda hem mesafe hem de toplam km aynı anda görülüyordu. Şimdi arka planda kalıyor. Bunun bir ayarı olaydı iyi olurdu.

Ford için modifiyeli ELM'yi ebayde satanlar var ama Türkiyede göremedim. Var mıdır bunu ucuza halletmenin bir yolu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında gidilen mesafenin görünmesi de güzel. Eski focusda hem mesafe hem de toplam km aynı anda görülüyordu. Şimdi arka planda kalıyor. Bunun bir ayarı olaydı iyi olurdu.

Ford için modifiyeli ELM'yi ebayde satanlar var ama Türkiyede göremedim. Var mıdır bunu ucuza halletmenin bir yolu?

tamamen tercih meselesi tabi. o 4lü ekranın hepsini biz seçebilsek çok güzel olurdu.

Hazır satanı görmedim bende. Eskiden sokaklarda televizyon tamircileri filan oluyordu hala varmı onlardan? onlar yapar mesela, eli havya tutan herkes yapar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hazır satanı görmedim bende. Eskiden sokaklarda televizyon tamircileri filan oluyordu hala varmı onlardan? onlar yapar mesela, eli havya tutan herkes yapar.

Benim ağabey iki yıllık elektronik mezunu. Hatta okul sonrası bir ara TV tamirciliği bile yaptı :) Bende de modifiyesiz ELM var, bir ara alıp gideyim yanına.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim ağabey iki yıllık elektronik mezunu. Hatta okul sonrası bir ara TV tamirciliği bile yaptı :) Bende de modifiyesiz ELM var, bir ara alıp gideyim yanına.

bide switch var abi 6 bacaklı ON-OFF-ON şeklinde ondan al (kadıköyde-karaköyde gırla var)

Switch_Toggle_DPDT_On_Off_On.jpg

buda şema:

Wiring-Diagram.jpg

detaylar için:

http://www.jamessimpson.co.uk/focccus-central-ecu-config-edit-elm327/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.