Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

30 Bin Bakım...

Berk Ş.

Soru

Bu soruda 9 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Araciniz garantide oldugu icin mecburen gitmek durumundasiniz. Önümüz yaz sicaklarda klima kullanimi artacak poleni mutlaka degistirin derim. Pazarlikla 500-550 gibi yaparlar

Mecburen gideceğim zaten ama polen filtresi için 70-80 TL ödemek soygundan başka birşey değil... Pazarlık edeceğim evelallah :) Ama benim anlamadığım Focus3 ile Cmax2'nin arasında neden bakımlarda fiyat farkı olduğu... Araçlar aynı platform ve aynı motor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bildigim kadariyla polen filtresi 90 tl servislerde. Motor ayni motor ise bakim fiyatlari da ayni olmali tabi maktik olarak fakat segmente gore fiyat belirliyor da olabilirler. Örnegin ayni motoru kullanmis olsalar dahi focusla mondeo bakim fiyatlarinin farkli olmasi gibi ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mecburen gideceğim zaten

Böyle bir mecburiyetiniz yok.

Birkaç kez yazdım, yazmaya devam ediyorum:

Aracın garanti dışında tutulabilmesi için bakımın zamanında ve uygun şekilde yapılmadığının kanıtlanması lazım.

Burada yapan yer değil eylem sorgulanır.

Oluşan arıza bakım yapan ustanın yetersizliği veya yanlışı ya da takılan uygun olmayan parça nedeniyle oluşmuşsa garanti kapsamına girmez, ancak bu durumun da kanıtlanması lazım.

Aksi halde mahkemede her şartta kazanırsınız.

Bakın Ford sitesinden alıntıdır:

FordGüvence’nin geçerli olup olmadığını nereden bileceğim ve arıza durumunda nereye başvurmalıyım?
Araç bakım ve kontrolleri; Ford Otosan tarafından aracınızı güvenle kullanmanız için belirlenmiş kilometre veya sürelerde yaptırılması gerekmektedir.

Aracın bakımlarının, bakım listesinde belirtilen kontrollere uygun yaptırılması ve tanımlı olan standartları sağlayan parça kullanılarak yaptırılması gerekmektedir.

Araca ait bakımların zamanında ve araca uygun şekilde gerçekleştirilmesi durumunda ve satın aldığınız güvence paketine ait ek süre/ek kilometre (hangisi önce dolar ise) boyunca kapsam içerisindeki mekanik ve elektrik/elektronik parçalardaki imalat hataları için FordGüvence’niz geçerliliğini koruyacaktır. Arıza durumunda size en yakın Ford Yetkili Servisi’ne başvurmanız yeterli olacaktır.
Kaliteli, güvenli , çevreye saygılı ve garantili hizmet için aracınızı, tüm bakım ve onarım işlemlerinizde uzman ve eğitimli personeli ile sizlere hizmet vermekte olan Yetkili Servislerimizi kullanmanızı tavsiye ederiz. 

Bu metinden de anlaşılacağı üzere bakımın zamanında uygun şekilde ve doğru parçalarla yapılması yeterlidir, yetkili servis kullanımı zorunluluk değil tavsiyedir.

Yeni sanayide Çokoto Cem Ustayı bulun benden selam söyleyin, parçalarınızı da Mehmet Öztürk'ten alın, her ikisinden de fatura alın.

Bakımınız en fazla yarı fiyatına hallolur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus-cmax bakım süreleri eşit görünüyor, hatta focus az daha uzun. Bu durumda geriye c-max parçalarının pahalı olduğu ihtimali kalıyor..

Aracın garanti dışında tutulabilmesi için bakımın zamanında ve uygun şekilde yapılmadığının kanıtlanması lazım.

Oluşan arıza bakım yapan ustanın yetersizliği veya yanlışı ya da takılan uygun olmayan parça nedeniyle oluşmuşsa garanti kapsamına girmez, ancak bu durumun da kanıtlanması lazım.

Bakımların zamanında yapıldığını ispatlama zorunluluğu bize ait diye biliyorum. Dışarıda bu işi yapınca kayıt alınmıyor çoğunlukla. Sanırım, dışarda yaptırınca düzgün bir form + detaylı fatura almak gerekli.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bakın Ford sitesinden alıntıdır:

FordGüvence’nin geçerli olup olmadığını nereden bileceğim ve arıza durumunda nereye başvurmalıyım?

Araç bakım ve kontrolleri; Ford Otosan tarafından aracınızı güvenle kullanmanız için belirlenmiş kilometre veya sürelerde yaptırılması gerekmektedir.

Aracın bakımlarının, bakım listesinde belirtilen kontrollere uygun yaptırılması ve tanımlı olan standartları sağlayan parça kullanılarak yaptırılması gerekmektedir.

Araca ait bakımların zamanında ve araca uygun şekilde gerçekleştirilmesi durumunda ve satın aldığınız güvence paketine ait ek süre/ek kilometre (hangisi önce dolar ise) boyunca kapsam içerisindeki mekanik ve elektrik/elektronik parçalardaki imalat hataları için FordGüvence’niz geçerliliğini koruyacaktır. Arıza durumunda size en yakın Ford Yetkili Servisi’ne başvurmanız yeterli olacaktır.

Kaliteli, güvenli , çevreye saygılı ve garantili hizmet için aracınızı, tüm bakım ve onarım işlemlerinizde uzman ve eğitimli personeli ile sizlere hizmet vermekte olan Yetkili Servislerimizi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bu metinden de anlaşılacağı üzere bakımın zamanında uygun şekilde ve doğru parçalarla yapılması yeterlidir, yetkili servis kullanımı zorunluluk değil tavsiyedir.

Yeni sanayide Çokoto Cem Ustayı bulun benden selam söyleyin, parçalarınızı da Mehmet Öztürk'ten alın, her ikisinden de fatura alın.

Bakımınız en fazla yarı fiyatına hallolur.

Cem bey, bakımın iso kalite belgeli bir servis tarafından yapılması halinde normalde garantiyi iptal edemiyorlar. Bunun ile ilgili kanun maddesi bile var. Avukata verip ihtar çekince geri adım atıyorlar. Sadece parça kodlarının orijinali ile aynı olması gerekiyor. Ama uğraşmak lazım geliyor. Avukat tanıdığınız var ise kolay işlem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.