Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Konforunu Nasıl Buluyorsunuz?

Osman Mollaoğlu

Soru

Geçen gün yolu kazmislar ve taş doldurmuşlar. Arabamla üzerinden geçtiğimde sanki arabada hiç amortisör yokmuş gibi sarstı. Simdiya kadar hiç öyle olmamıştı. Genel olarak focusun konforundan memnunum. Sizlerin görüşleriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bana bu sınıfta hangi aracın süspansiyonu daha konforlu yazabilir misiniz...

Süspansiyon konforu denince benim için yoldaki bozuk zemini hisettirmemesi ve stabilize yolda ses absorbsiyonu aklıma gelir. Bu anlamda çok hoşuma giden araç Renault fluence.

Hasan Seyyitoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sürüş dinamikleri açısından f3 sınıfında çok iyi.Önceki kasalara göre iyileştirme yapılmış ama hala bir yalıtım sorunu var.Hyundai i30 a bindim inanın çok daha sessiz dizel olmasına rağmen.Süspansiyon sertliği yol tutuştaki başarısı gözönüne alındığında hoşgörülebilir özetle sınıfının en konforlusu değil

Hocam yanlış arabaya binmiş olmayasınız i30 dizel veya benzinli kesinlikle fordun yanına konacak bir araç değil bayada kullandığım bir i30 za en son 'kardeşim 70 binliraya traktör alınırmı' demiştim ses yalıtım ve kullanılan malzeme kalitesinde çekik gözlülerin avrupa ve amerikan araçlarına yetişmelerine kırk fırın ekmek var diyebilirim

Focus 3 aracımı almadan önce Golf 7 siparişi vermiştim bir aksilikten dolayı ve tabiki aylarca beklemek istemediğimden Focus ta karar kıldım LPG takılabilmesi ve fiyat olarak Golf ten düşük fiyatlı olması almamda yardımcı oldu inanın aracı hiç araştırmadan sadece bir kez test ederek test ettiğim gün aldım , konforuna gelince WV grubu Passat ve Golf için söylüyorum Focustan daha iyi malzeme ile gerçekten göz dolduruyorlar ancak WV den sonra ilk sıraya kesinlekle Focusu koyarım, bazıları aracın iç hacminin dar olduğunu söylesede benim için mükemmel araç size ben seninim senin için yapıldım ben seni bir sıcak sarayım der gibi kendinizi araçla bütünleşmiş hissettiriyor, arka koltuk aralıkları biraz daha fazla olsa idi mükemmel olurdu birde arka koltukta oturanlar basıklıkta şikayet ediyorlar buda bana normal geldi çünkü aracın arkasını spor görünümlü yapmak için bilerek basmışlar zaten bariz belli oluyor, bagaj hacmi bence sınıfına göre 50-70 lt kadar az ama malzeme kalitesine bakılırsa sınıfındaki araçları bırakın sınıfının üstündeki araçlardan bile iyi diyebilirim, süspansiyonlar sert ancak ben hayatımda böyle viraja giren bir C senkmenti görmedim sedan olmasına rağmen arkayı hiç atmıyor, sessizlik konusunda ise umduğumun üstünde olduğunu söyleyebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aslında bu soru tam olarak "konfor" kelimesinden ne anladığımıza bağlı...

bozuk yollarda ses almamak ve çok sarsılmamak ise - focus 3 başarısız

gaza bastığınızda şahlanması ise - başarılı

virajlarda arabayı ve yolu tam hissetmenizse- başarılı

dışarıdan yol sesi rüzgar sesi almak ise - başarısız 

vs. vs. araçtan tam olarak ne istediğimize bağlı....

benim için konfor

aracın gazına bastım mı şahlanacak ve indiğim vakit yormayacak bir araç olması lazım

vectra dan sonra focus şahane geldi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.