Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ram Takviyesi Sorunu..

Önerilen Mesajlar

Konuyu umarım doğru yere açmışımdır. Sorun şu;

İş yerinde kullandığım bilgisayar oldukça eski ve performansı sıfır denecek düzeyde. 2tane 512ddr 400mhz ram kullanıyor. İşlemcisi P4 2.1Ghz. Bilgi işlem servisine götürdüm elimizde ddr ram yok o yüzden bir şey yapamayız dediler,benimde aklıma eski bilgisayarımdan söktüğüm ram geldi,bulup getirdim oda ddr 512 400mhz. Fakat sorun şu ki 3 tane ram slotu olmasına rağmen ve 2tanesi 512ddr ram ile dolu olmasına rağmen bu 3. ram'i taktığımda bilgisayar açılmıyor. Ekrana görüntü gelmiyor,no device gibi bir uyarı geliyor ve kapanıyor. Tüm slotları denememe rağmen 3'ü bir arada çalışmadı. Üçünü bir arada çalıştırmanın bir yolu var mıdır acaba? 

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ram i yerine iyi bi şekilde oturtmamış olabilirsiniz,ram bozuk olabilir..bir de ramlerin yerlerini değiştirerek deneyin

Tüm slotları tek tek denedim, 3'ü birden takılı olmadığı sürece çalışıyorlar.

Sonradan taktığınız ram'i tek başına deneyin açılıp açılmadığını kontrol etmek için. Belki o ram sorunludur.

Şuan sonradan taktığım ram ile çalışıyor bilgisayar,onda da sorun olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açılsa single channel çalışsa filan anlarım da bu ilginç. Anakartın modelini bulup resmi forumlarına filan bakmak gerekli.

Öğle arası bir gelsinde iyice söküp,dağıtıp bir bakıcam bakalım derdi neymiş.. Teşekkürler yinede,bir şeyler bulursam buraya yazarım tekrar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mertcan yazmış en iyisi anakartın üretici sitesinden modeli aratıp, kaç slotta kaç ram destekliyor bakmanız lazım..

çok eski yazmışsınız.. belki 1 gb ram den fazlasını desteklemiyordur.

1x 512

2x256 gibi mesela veya şimdiki gibi max 2x 512 mb

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.