Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2.vitese Geçerken Titreme

Gökhan Demir

Soru

arkadaslar merhaba focus 3 2011 benzinli (lpg mevcut) steyle aracım var. söyle bir problemım var ve canımı oldukça sıkıyor arac hareket halındeyken 1.vitesten 2.vitese eger 2000 devırın altında atarsam arac kendını toparlayamıyor bır sure yığılmış halde devam edıyor.ya tekrar 1.vıtese gecıp ust devırde (3000-3500) aralığında tekrar 2.vıtese gececeksın yada 2.vıteste bır müddet aracın kendısını toplamasını beklıyeceksın.

-aracı benzındede kullandım durum aynı yanı lpg de sıkıntı olmadıgını düşünüyorum

-bir kere servise götürdüm usta birsey yok normal dedi.acıkcası pek ılgılenmedı gıbı geldı bana.

aracın garantisi mayısta bitiyor bıtmeden halletmek ıstıyorum.forumlarda bujılerden olur dıyen var akslardan olur dıyen var, guncellemeyle düzele diyen var ama açıkcası pek coZume kavusturan yok.

sizlerden istegım boyle bır sorunu olup da çözen ,yada sundan olur diyen varsa cvplar ise cok sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Atmosferik motorda 2000 dd vites yükseltmek için maalesef yetersiz, bayılma olması normal.

Ancak bu ikinci viteste değil tüm viteslerde hissedilir olmalı.

Ayrıca sorun yeni mi başladı aldığınızdan beri mi böyle idi?

Eğer baştan beri böyle idiyse çözüm kolay, devri yükseltip vites değiştirin.

Ayrıca LPG takılı olduğundan servis olası motor arızalarına 1. garantiden bakmaz, 2. LPG taktırdığınız yere götürün diye baştan savabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cem abi tesekkurler sana katılıyorum fakat bu problem sadece devirsiz 2. vites geçişlerinde kendini bariz hissettiriyor diğer viteslerde okadar bariz belli degil.

sorun arabayı aldığı dan beri var 2.el almıştım. dun focus 3 sedan benzinli arac kullandım onda oyle sıkıntı yok aracı devırsız 2 ye taktığın zaman arac kısa sürede kendını toparlıyor. onun toparlaması ıle benımkı arasında belkı de zaman olarak 3 katı fark var. dun o aracı kullanmasa ıdım ford arabaları devırı sever devırlı vıtese gecısı yapayım derdım ama maalesef boyle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bugun arabamı 2.vites te yığılma problemıyle servise götürdüm aracın güncellemesi yapıldı ve aracı 2.vitese devirsiz geçirdim ve kısa sürede arac kendini toparladı sözün kısası bu problemım çözüldü ve barız performans artısı gözlemledim saygılar ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.