Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Ford Focus 3 Ön Takımlarda Paslanma

Ahmet E

Soru

Herkese Selamlar,

Ben sizlere Belçikadan yazıyorum ve bir konuda değerli fikirlerinize ihtiyacım var:

3 ay kadar önce acentadan 0km 2014 model 1.6 dizel  focus aldım. Kış lastiği taktırmak için ön lastikler söküldüğünde, tekerlekleri araca bağlayan (sanırım direk motora bağlayan) kalın metal çubukların kendilerinin ve bağlantı noktalarının aşırı derecede paslanmış olduğunu gördüm...her iki tarafta da durum aynıydı. fotoları aşağıda görebilirsiniz:

Servise gittim, durumu gösterdim, normaldir olabilir...metal paslanır ...gibi saçma sapan cevaplar verdiler. Ben de eger bu durum normalse lütfen bana bir araçta daha bu durumu gösterir misiniz dedim....tabiki göstermediler. Ben doktoralı kimya mühendisiyim, metallerin ne kadar paslanacağını, hangi şartlar da yıpranabileceğini gayet iyi biliyorum sorun yok, ama ön takımlarda kullanılan önemli bağlantı metallerinin paslanmaya bukadar müsait metallerden yapılabileceğini hiç düşünmemiştim.

Değerli forum üyeleri, benimle bu konu hakkında bilgilerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Sizlerden alacağım cevaplar doğrultusunda ben de ford ile görüşüp hakkımı aramaya başlayacağım. Ama gerçekten bu durum normal sayılıyorsa çok sevdiğim aracımı kullanmaya devam edeceğim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

Hepinize kazasız belasız sürüşler.

Ahmet.

6psy.jpgxtds.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ne yapayım Sayın Çağatay, Sayın Boneval çok dikkatlidir bu konuda bilirsiniz.

Hataları affetmez.

Yakalamışken bir gol de ben atayım dedim;zira pas çok iyi yerden gelmişti:)

Hem biz ikimiz de sitenin sanırım en yaşlılarıyız. Çekeriz birbirimizin nazını...

Ben onu demedim :D servis sıkışırtırmasını diyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cep telefonu ile daha sık foruma katkıda bulunduğumdan hata oranım yükseldi, ayrıca Ahyan gol atma hevesin bu kadar fazla ise ben sana hep pas atayım.

Bıiemm alntabliidm mi?

Bir mod arkadaşım işememi bitirmeye yardımcı olsa da ben de beni yoğurt gibi kızartan bu utanç verici durumdan bir an önce kurtulsam...

Bir de servisi niye sıkıştırdın anlamadım, doğal kimyasal olayları engelleme yetisine sahip olduklarını hiç sanmıyorum.

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.