Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Geniş Ekran Gösterge Arızası

Samet çeltikci

Soru

Merhabalar...

34 HV 9103 Style Hb Focusum adlı konumda sizlerle paylasmıstım.Aracıma sonradan Geniş Ekran ve Sony teyp takmıştık Ozanla birlikte. Aracımın bakımına daha zaman varken yılı dolmak üzere oldugundan dolayı 16.12.2013 tarihinde bakıma bıraktım. Bi hata yaptımki özellikle güncelleme üzerinde durdum ve ekranın güncellemesini yapmaları icin baskıcı oldum. Nedeni ise mesela kapı acık hareket ediyim sonradan o sesi kesip ekrandan o uyarıyı ne kadar ok tusuna bassam dahi kapatamıyordum ancak aracı durdurup stop edip tekrar calıstırdıgımda uyarı gidiyordu..Bu güncelleme ısrarıma bir kac defa ekranda yazıların birbirine karısması da etkili olmustu. Arac güncelleme sonrası sonradan takılan göstergeyi calıstırmadı. Işıklar gitti devir bile oynamadı yerinden. Aracla işim olmadıgından dolayı 3 gun serviste bıraktım usta ugrastı tüm focuslarda yine calıstıramadı.Kendisinin söylediği ise göstergenin uyku moduna gectigi. Ancak titanium tekno smart paketli bi focusta göstergenin o araca takılıp format atılmasıyla eski haline gelip calısacagını söyledi. Ne yapmamı önerirsiniz acaba? Bu konuda bi fikriniz var mı? 

Simdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Sahibi ekranının söküleceğinden haberdardır umarım...  :kıhkıh:

Hiç sanmıyorum :) Aracımın serviste kaldığı 3 günde ustada mesaiye kaldi aksam 7 gibi bende ugradim yanina. Ertesi sabaha teslim edilecek focusun gostergesini sokup ondan guncelleme atmayi denedi basarisiz oldu. Yine bir sonraki gunde bluetooth veya teyp takilmasi icin dizel genis ekranli kuga birakilmis ondada denedim olmadı otomatik vites oldugu icin dedi kendisi.Kugada denedigini gormedim onu sonraki gun geldigimde soyledi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana sorarsan senin ustan ne yaptığını bilmiyor, ama gerçekten haklı çıkmak istemiyorum!

cihaz şuan yanlış yazılımdan dolayı çalışmıyor, ustanın yapmaya çalıştığı, göstergeyi orjinalinde bu tip takılı bir araca takıp, forddan default yazılımı indirip atmak diye tahmin ediyorum ve yerinde bir davranış.

ben arabayı bozduğumda(ids ile sağını solunu kurcalarken, akü tamamen sökülü gibi olmuştu) usta bu şekilde düzeltmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana sorarsan senin ustan ne yaptığını bilmiyor, ama gerçekten haklı çıkmak istemiyorum!

Sonradan takılan bir parca icin hicbir Ford Servisinde bi ustanın ugrasacagını sanmıyorum acıkcası.Bu işten bi cıkarı yok garantiye sokamaz.Eskisi takıp yollar.Originalinde bu var diyip te gecebilirdi.Böyle düşünen birisi degil di en azından.Cok da yardımcı oldu sagolsun.Benimde beklemekten baska carem yoktu.

Dün aksama dogru aradı kendisi göstergeyi calıstırmıs.Bu sabah gidip araca taktık yalnız devir sacma sapan hareket ediyor ekran ısıgı kısık,tusla arttırıyoruz kendisi otomatik kararıyor. Dedim demekki tekno smart paket degil baska bi paketli aracla güncelleme yapıcaz :) Ben aslında benzinli bi aracta güncelleme yaptıgını düsündüm ama kendisi dizel bir arac oldugunu söyledi. Önceki göstergeye göre fark var. Öncekinde 4 kutucugun ilkindeki ortalama hız dı simdiki günlük gidilen yol olmus ve alttaki sıcaklık birimi üste cıkmıs. 2 resimide atıcam fakat ilki zoom yapılınca bozuluyor anlasılır yine umarım.

KqYDpV.jpg

xRYvRo.jpg

Devir dengesiz hareket ediyor. Hararet en dipte. Hic calısmayan birseyin uyanması bile güzel umarım düzelir. Bu hafta bırakıcam ustaya kalsın 1 hafta bakalım bi sekilde yapıcagını ümit ediyorum.

cihaz şuan yanlış yazılımdan dolayı çalışmıyor, ustanın yapmaya çalıştığı, göstergeyi orjinalinde bu tip takılı bir araca takıp, forddan default yazılımı indirip atmak diye tahmin ediyorum ve yerinde bir davranış.

ben arabayı bozduğumda(ids ile sağını solunu kurcalarken, akü tamamen sökülü gibi olmuştu) usta bu şekilde düzeltmişti.

Ozan'ım bu haftada kalsın yapamazsa bi gösterge alıcaz.Biz ucuz aldık ya ondan mı isimiz rast gitmedi anlamadım pek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Haydi hayırlısı, ama bu durumda gösterge "uyandığına" göre senin araca uygun modülü yüklese olmaz mı acaba?

Büyük ihtimal öyle olucak Cem bey. Bu hafta sadece göstergeyi değil arabayıda bırakıcam iş geregi olmayacagım icin kalsın 1 hafta yapacagını ümit ediyorum.Bence benim gösterge titanium x den cıkan gösterge bi ara üretilmişti sanırım titanium x lerde. Yanlısım varsa düzeltin ama öyle hatırlıyorum sanki. 

Sanki hararet ibresi de çok dipte gibi....

Evet Bekir bey. Normal seviyesine cıkıyo belirli bi süre hareket ettikten sonra ama herseyin ayarı bozuk devir dengesiz km cok yavas hareket ediyor. Hararet yine aynı sekilde ısık dengesiz. Düzgün bir güncelleme ile hersey eski haline gelicek insallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.