Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Play Station 3 Mü ? 4 Mü ? Yoksa Xbox Mı ?

Önerilen Mesajlar

Selamlar forumdaşlar; 

Doktorun emirleri doğrultusunda 3 ay evden hatta kendi odamdan dışarı çıkmak yasak.

Bende bir play station alayım sabahtan akşama kadar oyunun gözüne vurayım diyorum.

PS4 ün yeni çıktığı şu zamanlarda sizce hangi konsolu tercih etmeliyim ?

Orjinal PS3 mü , kırılmış PS3 mü yoksa PS4 mü Xbox mı ?

Genelde tek kişilik oyunlar oynayacağım PES FİFA sarmaz beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık yeni çıkan oyunlar ps4 için çıkacak. PS4 almak lazım. Xbox'a hiç girmedim ama bana uzak geliyor nedense. Hele ki yeni nesil hiç tavsiye edilmiyor. Ps3 için pek çok güzel oyun var ama sağda solda yeni çıkmış ps4 oyunlarını görünce ne yaparsın bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ps3 almayanı dövüyorlar şimdi ; 2 oyun parasına alınabiliniyor ;   3 ay boyunca oynayacağın oyunlarda ; last of us , battlefield 4 , gta 5 , gt6 , nba 2k14 saymakla bitmez ; 3 ay değil 3 sene oynayacağın oyun dolu piyasada ...  

ps4 ile ps3 birçok oyun aynı gider gibime geliyor ; birinde 1080p birinde 720p oynarsın okadar ...   tek farklı olarak ; yeni teknoloji oyunlar yeni move filan gibi oyunlar eksik olur ... zaten kim oynuyorki move allah aşkına :))))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Artık yeni çıkan oyunlar ps4 için çıkacak. PS4 almak lazım. Xbox'a hiç girmedim ama bana uzak geliyor nedense. Hele ki yeni nesil hiç tavsiye edilmiyor. Ps3 için pek çok güzel oyun var ama sağda solda yeni çıkmış ps4 oyunlarını görünce ne yaparsın bilemiyorum. 

Abi PS4 şu an stoklarda yok. Yarın yarından sonra stoklara girecekmiş ama onların çoğu önsiparişle alınmış. Şu an piyasada sadece PS4 için yapılmış oyun yok pek. Ps4 almak için en az 1 sene var diyorum ki oyun geliştiricileri ps4 e özel oyunlar geliştirsinler.

ps3 almayanı dövüyorlar şimdi ; 2 oyun parasına alınabiliniyor ;   3 ay boyunca oynayacağın oyunlarda ; last of us , battlefield 4 , gta 5 , gt6 , nba 2k14 saymakla bitmez ; 3 ay değil 3 sene oynayacağın oyun dolu piyasada ...  

ps4 ile ps3 birçok oyun aynı gider gibime geliyor ; birinde 1080p birinde 720p oynarsın okadar ...   tek farklı olarak ; yeni teknoloji oyunlar yeni move filan gibi oyunlar eksik olur ... zaten kim oynuyorki move allah aşkına :))))

Haklısın Tolga abi. Move la kim uğraşacak. Adam işten yorulup geliyor 2 oyun atayım stres atayım diyor. Bir de kolunu kaldırıp move la tenis oynamaya mı çalışacak :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın Tolga abi. Move la kim uğraşacak. Adam işten yorulup geliyor 2 oyun atayım stres atayım diyor. Bir de kolunu kaldırıp move la tenis oynamaya mı çalışacak

illa yorulacaksan şu setup'ı kur ; benim gibi senelerce oynarsın : ve hakketten terletiyor :)  gt6 ile deneyemedim ; oyunu alamadım  ; şu aralar gta 5 ömrümü tüketti :) 

http://www.youtube.com/watch?v=v9a21-3SVVA

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

illa yorulacaksan şu setup'ı kur ; benim gibi senelerce oynarsın : ve hakketten terletiyor :) gt6 ile deneyemedim ; oyunu alamadım ; şu aralar gta 5 ömrümü tüketti :)

Yok abi benim popomu devirip yatmam lazim araba kullanmak yasak zaten :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar forumdaşlar;

Doktorun emirleri doğrultusunda 3 ay evden hatta kendi odamdan dışarı çıkmak yasak.

Bende bir play station alayım sabahtan akşama kadar oyunun gözüne vurayım diyorum.

PS4 ün yeni çıktığı şu zamanlarda sizce hangi konsolu tercih etmeliyim ?

Ps4ü almak için biraz bekleyin derim abi bu tarz yeni konsollarda çıkan ilk üretimler de çok hata var makine donuyor makinenin üzerindeki mavi ışık yanıp sönüyor vs. Pek çok hata var bunları yavaş yavaş düzelticekler. Sanılanın aksine oyun şirketleri sadece ps4e oyun çıkararak zarar etmeyi göze alamazlar misal polyphony gt6 yı ps3 e çıkardı ama herkes biliyorki gt6 bi geçiş oyunu gt7 çok daha fena olacak vs vs. Bence ps3 alın xboxa hiç alışamadım alışamıycam da playstation 1 den gelen bir alışkanlık diyelim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nette bir çok karşılaştırma, inceleme, yerme, övme mevcut... Ign incelemesi fena değil... Konsol tutkunları arasında da uzun soluklu tartışma zaten.

Bence, her zamanki gibi, tüketicinin ne istediği önemli; eğer hareket sensoru ise diğer isteklerinizin önüne çıkan sanırım yeni move çıkana kadar kinect rakipsiz... Tabi yatmam gerekiyor demişsiniz, yani bunu elersiniz. ( Bu arada çok geçmişler olsun, umarım kısa sürede atlatırsınız...)

Konsol özellikleri ise ( işlemci, çözünürlük, grafik ) Ps4 daha önde... Konsol için kaçınılmaz bir şey de kumanda ergonomisi ki dualshock 4 sanırım one kumandasından daha iyi... Yeni özellikler (bıraktığın yerden devam etme, kumanda da touch pad, yüksek çözünürlük, paylaşım, arkada update ) oldukça tatminkar... 

Büyük dezavantaj; fiyat! yeni bir Ps3'ü bol oyunla 1000 TL gibi bir şeye mal edebilirken; Ps4 2 oyun ve ekstra kumanda ile 2000 TL'yi geçiyor...

Ps4 için oyun sayısı henüz az ama önümüzdeki 3 ayda pıtrak gibi çoğalacaktır; fiyatlar kabus; o konuda sözüm yok...

Benim tercihimi sorarsanız ( Ps3'ümü yeni sattım, Ps4'ün raflara vurmasını bekliyorum ); kesinlikle Ps4 derim... Tek başıma oynuyorum ve sandbox, fps tarzları çoğunlukta ki Ps ihtiyaçlarımı ve zevklerimi sonuna kadar karşılıyor... Eşime bir kaç video izlettim; Move da al birlikte oynarız dedi ki bir tür mucize olsa gerek  :kıhkıh:

Tekrardan çok geçmiş olsun diliyorum...

Ps4ü almak için biraz bekleyin derim abi bu tarz yeni konsollarda çıkan ilk üretimler de çok hata var makine donuyor makinenin üzerindeki mavi ışık yanıp sönüyor vs. Pek çok hata var bunları yavaş yavaş düzelticekler. Sanılanın aksine oyun şirketleri sadece ps4e oyun çıkararak zarar etmeyi göze alamazlar misal polyphony gt6 yı ps3 e çıkardı ama herkes biliyorki gt6 bi geçiş oyunu gt7 çok daha fena olacak vs vs. Bence ps3 alın xboxa hiç alışamadım alışamıycam da playstation 1 den gelen bir alışkanlık diyelim. :)

Saruhan Bey çok haklı, katılıyorum. Avrupa'da Ps4'ün donma sorunu olduğuna dair bir çok şikayet gelmiş... Bu sorunla uğraşamam diyorsanız Ps3 daha mantıklı olur... Saatlerce Far Cry 3 oynuyor(d)um, ne donuyor(du) ne yavaşlıyor(du)...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tek kişilik ofline oyunlar için ideal olan tabii ki kırılmış ps3 ama dersenki multi player isterim oyunum güncel olsun yeni updatelerinden yararlanayım o zaman kırılmamış ps3 derim. Çok güzel bi 2.el piyasası var aslında. Hatta takas siteleri var internette ben kullanıyorum. Benim ps3ü ben kırdırmadım atıyorum gta5 oyunu bitirdikten sonra mükemmel bi online kosmı var ya da red dead redemption (herkese tavsiye ederim bu oyunu) vs. vs.

Ayrıca tekrar geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir yıl sonra ps4 almak daha mantıklı. Ama bir yıl için ps3 mi alınacak bu tercih meselesi. Yani alınca 1 yıl içinde makina eski kategorisine düşecek. Bana yazık geldi. Açıkçası tam geçiş dönemi almak için iyi bir zaman değil. Eskisi gidiyor, yenisi en yüksek fiyat ve muhtemel hatalarla geliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''PS3 + GOD OF WAR'' tamda aradığınız şey bence. PS4'e o kadar para bağlamak için henüz erken ki henüz piyasada bildiğim kadarıyla çokta bir oyun yok ps4 için. XBOX tamamen gereksiz bir şey bence, ps3'te aldığım keyfin yarısını alamamıştım. Sıfır ps3 alınır yanına bir de god of war serisinden oyun alınır misler gibi vakit geçirilir  :yeah:

Bu arada geçmiş olsun hocam tez vakitte günlük yaşantınıza dönersiniz umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7vv0.jpg  analog'lar birkaç oyunda problem çıkartıyor ; daha yeni ; en az 1 sene uzak durmak gerekir :)

Malzeme kalitesi ve sorunlar kaçınılmaz; ben de zaten ergonomiden bahsettim. Yoksa katılıyorum, biraz beklemek ( mesela slim çıkana dek ) en doğrusu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.