Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus Far Problemi

Mehmet Barış

Soru

Herkese merhaba,

2010 model Focus 2.5 Titanium HB sahibiyim. Aracımın ilk sahibi 2011 yılında park halindeyken araca çarpılması sonucunda sağ ön farı ve çamurluğu yetkili serviste değiştirmiş. Değişen farın iç tarafında çapı yaklaşık 10 cmlik beyaz bir leke var ve görüntüsü hayli can sıkıcı. Ayrıca aracı yıkattığım zaman farın içi buhar oluyor. Diğer farda hiçbir problem yok. Ümraniye Sanayide far temizleyen biriyle konuştum, temizleme için 100 lira para istedi, ayrıca "içerden silikon çekilmesi lazım, kaput açıldığında da silikon belli olur, bilginiz olsun" dedi. Temizleme için 100 lira bana fazla gelse bile dört dörtlük hallolacağını bilsem yine de yaptırırdım, ama silikonun belli olacağını söylemesi de açıkçası beni rahatsız etti. Servisle görüştüm, farı değiştirmek için de 1.250-TL istiyorlar.

Konuyla ilgili yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Rahatsız ediyorsa temizletin, kaput açıldığında ne belli olursa olsun, dışarıdan görünmediği sürece sorun yok. 

Tabii adam işinin ehli ise...

Hayli rahatsız edici. Adamın işin ehli olup olmadığını da sanırım ancak iş bittikten sonra anlayabiliriz. Galiba temizletmek yerine yenisini taktırmak gerekecek. Yanıtınız için teşekkürler.

Örnek bir ilan: sağ ön mercekli far

Bu ve benzeri ürün bulup alınabilir.

Teşekkür ederim. Mercek konusu hk. bilgi sahibi değilim, modele ve donanıma göre değişir mi? Aracım 2010 HB Titanium.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ozaman için ehli olan şirinevlerde far merkezi diye bir yer var far başına 150 tl alıyor yaklaşık 5 6 tane farklı aracımın farını ona götürüyorum ben kargolayın size aynı şekilde geri kargolasın zaten bir farı açmadan ustası size kaput açıldığında belli olur diye bir ibare kullanıyorsa o adam o işin ehli değildir bu işi sürekli yapan far tamircileri işinde uzmanlaşmış kişiler işçiliğini konuşturur ve dışarıdanda kaput açıldığında veya açılmadığında siz o farın işlem gördüğünü farkedemezsiniz görsel olarak 

gaflete düşüp gidip milyonlarca dolar bayılmayın bir fara yazık o paraya 

çok içinize sinmiyorsa da içi açılmamış mercekli farı dahi çıkmacılardan 275 tl gibi bir rakama temin edebilirsiniz..

geçmiş olsun 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ozaman için ehli olan şirinevlerde far merkezi diye bir yer var far başına 150 tl alıyor yaklaşık 5 6 tane farklı aracımın farını ona götürüyorum ben kargolayın size aynı şekilde geri kargolasın zaten bir farı açmadan ustası size kaput açıldığında belli olur diye bir ibare kullanıyorsa o adam o işin ehli değildir bu işi sürekli yapan far tamircileri işinde uzmanlaşmış kişiler işçiliğini konuşturur ve dışarıdanda kaput açıldığında veya açılmadığında siz o farın işlem gördüğünü farkedemezsiniz görsel olarak 

gaflete düşüp gidip milyonlarca dolar bayılmayın bir fara yazık o paraya 

çok içinize sinmiyorsa da içi açılmamış mercekli farı dahi çıkmacılardan 275 tl gibi bir rakama temin edebilirsiniz..

geçmiş olsun 

Alakanıza teşekkür ederim. Temizlik işi pek kafama yatmadı, Yakup Beyin ve sizin dediğiniz gibi çıkmacıdan bir tane bulup taktıracağım sanırım.

Eğer imkan varsa yeni ya da çıkma sağlam bir far alınabilir. Temizleme işine girmeyin güvendiğiniz biri olmadıkça

Aynen öyle yapıcam, teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence de değiştirilmeli. Ancak eskilik yenilik durumuna göre farlarda gözle görünen farklılıklar olabiliyor. Neticede çıkma. Buğu yapmasına hassas davrandığınıza göre bu gibi bir durum da canınızı sıkabilir. o yüzden çıkma seçenekleri arasında iyice değerlendirmenizi öneririm.

Bahattin Bey, emin olun her iki farı yan yana getirip acaba sırıtır mı diye saatlerce düşüneceğim :)

İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim fikrim,o kadar para verip yenisiyle değiştirmeye gerek yok.Far camı temizleme işi yapıldığında orjinali gibi duruyor ..tertemiz pırıl pırıl.Fakat temizleme işi için farın camını söktüklerinde tekrar kapatmak için su girmemesi ve buhar yapmaması için çok iyi izole edilmeli.Burda arkadaşlarında dediği gibi ustada iş bitiyor.Bence önemli olan işcilikte,far camını temizlemek değil.onu tekrar güzel bir şekilde izole edip,kapatıp yerine takmak önemli.Ustasını bulursanız sonuç mükemmel olur..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim fikrim,o kadar para verip yenisiyle değiştirmeye gerek yok.Far camı temizleme işi yapıldığında orjinali gibi duruyor ..tertemiz pırıl pırıl.Fakat temizleme işi için farın camını söktüklerinde tekrar kapatmak için su girmemesi ve buhar yapmaması için çok iyi izole edilmeli.Burda arkadaşlarında dediği gibi ustada iş bitiyor.Bence önemli olan işcilikte,far camını temizlemek değil.onu tekrar güzel bir şekilde izole edip,kapatıp yerine takmak önemli.Ustasını bulursanız sonuç mükemmel olur..

Burak Bey,

Çok düşündüm ama temizleme konusunda çok tereddüt yaşıyorum. Servis far için 1.000-TL fiyat verdi, benim için fazla. Bostancı Sanayi'de 200 liraya çıkma buldum -ki bu verebileceğim bir tutar. Bir aksilik olmazsa onu alıp taktırmayı planlıyorum. Hatta farı satan adam benim arabadan çıkacak farı almak isterse fiyat daha da düşebilir, onu da konuşacağım gidince. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.