Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Avans Sesi?

Hasan Meral

Soru

Aracım değişken olarak bazı zamanlarda 3-4 bininci devirlerde balans yapmaya başlıyor.ayağımı gazdan çekmek zorunda kalıyorum.nedeni sizce benzin kalitesi nin düşük olması mı.servis bu konularda çok bilgisiz bence,arabaya yanlış birşey yapsınlar istemiyorum.bu durum belli belirsiz zamanlarda oluyor,sürekli 95 kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

3-4 bininci devirlerde balans yapmaya başlıyor.
:wacko:  Bu nasıl birşey? Balans yapmak? Avans vuruntusu mu kast ediliyor? O da neredeyse imkansız karmaşık bir vuruntu önleme sistemi var. Ve 95 oktana göre ayarlı zaten motor. 

Ben anlamadı!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

:wacko:  Bu nasıl birşey? Balans yapmak? Avans vuruntusu mu kast ediliyor? O da neredeyse imkansız karmaşık bir vuruntu önleme sistemi var. Ve 95 oktana göre ayarlı zaten motor. 

Ben anlamadı!

Ben de anlayamadım ama galiba vuruntudan bahsediliyor.

Vuruntunun bir sürü sebebi olabilir.Servise gidip kontrol ettirin aldığınız yakıta güveniyorsanız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kim açtı avansı aracınızın yazılımıyla mı oynandı acaba? Yani chip tuning gibi bi uygulama yaptırdınız mı 

Fazla avans mevcutsa büyük sıkıntı piston eritmeye kadar gider eğer aracınızda herhangi bi uygulama yoksa ve sesten şüpheleniyosanız bi servise ugrayın derim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Pardon avans sesi..anlayamadıgım bu sesin sürekli olmaması.sanki motor soğukken oluyor,surekli farklı istasyonlar dan alıyorum.bp den aldığım yakıt larda sorun çıkmıştı birkaç defa.eminim servise gidince test sürüşü yaptıklarından bu ses çıkmaz ise araçta sorun yok biz duymadık diyerek beni geri gönderecekler ama yine de göstermek en doğrusu.sanki depoda bir hafta önce alınmış yakıt duruyorsa ses oluyor,yeni yakıt alınca geçiyor gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracım değişken olarak bazı zamanlarda 3-4 bininci devirlerde balans yapmaya başlıyor.ayağımı gazdan çekmek zorunda kalıyorum.nedeni sizce benzin kalitesi nin düşük olması mı.servis bu konularda çok bilgisiz bence,arabaya yanlış birşey yapsınlar istemiyorum.bu durum belli belirsiz zamanlarda oluyor,sürekli 95 kullanıyorum

sürekli değilse benzinden ollabilir.

önceden bu avansı ampüllle ayarlarllardı. şimdi elektronik olldu her şey. bildiğim kadarı ile vuruntu sensörü var. belki bu sensörlerden kkaynakkllanabillir. çünkü soğukta ellekktonikk malzemedeki hata daha bellirgin olabilliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bence de benzin kalitesi ülkemizde malesef çok kötü ve her istasyon kafasına göre katkı maddeleri kullanıyor.Bu maddeler zamanla depo da kalarak uçuyor yada özelliğini yitiriyor.bugün motor soğuk olmasına rağmen zorlandığım halde vuruntu sesi olmadı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne tarafta ikamet ediyorsunuz bilemiyorum ama benim sorun yaşamadığım birkaç istasyon var, Metin kasapoğlu Cad. Metropol Çarşı yanındaki Shell, birinci tercihim, Mevlana Petrol (BP), Mevlana Cad. kavşağa gelmeden hemen önce; Barınaklar Bulvarındaki Opet.

Genelde aynı yerden almaya gayret ediyorum. Bugüne kadar sorun yaşamadım. Avans vuruntusu ise pratikte olması mümkün değil desem yanlış olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kepez de yaşıyorum cem bey.genelde kampanya hangi istasyona yönlendirirse oradan alıyorum ama kampanya olmaz ise herkes shell ve Opet öneriyor.bundan böyle depoyu tamamen bitirip Opet den almayi düşünüyorum,mümkün olduğunca işlek bir istasyon dan almaya özen göstereceğim,tavsiyeniz için teşekkürler,bakalım sorun ortadan kalkar umarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.