Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Havalandırma Açıkken Titreme

V.can Akbulut

Soru

arkadaşlar yeni aldığım focus 3 de bırsey farketttım. afyonda hava soğuk olduğu için sıcak havalandırma sürekli açık. kırmızı ısıkta durdugumda dıreksıyonda ve frende tıtresım hıssedıyorum. havalandırmayı kapayınca gecıyor.sızce normal mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 11 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Bende aynı düşünce ile sormuştum, kompresör özellikle soğukta devri düşürebilir ve titreşim hissettirebilir diye, bir fan tam açıkken belli bir vibrasyon olabilir, ama ben de kayde değer bir titreşim algılamadım şimdiye kadar.

Kendimi çok ilgisiz hissediyorum bu tür konuları okudukça...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen gün gece 00:00 civarlarında yaklaşık -12 santigrat derece dolaylarında aracı 10mt kadar ileri almak amacıyla çalıştırdım, o sırada kalorifer de açıktı, motor titreşiminden araç bildiğin oryantal olmuştu. Motor sesi de düzensiz geliyordu. Kaloriferi kapatınca kısmi bir düzelme oldu. Kontağı kapatıp çıktığımda yoğun bir benzin kokusu vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar yeni aldığım focus 3 de bırsey farketttım. afyonda hava soğuk olduğu için sıcak havalandırma sürekli açık. kırmızı ısıkta durdugumda dıreksıyonda ve frende tıtresım hıssedıyorum. havalandırmayı kapayınca gecıyor.sızce normal mı?

İç hava sirkülasyon fanı balansı bozuk büyük ihtimal...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Her arabada olur. Özellikle hava soğukken motor ekstra yağ ve yakıt pompalar.

Güncel motor kontrol üniteleri soğukta çalışmayı çok daha kolay kontrol ediyorlar, devir tutana kadar oldukça kısa süreli bir sarsıntılı çalışma olabilir, dizellerde daha belirgin olmak üzere, ama bu birkaç saniyeyi pek geçmez  ve sağlanan zengin karışım ile rölantinin biraz üstünde devirle düzgün çalışmayı yakalar. 

Ekstra yağ pompalamak diye bir şey yok, hatta ekstra yağı bırakın, yağ soğuktan kalınlaşmış olduğu için var olan bile zor pompalanır. 

Kaldı ki arkadaşımız titremeyi soğuk motorda değil soğuk havada ve kalorifer fanı açıkken alıyorum diye yazmış. 

Gene fan ile ilgili bir sorun üzerinde durmak lazım sanırım. Servis baksın deyip çıkalım işin içinden...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.