Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

200,000 Mesajlı; 4,000 Kişilik Dev Ailemiz!

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Ben 5194. üyeyim.... 1194 kişi üye olup ayrıldıysa da çok hoş olmamış...

Yüksek bi rakam yani... Naptınız adamlara?  :kıhkıh:

Ne aradığını bilmeyenler, neyi bulursa üye olanlar, sorununa cevap bulup kaçanlar, yazmaya çekinenler, sadece okumaktan hoşlananlar, üye olduğunu unutanlar, mekanı beğenmeyenler, kendini fazla beğenenler, Focus'u kötülemeye gelip ortamı görünce kaçanlar, işten vakit bulamayanlar, daha sayarım da siz sıkılırsınız...

Ben de defalarca yazdım, Alperen'in ifade ettiği gibi, nicelik değil nitelik önemli; okumaya değer yazıları olanlar, okuduğuna kıymet verenler, paylaşmayı, öğrenmeyi, öğretmeyi sevenler, sözü muhabbet için kullananlar, sevenler, sevdirenler, eğlenenler, eğlendirenler, alan değil paylaşan makbuldür...

Tek tük kurala uymayan da nazikçe uzaklaştırılmıştır.

Ben hala Tevfik'İ arıyorum... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne aradığını bilmeyenler, neyi bulursa üye olanlar, sorununa cevap bulup kaçanlar, yazmaya çekinenler, sadece okumaktan hoşlananlar, üye olduğunu unutanlar, mekanı beğenmeyenler, kendini fazla beğenenler, Focus'u kötülemeye gelip ortamı görünce kaçanlar, işten vakit bulamayanlar, daha sayarım da siz sıkılırsınız...

Ben de defalarca yazdım, Alperen'in ifade ettiği gibi, nicelik değil nitelik önemli; okumaya değer yazıları olanlar, okuduğuna kıymet verenler, paylaşmayı, öğrenmeyi, öğretmeyi sevenler, sözü muhabbet için kullananlar, sevenler, sevdirenler, eğlenenler, eğlendirenler, alan değil paylaşan makbuldür...

Tek tük kurala uymayan da nazikçe uzaklaştırılmıştır.

Ben hala Tevfik'İ arıyorum... 

Spamler var abi yani hiç yazamadan üyeliği gidenler yani. Ondan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne aradığını bilmeyenler, neyi bulursa üye olanlar, sorununa cevap bulup kaçanlar, yazmaya çekinenler, sadece okumaktan hoşlananlar, üye olduğunu unutanlar, mekanı beğenmeyenler, kendini fazla beğenenler, Focus'u kötülemeye gelip ortamı görünce kaçanlar, işten vakit bulamayanlar, daha sayarım da siz sıkılırsınız... Ben de defalarca yazdım, Alperen'in ifade ettiği gibi, nicelik değil nitelik önemli; okumaya değer yazıları olanlar, okuduğuna kıymet verenler, paylaşmayı, öğrenmeyi, öğretmeyi sevenler, sözü muhabbet için kullananlar, sevenler, sevdirenler, eğlenenler, eğlendirenler, alan değil paylaşan makbuldür... Tek tük kurala uymayan da nazikçe uzaklaştırılmıştır.

Arabalardan çok anladığımı söylesem yalan olur... Teknik konularda foruma katabileceğim çok şey olduğunu düşünmüyorum ancak...

insanları bir araya getiren sebep ne olursa olsun (tesadüf bile olsa) birlikteliğin, o anki duyguları paylaşmanın, kötü de olsa bazen yardım etme amacıyla ileri sürülmüş bir fikrin...vs. insana kazandıracağı  bir şeyler mutlaka vardır,

diye düşündüm ve paylaştım.

Ayrıca,

bu foruma aracımı almadan önce üye olsaydım daha çok daha yararlı olurdu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pek fazla yazmasam da, nerdeyse her gün girip mesajları okuduğum bir yer oldu FocusClubTR.

Bunda, buradaki kibirsiz insanların yarattığı ortamın katkısı çok büyük.

Emeği geçen herkese teşekkürler. Daha nicelerine...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

200.000 mesajın %99'unu taş çatlasın 70-80 kişi üretmiştir... Neyse, böylesi daha iyi!

Gurur tablosu Ancaaaak... Bu sayılar ile mesaj yazan kişi ve mesaj sayısını kıyaslarsak topluluğun çok sessiz ve "bak-kaç"cı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ne aradıklarını bilmiyorum ama %99 ya ne aradığını bilmiyor ya da aradığını bulamıyor! Son söz: Geveze azınlığı sessiz kalabalığa tercih ederim, ve kaliteyi matematiksel olarak ifade etmek kolay değildir. 
Elitist ve çelişkili...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elitist ve çelişkili...

Elitist: Maalesef öyle, kendini beğenmiş ve sorunlu biriyim...

Ancak çelişkinin nerede olduğunu bulamadım.

Bu arada hemşehriymişiz, atlamışım, hoş geldiniz.

Yazdığınız 4 iletinin ikisinin kişisel eleştiri içermesi de dikkat çekici.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pek fazla yazmasam da, nerdeyse her gün girip mesajları okuduğum bir yer oldu FocusClubTR.

Bunda, buradaki kibirsiz insanların yarattığı ortamın katkısı çok büyük.

Emeği geçen herkese teşekkürler. Daha nicelerine...

bende aynen katılıyorum üstadıma :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazdığınız 4 iletinin ikisinin kişisel eleştiri içermesi de dikkat çekici.

Elitist: Maalesef öyle, kendini beğenmiş ve sorunlu biriyim... Ancak çelişkinin nerede olduğunu bulamadım. Bu arada hemşehriymişiz, atlamışım, hoş geldiniz. Yazdığınız 4 iletinin ikisinin kişisel eleştiri içermesi de dikkat çekici.

Teşhis koymak sizin işiniz ona karışamam. Ben durum tespiti yaptım.

Bir yandan, forumda sessizlikten yakınmak, diğer yandan da bu durumu koruma arzusu bir çelişkidir.

Hoş bulduk.

Aracı alalı on gün olduğu için şimdilik sadece not tutuyorum. Daha sonra izlenimlerimi yazacağım.

Forum kurallarında; " Kişisel eleştiri yapılamaz." maddesini okumadım özür dilerim... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Forum kurallarında; " Kişisel eleştiri yapılamaz." maddesini okumadım özür dilerim...

Elbetteki kişisel eleştiri yapılabilir. Yalnız bir yere kadar.

d) Foruma girişin geçici olarak engellenmesini gerektirecek haller ve süreler
3- Forumda yetkili bir kişi gibi davranmak, forumu, forum yöneticileri ve moderatÖrlerini ve diğer forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek - 7 gün
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eleştiri yapmayın demedi  kimse de tam olarak Cem abinin demek istediğini anlamamışsınız sanırım. Sessizlikten yakınmak çoğu insanın sorunu çözdükten sonra tekrar bakmaması, bunu koruma arzusu ise seviyeyi, araştırmayı, bilgi paylaşmayı seven kişilerin oluşturduğu samimi ortamı kişi sayısının artması uğruna kaybetmeme isteği bence ki sonuna kadar da katılıyorum.

Bir de eleştirilerinizin sebeplerini de bu iletinizde olduğu gibi açıklarsanız havada kalan kısımları ve ortaya çıkabilecek yanlış anlaşılmaları engellemiş olursunuz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli moderatör arkadaşlar! Forumu koruma arzunuzu anlıyorum ancak  ben kimseyi kasten incitmek niyetinde değilim. Dışarıdan bakınca böyle elitist bir tavır sezdim.  Ahmet A. hemen sopayı göstermiş bile . Bunu demek istiyorum. Biraz farklı fikirlere hemen tepki göstermek zorunda hissediyorsunuz kendinizi. Böyle asıp kesecekseniz, bilgi paylaşımı adına yanlış yapılmış olur. Acaba insanlar bu yüzden mi susuyorlar diye düşünmek lazım. Forumu üye olmadan uzun süre takip ettim. Birçok bilgi edindim. Buradaki insanların seviyesinden de şüphem yok. Lakin bu aba altından sopa göstermek pek hoş olmadı. 

Fatih H. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Moderatörlerin diğer üyelerden fazla bir farkı yok, sadece kuralları uygulama yetkileri ve belirli sorumlulakları var. İletilerinizi açıklamanızın gerekliliği Cem abiye yaptığınız ilk ileti ilk bakışta garip duruyor, bunu tespit edince de kuralları hatırlatma gereği haklı olarak duymuş Ahmet abi. 

Birini küçümsediğinizi düşünürsek 4. iletinizden, asma kesme mi aba altından sopa gösterme mi dersiniz bilemem de gereken yapılır. Ben başka bir üyeye yaparsam bana da gereken yapılır, adam kayrılmaz, niyet sorgulanır. 

Forumlarda mimikler olmadığından biraz daha açıklayıcı yazmanız gerekmekte. Farklı fikirler hakkındaki düşüncelerimizi belirteceğiz tabiki de ancak belirttiğim gibi mimiklerin olmadığı, sadece yazı ile iletişim kurulan ortamlarda yanlış anlaşılmamak için dikkat etmemiz gerekiyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.