Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Gösterge Panelinden Ses Gelmesi

Tayyar Arslan

Soru

Merhaba aracım henüz 2 haftalık bulunduğum yerde yolların tamamı dişli asfalt kaplı biraz sürat yaptığımda gösterge panelinden yada direksiyonun alt kısmından(yerini tam olarak tespit edemedim) tıkırtı cızırtı şeklinde yer yer baya şiddetli sesler geliyor.Aracı yavaş kullandığım zaman sesler kesiliyor bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kokpitin değişik yerlerinden değişik zamanlarda değişik sesler geliyor ve gelecek Alperen'in de belirttiği gibi.

Tek bir yerden ve geçmeyen bir ses varsa yetkili serviste bakım sürecinde çözüm aramanızda yarar var. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Tek bir yerden ve geçmeyen bir ses varsa yetkili serviste bakım sürecinde çözüm aramanızda yarar var.

Abi benim mesela teyp(!) kısmından gelen ve bozuk yollarda ortaya çıkan, hiç geçmeyen bir ses var ama o göğsü sökerler de düzgün yapamazlar diye hiç elletmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben aracı aldığımda daha ilk günden ses gelmeye başladı aynı yerden, oraları elledim, tokatladım, yumrukladım, oynayan yerlerini oynattım ama nafile, geliyor, geliyor, geliyor.

Benim merak ettiğim de buydu sorun kronik mi yoksa sadece benim focusda olan bi problem mi? Ama anladığım kadarıyla genel bir sorun bu.Peki servis de yapılabicek bişey varmıdır yani kalıcı bir çözüm üretilebir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim merak ettiğim de buydu sorun kronik mi yoksa sadece benim focusda olan bi problem mi? Ama anladığım kadarıyla genel bir sorun bu.Peki servis de yapılabicek bişey varmıdır yani kalıcı bir çözüm üretilebir mi?

Bu bence bir sorun değil.. Zira bu fiyat aralığında her araçta olur bu tip şeyler.. Hatta BMW 5 serisi forumlarına da bakın, onlarda da var.. İnsanın yaptığı birşeyin kusursuz olması maalesef mümkün değil.

Ama sizi çok rahatsız ediyorsa servise götürün, eğer trimlerden fln geliyorsa yalıtırlar, çözüm bulunur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Peki servis de yapılabicek bişey varmıdır yani kalıcı bir çözüm üretilebir mi?

Muhtemelen, ama kalıcı bir sorun üretme olasılığı da yok değil yine Alperen'in yazdığı gibi...

Uğraşılırsa her ses giderilir, önemli olan servisteki elemanların uğraşmaya istekli olup olmadıkları, ki buna da her zaman olumlu yanıt vermek mümkün değil.

Biraz konu dışı ama geçen hafta Eskişehir A4 quattro ile gittim geldim, lastik sesini çok alıyor, kokpitte de uzun dinlemelerden sonra bir ses buldum ve "Hah!" dedim, ama sonra fark ettim, kapı cebindeki PET şişeymiş, atınca geçti, ve yol boyunca tık, zır, vır, tıs yoktu! Olmasın da zaten benim arabanın üzerine bir 100.000 TL daha koymak lazım almak için...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bu sesten çok sıkıntı çekmiş birisi olarak sesin geldiği yeri aşağıdaki resimde göstermeye çalıştım.

Göğüsün üst tarafında sert plastik bir parça var burası dişli asfaltta anormal ses yapıyor ama üzerine bir kitap koyun yada elinizle bastırın ses kesiliyor

hatta araç hareketsizken parmaklarınızın ucuyla buraya vurun yine ses geldiğini göreceksiniz

Bu sesin kaynağını bulmak kolay olmadı ama ses kesinlikle buradan geliyor.

Merhaba aracım henüz 2 haftalık bulunduğum yerde yolların tamamı dişli asfalt kaplı biraz sürat yaptığımda gösterge panelinden yada direksiyonun alt kısmından(yerini tam olarak tespit edemedim) tıkırtı cızırtı şeklinde yer yer baya şiddetli sesler geliyor.Aracı yavaş kullandığım zaman sesler kesiliyor bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Saygılar

Olur öyle... Dalga geçiyor zannetmeyin gerçekten olur öyle.. Daha nerelerinden ses gelecek

Kokpitin değişik yerlerinden değişik zamanlarda değişik sesler geliyor ve gelecek Alperen'in de belirttiği gibi. Tek bir yerden ve geçmeyen bir ses varsa yetkili serviste bakım sürecinde çözüm aramanızda yarar var.

u7txc.png

Alparslan Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu bence bir sorun değil.. Zira bu fiyat aralığında her araçta olur bu tip şeyler.. Hatta BMW 5 serisi forumlarına da bakın, onlarda da var.. İnsanın yaptığı birşeyin kusursuz olması maalesef mümkün değil.

Ama sizi çok rahatsız ediyorsa servise götürün, eğer trimlerden fln geliyorsa yalıtırlar, çözüm bulunur..

Teşekkür ediyorum Alperen bey.İlk aracım olduğu için biraz fazla dinliyorum galiba aracı umarım ses problemi bu kadarlıkla kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bu sesten çok sıkıntı çekmiş birisi olarak sesin geldiği yeri aşağıdaki resimde göstermeye çalıştım.

Göğüsün üst tarafında sert plastik bir parça var burası dişli asfaltta anormal ses yapıyor ama üzerine bir kitap koyun yada elinizle bastırın ses kesiliyor

hatta araç hareketsizken parmaklarınızın ucuyla buraya vurun yine ses geldiğini göreceksiniz

Bu sesin kaynağını bulmak kolay olmadı ama ses kesinlikle buradan geliyor.

u7txc.png

Benim ses ise direkt olarak teybin olduğu yerden geliyor... Gerçi arada başka gelen yerler de var ama artık çok takmıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford'un değeri her araca özgü ayrı bir ses profili yüklemiş olmasından kaynaklanıyor, bir tür dizaynır edişın, sendeki ses oradan geliyor, bendeki farklı yerden, parmak izi gibi mübarek, biri diğerin uymaz... :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teşekkür ediyorum Alperen bey.İlk aracım olduğu için biraz fazla dinliyorum galiba aracı umarım ses problemi bu kadarlıkla kalır.

Çok dinlemeyin bence.. ben de çok dinliyor ve hatta çok sinir oluyordum ama artık çok takmıyorum, müziğin keyfini çıkarın :muha:

Bende radio CD den geldiğini zannediyordum

Hmmm.... iş acayipleşti şimdi..

Ford'un değeri her araca özgü ayrı bir ses profili yüklemiş olmasından kaynaklanıyor, bir tür dizaynır edişın, sendeki ses oradan geliyor, bendeki farklı yerden, parmak izi gibi mübarek, biri diğerin uymaz... :)

Hahahah, tailor made diyosun yani abi.. ben satmam arabayı artık :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.