Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Karar Veremiyoruz.dizel 95 Hp Mi Ecoboost Mu?

Ateşcan İnal

Önerilen Mesajlar

Biraz daha uğraşırsak 1.6 EB'lar neredeyse efsane olacak, ikinci eline de nur yağacak, iyi yoldayız iyi...

Dizelin fiyatı alırken de satarken de pahalı, sadece alışına bakmayalım.

Güzel bir motto bulmak lazım. "1.6EB Candır, gerisi teferruattır" nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tabsiyem dizel almasi benzinli ne kadar az yakarsa yaksin benzinin yanis hiziyla mazotunki ayni olmadigi icin ben dizel derim. Ne kadar bir benzinli az yakarsa yaksin bir depo ile 900-1000 km goremez ama bir dizelde bu mumkun. Ozelliklede is icin vs icin kullanilacaksa kesinlikle DIZEL. Fakat zevk icin kullanacaksa 1.0 eb yerine 1.6 eb tek gecerim ;) sahsi fikrim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha once belirltmistim burdada hayalim yaza 1.0 Ecoboost kirmizi focus almak :)

Cok yakin arkadasim araba almak istiyor.Acikcasi maddi durumu kotu degil yilda 1 veya 2 yilda bir araba degistirir.Gecenlerde ford bayisine gitmis maksimum 50 bin tl vericek.Ama karar veremiyor.Trend x 95 HP mi.trend x ecoboost mu ? Test etmeden once 1.0 motora sicak bakmiyodu ama simdi karari degisti.Arabayi biraz hizli vedevirli kullandigi icin ve cok kilometre yaptigi icin benzinliye pek sicak bakmiyor ama bi yandanda motor keyfini goz ardi edemiyor.

Siz ne dusunursunuz bu konuda ?

Daha once belirltmistim burdada hayalim yaza 1.0 Ecoboost kirmizi focus almak :)

Cok yakin arkadasim araba almak istiyor.Acikcasi maddi durumu kotu degil yilda 1 veya 2 yilda bir araba degistirir.Gecenlerde ford bayisine gitmis maksimum 50 bin tl vericek.Ama karar veremiyor.Trend x 95 HP mi.trend x ecoboost mu ? Test etmeden once 1.0 motora sicak bakmiyodu ama simdi karari degisti.Arabayi biraz hizli vedevirli kullandigi icin ve cok kilometre yaptigi icin benzinliye pek sicak bakmiyor ama bi yandanda motor keyfini goz ardi edemiyor.

Siz ne dusunursunuz bu konuda ?

Bence şu testi bir okuyun derim. Önemli ayrıntılar mevcut.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tabsiyem dizel almasi benzinli ne kadar az yakarsa yaksin benzinin yanis hiziyla mazotunki ayni olmadigi icin ben dizel derim. Ne kadar bir benzinli az yakarsa yaksin bir depo ile 900-1000 km goremez ama bir dizelde bu mumkun. Ozelliklede is icin vs icin kullanilacaksa kesinlikle DIZEL. Fakat zevk icin kullanacaksa 1.0 eb yerine 1.6 eb tek gecerim ;) sahsi fikrim :)

Ne kadar az yakarsa yaksın 900-1000 km göremez derken 1.0 ecoboostla uzun yol testi yapmamışsınız galiba. Şehir içinde bile 55 litre depoyla 800 km rahatlıkla görüyor. Ayrıca bunu ışık yanana kadar yapıyor ışık yandıktan sonra 8-10 litre daha benzin olduğunu depo doldururken çok defa test ettim. Yani bir depoyla şehir içi 900 km rahat bir şekilde yapar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadar az yakarsa yaksın 900-1000 km göremez derken 1.0 ecoboostla uzun yol testi yapmamışsınız galiba. Şehir içinde bile 55 litre depoyla 800 km rahatlıkla görüyor. Ayrıca bunu ışık yanana kadar yapıyor ışık yandıktan sonra 8-10 litre daha benzin olduğunu depo doldururken çok defa test ettim. Yani bir depoyla şehir içi 900 km rahat bir şekilde yapar.

Yapabilir ama gaza cokca az dokunmaniz gerekiyor :). Benim asil demek istedigim ise benzin mazota gore daha cabuk yandigindan daha az km yapar.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olabilir Fatih bey benim buna itirazim yok. Ben sadece kendi sahsi fikrimi soyledim benzin motorine gore daha cabuk yandigindan dolayi bana cazip gelmiyor :) sahsi fikrim. Bana gore dizel alinmalidir. :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olabilir Fatih bey benim buna itirazim yok. Ben sadece kendi sahsi fikrimi soyledim benzin motorine gore daha cabuk yandigindan dolayi bana cazip gelmiyor :) sahsi fikrim. Bana gore dizel alinmalidir. :)

Ben de zaten dizelin daha ekonomik olduğuna itiraz etmiyorum. 1.0 ecoboostun 900 km menzillere çıkamayığını söylemenize itiraz ediyorum. Kasılarak kullanıldığında 1200 kmleri görebildiğini bizzat ben gördüm. 2 araba peş peşe Ankara dan Van'a gelirken zaman zaman hızlı kullanmamıza ve klima tüm yol boyunca açık olmasına ve arabanın tepeleme dolu olmasına rağmen 800 km menzili gördüm. İsteyen istediğini alsın beni bağlamaz ben sadece kullanmadan yorum yapılmasını istemiyorum. İnsanları yanlış yönlendirmemek adına.

Bu arada sakın yanlış anlamayın polemik çıkarmak istemem. Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih bey aracınız düz vites mi araç yüklüyken nasıl uzun yol nasıl. Vanda trafik yoktur yokuşlar nasıl düz br şehir mi bilmiyorum bunlar çok önemli Ankarada kullandığımızı varsayalım. Okuduğum bir çok test sizin söylediğinizin aksini söylüyor her ne kadar 1.0 olsada benzinli araç 800 km'yi bilmiyorum zor görür bana gerçekci gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih bey aracınız düz vites mi araç yüklüyken nasıl uzun yol nasıl. Vanda trafik yoktur yokuşlar nasıl düz br şehir mi bilmiyorum bunlar çok önemli Ankarada kullandığımızı varsayalım. Okuduğum bir çok test sizin söylediğinizin aksini söylüyor her ne kadar 1.0 olsada benzinli araç 800 km'yi bilmiyorum zor görür bana gerçekci gelmiyor. 

Bahsettiğim şey tam da bu işte. Bu arabayı ben kullanıyorum, varsayımlarla yorum yapmıyorum. 6 ayda tam 15 bin km yaptım. Bunun 2 ayı Ankarada geçti ve gölbaşındaki tokilerde oturuyordum rakım 1100 metre idi. Şu an Van Edremit Tokideyim ve Vandan 150-200 metre daha yüksekte burası. Yani her seferinde rampa çıkıp iniyorum. Buna rağmen ben 7 litre ortalamayı hiçbir zaman görmedim. Fordun satış temsilciliğini yapmadığıma göre tek derdim insanların doğru karar verebilmesine yardımcı olmak. Burda şöyle iyi böyle az yakıyor dedikten sonra birisi benim sözüme inanarak bu aracı alsa ve 9-10 litre ortalamadan aşağı inemese ben bundan mutlu olamam herhalde. Tüketimle ilgili birçok iletimde dizel kadar ekonomik olmayacığnı yazıyorum. Ancak tüketim ortada ve bir depo ile 800 km yi rahatlıkla yapacağını söyleyebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.