Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1800 2000 Devir Arası Uğultu Sesi

Sezai Çıracı

Soru

merhaba arkadaşlar benim sorunum 2010 dizel collectıon ford focus aracım var 1800 2000 devir arası motorda uğultu sesi geliyor bu neden olabilir veya sizlerinde aracınızda böyle uğultu varmı araç park halinde iken gaz pedalını 1800 devire sabitlediğimde baya belirgin uğultu sesi geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

merhaba arkadaşlar benim sorunum 2010 dizel collectıon ford focus aracım var 1800 2000 devir arası motorda uğultu sesi geliyor bu neden olabilir veya sizlerinde aracınızda böyle uğultu varmı araç park halinde iken gaz pedalını 1800 devire sabitlediğimde baya belirgin uğultu sesi geliyor

Meslek yerinde otokoç yazıyor? Kurallara aykırı bir meslek tanımı fakat sorunu çözmek için mükkemmel bir yer.

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk akla gelenler motor kulaklar, şanzıman kulakları, egzost spirali,motor kaputunun altındaki hava filtre kutusu, motor koruma kapağı gibi plastik aksamın yerine iyi oturmayıp sallantıdan ses yapması gibi şeyler. Sesi duyunca bile zor anlaşılıyor, burdan sonuca ulaşmak imkansız gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar ben otokoçta kaporta baş teknisyeni olarak çalışmaktayım 9 yıldır ford camiasındayım aracım uzatılmış ek  garanti kapsamında arkadaşlara sorunu söylediğimde normal olduğunu söylediler ama bana göre normal değil bu sorun başka focuslarda bazıların hafifte olsa bu uğultu sesi var ama hepsinde değil. bana sorunun ekzost katalizöründen veya mazot pompasından olabilir dediler ama kesin değil dediler denememiz lazım yani aracın şüphelen yerlerini söküp deneyecekler ama aracı söktürmek istemedim bu sefer kaş yapalım derken göz çıkarmayalım diyorum başka yerleride bozmayalım en azından sizn başınıza böyle bir şey geldiyse paylaşırlarsa bizde arızayı ona göre nokta atışı yaparız diye düşündüm

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

güven meselesi değil ben 1 yıldır otokoçtayım bu benim üçüncü ford servisi içlerinde en iyisi otokoç çünkü v kayışını çıkardılar denediler olmadı turboyu denediler olmadı 90000 bakımda triger değişti ondanda değil katalizör ve mazot pompası kalıyor aracımın kilometresi şuan  90500

arkadaşlar uğultu sesi derken camlar kapalı iken inleme sesi gibi bir ses

cam açık iken bu kadar belirgin değil ses

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O kadar çok şey olabilir ki.Altına girip o devire çıkarıp nerden ses geldiğini bulmak lazım.Triger ile beraber devirdaim değişti mi? V kayışını çıkardıklarına göre alternatör,klima,avare kasnağı ve gergi kasnak rulamlarındanda değildir. Debriyaja basılı ve araç viteste ikende bu sesi yapıyor mu  Servisteki ustalar bile bulamamışlar baksanıza :) Bizim burdan yorum yapmamız yanlış olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı devirlerde dediğinize benzer bir ses işyerinden bi arkadaşın 2011 collection dizel aracında da var. Dün bana dedi baya zor algıladık diğer arkadaşla beraber. Kapı ve camlar kapalıyken belirgin oluyor ama her zamanda olmuyor. Servise göstermeyi düşünüyor du oda, bende nedenini bizim forum da bi araştırıyım derken bu konuyu gördüm tesadüf :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ewet bazılarında ses zor algılanıyor ama çoğunda bu ses geliyor

ewet bazılarında ses zor algılanıyor ama çoğunda bu ses geliyor

ama bu sesin nerden vede neyden kaynaklandığını bulamadık servise gelen araçlarada bakıyorum yüzde ellisinde geliyor kiminde belirgin kiminde ise çok az algılanıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2010 model focus tdci aracımda bu ses belirgin şekilde ve beni arabadan soğuttu. Bu ses yüzünden triger seti, devirdaim değişti, her yer incelendi, tek alternatif mazot pompası kaldı. Son çare onu söktürücem ama mazot pompasında bu sesi yapacak ne var ki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2010 model focus tdci aracımda bu ses belirgin şekilde ve beni arabadan soğuttu. Bu ses yüzünden triger seti, devirdaim değişti, her yer incelendi, tek alternatif mazot pompası kaldı. Son çare onu söktürücem ama mazot pompasında bu sesi yapacak ne var ki?

mazot pompsı veya katalizörden yapar dediler ama yüzde seksen pompadır dediler pompa fiyatı 550 tl falan değiştirmeside bayağı zormuş motorun arka kısmında kalıyormuş trigeri falan söküyorlarmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar aracımın bizzat ses sorunuyla ben ilgilendim parça deneye deneye sesi mazot pompası yapıyormuş başka mazot pompası denedim ses gitti ama mazot pompasını sökmek çok zor nerdeyse söküp takmak 1 gün aracımda şuan ses yok

Sezai Çıracı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.