Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sık Bobin Ve Buji Arızası

uğur aşanel

Soru

aracım 2011 focus II titanium benzinli brc marka lpg sistemi mevcut aracımda. 7-8 ay kadar önce aracımda ara sıra kesiklikler başlaması ile motor ikaz lambası yandı. bobinin arızalı olduğunu söylediler bilgisayara bağlayıp bende bobinle beraber buji kablolarını ve bujilerini değiştirdim. bu ji olarakta bosch un lpgli araçlar için ürettiği platinyum uçlu bujileri taktım. yaklaşık 5 bin km sonra yine başladı bu titremeler. bujileri söktüğümüzde bujilerin ömrünün bittiğini gördük değiştirince yine sıkıntım geçici bir süreliğine bitti. fakat yine aracımda titremeler başladı. bu titremeler benzinde ya da lpg de çalışıyor olması farkettirmeksizin oluyor. sanırım yine bujilerin ömrü doldu ama daha değiştireli 2bin km kadar oldu. servislere güvenim zaten uzun süre önce tamamen bitti. gittiğimde yapacakları şey bobini ve bujileri değiştirmek olacak ama zannediyorum ki bu da benim sıkıntımı sadece öteleyecek. başına bu tarz sıkıntı gelmiş olan varsa tavsiyelerini bekliyorum ayrıca da ankarada bildiğiniz özlelikle oto elektriğinden anlayan kesin senin derdine bu adam çözüm bulur diyebileceğiniz birisi varsa bilgilerini benimle paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 3 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

aracım 2011 focus II titanium benzinli brc marka lpg sistemi mevcut aracımda. 7-8 ay kadar önce aracımda ara sıra kesiklikler başlaması ile motor ikaz lambası yandı. bobinin arızalı olduğunu söylediler bilgisayara bağlayıp bende bobinle beraber buji kablolarını ve bujilerini değiştirdim. bu ji olarakta bosch un lpgli araçlar için ürettiği platinyum uçlu bujileri taktım. yaklaşık 5 bin km sonra yine başladı bu titremeler. bujileri söktüğümüzde bujilerin ömrünün bittiğini gördük değiştirince yine sıkıntım geçici bir süreliğine bitti. fakat yine aracımda titremeler başladı. bu titremeler benzinde ya da lpg de çalışıyor olması farkettirmeksizin oluyor. sanırım yine bujilerin ömrü doldu ama daha değiştireli 2bin km kadar oldu. servislere güvenim zaten uzun süre önce tamamen bitti. gittiğimde yapacakları şey bobini ve bujileri değiştirmek olacak ama zannediyorum ki bu da benim sıkıntımı sadece öteleyecek. başına bu tarz sıkıntı gelmiş olan varsa tavsiyelerini bekliyorum ayrıca da ankarada bildiğiniz özlelikle oto elektriğinden anlayan kesin senin derdine bu adam çözüm bulur diyebileceğiniz birisi varsa bilgilerini benimle paylaşırsanız sevinirim.

uğur bey valla lpg kaynaklı olma ihtimali yüksek bende focus 1 aracıma daha önce  lpg taktırdıktan sonra bobin arızalanmıştıı ..araba çekmemeye başlamıştı bende bobini değiştirmiştim sonra normale dönmüştü araç...Bi arkadaş bu bobin arızasının montajdan kaynaklandığını söylemişti bir ara ,o zaman bu lpg nin elektriğini alırken 2 farklı yöntem var falan demişti ama tam hatırlayamadım şimdi olayın ne olduğunu ne konuştuğumuzu .... Konuyla ilgili bilgi sahibi olan  arkadaşlar varsa yazarlar ...Ama lpg den kaynaklanan bu tür sorunlar çok oluyor ne yazıkki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Lpg' li araçlarda bujiyi sık yemesi, ayarsızlık anlamına gelmektedir genel olarak. İyi bir lpg ustasına danışın. Verimli yanmayan lpg is yapar ve bujinizin zamanla ömrünü bitirir. Tabi budur demek yanlış olur ama ilk akla gelen bu. Şarj geriliminizi ölçtürmenizde de fayda var. 14,5 volttan yüksek çıkarsa bir nedenide bu olabilir.

Nasıl bir lpg sistemi kurdular bilemiyorum aracınıza. Lpg beynini koydukları aracın ateşleme beynine yakınsa bile bu sorunu yaratıyor olabilir manyetik alan tesirinden ötürü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bugün zaten lpg taktırdığım yere gitmem gerekiyordu filtre değiştirme zamanı geldi. orada tekrar bilgisayara bağlatırım. taktırdığım yerden de kalite açısından pek şüphem yok iç anadolu bölge bayii aynı zaman da. Taktıralı yaklaşık 2 sene oldu son 8 aylık dönem de böyle bir sorunla karşılaşmaya başladım. İnşallah çözüm bulabilirim. ama yine de ankara bölgesinde iyi bir ford ustasına ihtiyacım var. bu konu da bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.