Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 2.5 Spor Yay Focus 3 E Olur Mu?

Kerim Kamanoğlu

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

herşeyi birebir aynı süspansiyon farklı bitek nasıl olmuyo bu yay 3 e acaba olmaz diyip kestirip atmışsınız

Önemli olan uyması mı ? Böyle mi yardım edeceğiz bu uydu tamam abi ee doğru ürün mü? Onu bilmem sen bilirsin. Satıcı mıyız ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abi bahsettiğimiz yay yani çok teferruatlı bir parçayı uyarlamaya çalışmıyoruzki  derme çatma bişey olamaz tabiikide..  focus 2.5 e yay istiyorsun adam çıkartıyor  focus 3 için istiyorsun aynı yayı veriyor ebat helezon sayısı aynıyken neden olmasın bu yay mk 3 ü aynı miktarda düşürüyor aracı ve aynı miktarda esneme payı söz konusuyken verimli olmayacağını düşünmek mantıksız değil mi? şimdi adam yay takmak istiyor neden aynısının yenisine mecbur bırakıyoruz ki yalnış tavsiye değil midir bu ?

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Örnek bir markanın kodlarını veriyorum kararı siz verin ben olsam takmam :yeah:  Takana da sebep olmayayım 

Focus 2 dizel: E10-35-016-02-22 ön dingil maksimum 1070 kg arka 1015 kg

Focus 3 Eb: E10-35-023-02-22 veya E10-35-023-01-22 ön dingil maksimum 1100 kg arka 1025 kg veya ön dingil maksimum 985 kg arka 1025 kg

Yani farklı ürünler kullanılıyor.

Evet seninki bana göre yanlış :) 

abi bahsettiğimiz yay yani çok teferruatlı bir parçayı uyarlamaya çalışmıyoruzki  derme çatma bişey olamaz tabiikide..  focus 2.5 e yay istiyorsun adam çıkartıyor  focus 3 için istiyorsun aynı yayı veriyor ebat helezon sayısı aynıyken neden olmasın bu yay mk 3 ü aynı miktarda düşürüyor aracı ve aynı miktarda esneme payı söz konusuyken verimli olmayacağını düşünmek mantıksız değil mi? şimdi adam yay takmak istiyor neden aynısının yenisine mecbur bırakıyoruz ki yalnış tavsiye değil midir bu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şimdi sayın başkanım tamam teknik veriyle ıspat istiyorsun  bende tüme varımımı daha yüzeysel şeylerle kanıtlıyorum..kendi yazınla aradaki kilo farkını yazmışsın bu kilo farkı araca 1 kişi binmesi ile 2 kişi binmesi arasındaki fark kadardır gözetilmeyecek kadar ufak olduğunu görüyorsun ayrıca 

ben distribütor mantığıyla yazayım sana adam iki ayrı kalem de mal getirip satacağı malın adedinde  öngörüde bulunuyor elinde patlama riskine(hedef tüketim rakamını riske etmemek için ) karşın ortak değerlere hitab eden tek kalem mal getiriyor.... ayrıca teknik servislerde  bana parça kodu farklı diye bu aynı ürün değil diyemezssin ihracın takibi için stok kodlaması farklı olması sadece hangi model için bu yaydan ne kadar tükenme olmuş bunu saptamak için farklı kodlandırılır. bakınız efsane aynalarımızın parça kodları geometrik ve işlevsel olarak aynı ürün olsa dahi  mk2.5 ile mk3 için farklı ürün koduyla tanımlanmıştır  hiçbir fabrika 50 kiloluk fark için başka yay üretiminin altına girip maaliyet arttırmaz ki bahsettiğimiz düzenek mk 2.5 ile birebir aynıyken ve sadece süspansiyonun farkından kaynaklanan bir yay direnci farkı söz konusuyken bahsi geçen parça entegrasyonunun focus 3 e takıldığı zaman randıman vermiyeceğini idaa etmeniz sizce mantıklı mı?

adamın eline düşmüş mk 2.5 yayı fırsat geçmiş eline takacak aman takma takarsan takla atarsın gibi bir algı ortaya çıkıyor madem forumda bilir kişiye danışılacak detaylı açıklama yapılsın ki adam aradaki farkı görüp kendi değerlendirsin bu parçayı takıp takmayacağını...    

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herşeyi birebir aynı süspansiyon farklı bitek nasıl olmuyo bu yay 3 e acaba olmaz diyip kestirip atmışsınız

Süspansiyonlar farklı. F2 ile F3 ün rotları, aksları,motor ve şanzımanı, baskı balata volant bilya(alt merkez), debriyaj üst merkezi,salıncakları, z rotları, traversi, viraj denge çubuğu,motor ve şanzıman kulakları,egzostları,bilyaları vs mekanik parçaları farklı. Abs pompası, kaliperler,diskler,balatalar vs de farklı. F2 katalizör ve dpf ini F3'e takarsın uydurursun ama aynı değil farklı :) Focus 3 yayı isteyince Focus 2 yayı veren kişi bilmiyordur Focus 3'ü. Sanıyordur ki F2.5 :) Gerekince şahin yayını f3 e uydurursun ama maksak maximum güvenlik performans ise o iş orda biter...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Süspansiyonlar farklı. F2 ile F3

evet aksini idaa etmedim mk2.5 ten bahsediyorum çağlar

özür dilerim bilginizi saptırdım !!! 

yarın ikisininde resmini çekip forumda paylaşacağım artık kapak resmimi olur başka bişeymi bilmem

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

alt takımlar tamamen aynı bile olsa , 100-200 kg ağarlık farkları  devede kulak kalır düşüncesi içinde olsak bile ...

arkadaşın elindeki yaylar 200 tl lik (5cm)  çin malı bir ürünse , sakata gelebilir , 400 tl civarında eibach , veya h&r kitler var ...

hayati parçalar için riske girmeğe gerek yok , yoksa orjinal  yaylarını  kestirenler var :)  olmuyomu ; oda oluyor :) 

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

evet aksini idaa etmedim mk2.5 ten bahsediyorum çağlar

özür dilerim bilginizi saptırdım !!!

yarın ikisininde resmini çekip forumda paylaşacağım artık kapak resmimi olur başka bişeymi bilmem

Herkes bildiğini yazıyor, kapak nedir şimdi?

Fotoğraf ile olacak şey değil bu. Nesnel bir bilgi yoksa yazılanların benim gözümde bir anlamı yok ve tekniğini verdim yukarda hakaret etmeden bilmişlik yapmadan devam edelim!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.