Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Çift Kitleme Nasıl Yapılıyor ?

Semih Mert FİLİZ

Soru

Daha önceki focus 2.5 makyajlı kasadaki gibi kitleme düğmesine 2 sefer ard arda bastığımda sanki ikinciye bastğımda çift kitlenmiyor gibi oluyor daha önceki aracımda focus 2 makyajlı kasa 2 sefer bastığımda birincide kitliyor 2 ciye bastığımda daha sert bi ses gelip dörtlüler 2 sefer yanıyordu çift kitlendiğini anlıyordum ama şu an ki focus 3 aracım dada böyle yapıyorum ama hiç bir belirti olmuyor çift kitlendiğinden emin olamıyorum yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

konu acılmısken sormak ıstıyorum benım aracım f1 cıft kılıtleme var ıslevı nedır bu 2.kez kılıtmenenın yararları nelerdır ?

Çift kilitlemede araç içerden açılmıyor. Tek kilitte açılıyor diye biliyorum. Diyelim ki çift kilitlediniz camı kırıp içerden kapıyı açamıyorsunuz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çift kilitlemede araç içerden açılmıyor. Tek kilitte açılıyor diye biliyorum. Diyelim ki çift kilitlediniz camı kırıp içerden kapıyı açamıyorsunuz 

benımkı acılıyor cıft kıtleyınce de ıcerden dıye hatırlıyorum 1 keresınde denemısdı bır abı cunku onda opel astra vardı bende acılmıyor ıcerden dedı benım aracda denemısdı acılmısdı .. :/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Semih Mert FİLİZ,

Focus 3 te çift kilitleme yok. Bu yüzden de çift kilitleme yapamıyorsunuz.

Anahtarın üzerin de 2 tane asma kilit logosu var kitapçığındada çift kitlemeyi tarif ediyor o şekilde yapıyoruz olmuyor aynı focus 2 deki gibi ard arda basın çift kitlenecektir yazıyo eğer çift kitlemede yoksa bu araçta alarm var titanium modeli olduğu için alarm nasıl devreye giriyor ?

Semih Mert FİLİZ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Anahtarın üzerin de 2 tane asma kilit logosu var kitapçığındada çift kitlemeyi tarif ediyor o şekilde yapıyoruz olmuyor aynı focus 2 deki gibi ard arda basın çift kitlenecektir yazıyo eğer çift kitlemede yoksa bu araçta alarm var titanium modeli olduğu için alarm nasıl devreye giriyor ?

Focus 3'te alarm da yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Semih Mert FİLİZ,

Türkiye'de satılan Focus 3 te çift kilit ve alarm yok.

Kitap çeviri olduğundan bazı hatalar olabilir. O kitapçığın kıytı köşe bir yerinde küçücük puntolarla farklılıkların olabileceğine dair başında " * " işareti konmuş bir açıklama bulunuyordur illa ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benımkı acılıyor cıft kıtleyınce de ıcerden dıye hatırlıyorum 1 keresınde denemısdı bır abı cunku onda opel astra vardı bende acılmıyor ıcerden dedı benım aracda denemısdı acılmısdı .. :/

focus 1 lerde kilit düğmesine ilk basışta 4lüler yanmıyor ikinci basışta 4lüler yanıyor o zaman çift kilitleme yapıyor diye biliyorum. Şu an elimde focus 1 olmadığı için ayrıntılı bilemiycem :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

focus 1 lerde kilit düğmesine ilk basışta 4lüler yanmıyor ikinci basışta 4lüler yanıyor o zaman çift kilitleme yapıyor diye biliyorum. Şu an elimde focus 1 olmadığı için ayrıntılı bilemiycem :)

doğru bılıyosunuz suan tam balkonumun önunde duruyor 1.cı kılıtlemede ısıklar yanmıyor 2.kez kılıtledıgımde 4 luler 2 kez yanıyor ve sonuyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Semih Mert FİLİZ,

Türkiye'de satılan Focus 3 te çift kilit ve alarm yok.

Kitap çeviri olduğundan bazı hatalar olabilir. O kitapçığın kıytı köşe bir yerinde küçücük puntolarla farklılıkların olabileceğine dair başında " * " işareti konmuş bir açıklama bulunuyordur illa ki.

Focus 2.5 kasada olup da 3 de omaması fordun ciddi bir ayıbı olmuş bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Semih Mert FİLİZ,

Kimisine göre ayıp, kimisine göre eksiklik, kimisine göre doğru bir adım.

Bana göre sanki değişen bir şey yok. Kapılar kilitliyse benim açımdan sorun yok. Ayrıca çift kilit ve hareket edince otomatikman kilitleme bana nedense hiç güvenli gelmiyor. Ford da f2 de koyduğu donanımı f3 te kaldırmışsa kesinlikle güvenlik nedeniyledir. Yoksa sistem hazır, ne donanıma, ne de yazılıma ekstra para ödemeyecek. Düğmeye ikinci kez basışta çift kilit komutuna alacak sistem ve kilitlenecek. Çok sorun olacak bir durum değil. Yalnızca güvenlik amacıyla kaldırılan bir donanım olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de doğru bir adım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@Semih Mert FİLİZ,

Kimisine göre ayıp, kimisine göre eksiklik, kimisine göre doğru bir adım.

Bana göre sanki değişen bir şey yok. Kapılar kilitliyse benim açımdan sorun yok. Ayrıca çift kilit ve hareket edince otomatikman kilitleme bana nedense hiç güvenli gelmiyor. Ford da f2 de koyduğu donanımı f3 te kaldırmışsa kesinlikle güvenlik nedeniyledir. Yoksa sistem hazır, ne donanıma, ne de yazılıma ekstra para ödemeyecek. Düğmeye ikinci kez basışta çift kilit komutuna alacak sistem ve kilitlenecek. Çok sorun olacak bir durum değil. Yalnızca güvenlik amacıyla kaldırılan bir donanım olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de doğru bir adım diye düşünüyorum.

önceki aracım 2010 focus titanium du yani alarmı da olan model çift kitleyince alarm da devreye giriyor ve kapılar içeriden de açılıyordu bizzat denedim ve alarm devreye girip şiddetli bi şekilde bagaj tarafından korna çalıyor dörtlüler yanıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çift kilide neden ihtiyaç duyuluyor ki?

Araçta çocuk, hayvan vs. bırakılması/unutulması sebebiyle içeriden açılabilmesi için o sistem kaldırıldı diye biliyorum ben de..

ama araç zeten içeriden açılmaya izin veriyor ama alarm devreye giriyor hareket halindeyken olan kilittede yine araca tırafik içindeyken dışarıdan açılmalara çanta vesaire gibi şeylerin çalınmasını önlemek için yapılmış bi sistem yine kilidi açmadan istediğiniz kapıyı içerden açabiliyorsunuz yani focus da öyleydi bu durumun kullanıcıya artısı var bence .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ama araç zeten içeriden açılmaya izin veriyor ama alarm devreye giriyor hareket halindeyken olan kilittede yine araca tırafik içindeyken dışarıdan açılmalara çanta vesaire gibi şeylerin çalınmasını önlemek için yapılmış bi sistem yine kilidi açmadan istediğiniz kapıyı içerden açabiliyorsunuz yani focus da öyleydi bu durumun kullanıcıya artısı var bence .

İyi de çift kilidin mantığı, aracın içten de açılmasını engellemektir.

Hareket halinde ise otomatik kilitleme yok ama bunu manuel yapabilirsiniz... Diğer yandan ben hareket halinde kilide karşıyım.. Sadece kapkaçı değil, acil durumları da düşünün... Bilinciniz kapalı araçtasınız ve dışarıdakiler camı kırmadan size ulaşamıyorlar.. Bence kapkaç tehlikesinden daha önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.