Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Duratorq Tdci 115Ps Kompressör Sorunu

Doğacan Keser

Soru

Merhaba Arkadaşlar,

Geçen Günlerde aracımda bir şey fark ettim bir sorun mudur değil midir anlam veremedim konuyu ford yetkili servisine de taşıdım ancak sonuç alamadım bir de sizin fikrinizi, çözüm önerinizi almak istedim.

Aracımı yokuş yukarı yada yokuş aşşağı stop edip 1. Vites de yada Geri Vites de bırakıp el frenini indirdiğim zaman yanlış da biliyor olabilirim kompressör ün devreye girip aracın kaymasını önlemesi lazım. Örnek verecek olursam genelde taksiciler çok yapar durakta sıradayken aracı vites de bırakıp el frenini çekmezler araç bu durumda hiç bir şekilde kaymaz ancak benim aracımda bunu yaptığım zaman kademe kademe aşşağıya yada yol durumuna göre geriye kaymaya başlıyor. Çamlıca da oturuyorum bir gün korkuyorum aracı beylerbeyinden alıcam diye :) Bu konuya ben ciddi bir şekilde kafa yordum ancak bir anlam veremedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Niye bu kadar teknik konuşup bizim kafamızı karıştırıyorsunuz. Ben tamamen düz bir yerde bile olsa el frenini çekerim. Yokuşta da önce el frenini çeker, sonra vitese takarım. Debriyaj ve şanzımana yük bindirmemek adına yapıyorum bunu. Yanlış ya da doğru emin değilim tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şanzıma ne yükü binecekmiş? İstediğiniz kadar tepinin motorun yüklediğinden fazlasını yükleyemezsiniz.

Eğer arabayı çalıştırırken debriyaja basıp arabayı boşa alma alışkanlığınız varsa arabayı viteste bırakıp, el frenini çekip arabayı stop edin. Eğer abuk subuk bir yol kenarında falansanız da direksiyonu sağa kırın. Hepsi bu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.