Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Hakkında :)

Murat Tansel

Önerilen Mesajlar

herkese merhabalar foruma yeni üye oldum kendimi tanıttım 6.09.2013 tarihinde focus hb powershift titanium sunroof sony siparişi verildi (56.800) ve bayramdan sonra gelecegi söylendi bayii tarafından yalnız arabadan şimdiden biraz sogudum neden derseniz satış danışmanı sipariş edilen arabada otomatik park sistemi oldugunu katlanır aynaların vs vs oldugunu söyledi (smart paket) ama internetten araştırdıgımda powershiftte bu otomatik park sistemi felan filan yokmuş sadece manuel lerde varmış (çok saçma) ve bize 2 tane örnek araba gösterdi ben bu bej olan gelecek degil mi dedigimde biz o renge gri diyoruz ama ondan felan diye geçiştirdi aslında ve döşemesinin gri oldugunu yine internetten ögrendim ve arabaya 40 gün süre verdi (sanırım sunroof sony den dolayı) showroom ları gezerken iç dizayn olarak focus hoşuma gitti (yeni astra ve leona göre) ama şimdi satış danışmanının verdigi bilgilerin yanlış oldugunu ögrenince arabadan sogudum 2000 lira baglantı parası istediler onuda verdik acaba geri alınabilir mi diye düşünüyorum o derece yorumlarınızı bekliyorum iyi forumlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

satış danışmanının verdiği bilgilerin yanlış oldugunu ögrenince arabadan sogudum 2000 lira baglantı parası istediler onuda verdik acaba geri alınabilir mi

Yanlış yönlendirme sonucu yanlış karar verdiğinizi, edindiğiniz bilgiler doğrultusunda satıştan vaz geçmek istediğinizi sırası ile satış danışmanına, satış müdürüne, bayii müdürüne ve Otosan iletişim hattına bildirip şansınızı deneyin.

Bu gibi durumlarda söz verilen donanımlarla ilgili yazılı belge talep edilirse, ya da ön sözleşmede belirtilirse eliniz hukuken güçlü olur. Şimdi adam yanlış anlamışlar ben öyle bir şeye demedim dese yapılacak fazla bir şey yok.

Ayrıca otomatik park yok diye arabadan soğumaya da gerek yok. Park sensörü sonradan takılabilir, iade yapmazlarsa bunu bedava yapmalarını talep edebilirsiniz. Belki çok kaliteli olmaz ama iş görür. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

peki ön arka park sensörü ve kapanan aynalar var mı?

yakup çok güzel yazmış forumda.

Trend Donanım

• Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar
  • Elektrikli, sinyalli yan aynalar
  • 16" çelik jant kapakları
  • Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon
  • Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu
  • Tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar
  • Yol bilgisayarı
  • Vites arttırma ikazı
  • Ford EcoMode
  • Manuel Klima
  • Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar
  • Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB)
  • Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları
  • Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları
  • ABS + EBD
  • Acil durum fren desteği (EBA)
  • Elektronik Denge Programı (ESP)
  • Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
  • Dinamik Tork Kontrolü (TVC)
  • Kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyon
  • Ford Kolay Yakıt Sistemi
  • Disk frenler - ön / arka
  • Uzaktan kumandalı merkezi kilit
  • ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları

Trend X Donanım (Trend üzerine)

• 16" Aluminyum Alaşımlı Jantlar
  • Ön sis farları
  • Karartılmış Arka Camlar
  • Hız kontrol sistemi
  • Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı
  • Otomatik Start-Stop (Sadece EcoBoost motorlar ile sunulmaktadır - 1.0T)
  • Aktif Ön Izgara (1.0 Turbo ile)

Yeni Style Donanım (Trend X üzerine)

• Elektrikli katlanan yan aynalar*
  • Ön ve arka park sensörleri*
  • Otomatik Park Sistemi*
  • Gecikmeli Sönen Ön Farlar
  • Yağmur sensörü
  • Otomatik yanan farlar
  • Otomatik kararan iç dikiz aynası
  • Yan perde hava yastıkları

(* Manuel şanzımanlı araçlarda sunulmaktadır)

Titanium Donanım (Style üzerine)

• Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar
  • Deri kaplı direksiyon simidi & vites topuzu
  • Manüel 4 yönlü sürücü ve ön yolcu koltuğu
  • Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği
  • Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi
  • "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
  • Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
  • Led iç ortam aydınlatması
  • Yokuş Kalkış Desteği (HLA)
  • Ford SYNC (Aux Girişi kapsamaktadır ve USB ile birlikte Kol Dayama içindedir)
  • Isıtmalı ön cam - Manuel araçlarda "Tekno Paket" içerisinde sunulmaktadır.
  • Otomatik Start-Stop (Sadece EcoBoost motorlar ile sunulmaktadır - 1.0 T - 1.6 T)
  • Aktif Ön Izgara (1.0 ve 1.6 Turbo ile)
  • Parlak siyah ön alt ızgara
  • Spor ön koltuklar
  • Lüks Tavan Kumaşı
  • Yumuşak Dokulu Ön Trimler
  • Led Arka Stoplar (Hatchback ve StationWagon)
  • Isıtmalı Silecekler (Püskürtme memesi)

Not: Titanium serisinde Otomatik Park Sistemi, elektrikli katlanır yan aynalar ve ön & arka park sensörleri ayrı bir opsiyon paketi içerisinde sunulmaktadır. (''Style üzerine'' açıklamasına uymadığından açıklanmıştır.)

Titanium üzerine alınabilecek Paketler - Titanium harici donanımlara ekstra paket alınamıyor.(Spor Paket ve sunroof hariç)

X Paket 5430 TL (Temmuz)  (2013 Nisan 5810 TL )

• Parçalı Deri koltuklar
  • Elektrikli 4yöne ayarlanabilir sürücü koltuğu
  • Isıtmalı Ön Koltuklar
  • Bi-Xenon Farlar (far yıkama sistemi ile)
  • Gündüz yanan LED farlar
  • Led çok renkli iç ortam aydınlatması

Smart Paket (Manuel şanzımanlı araçlarda sunulmaktadır) 1800 TL (Temmuz) (2013 Nisan 2085 TL )

• Sony Müzik Sistemi
  • Otomatik Park Sistemi
  • Elektrikli katlanır yan aynalar
  • ön ve arka park sensörleri

Not: Smart paket ile teyp ekranı 4.2 inç ve renkli tft olarak gelir.

NOT: Sony Müzik Sistemi --> PowerShift Otomatik araçlarda ayrı opsiyon olarak sunulmaktadır. 900 TL (Temmuz) (2013 Nisan 1170 TL )

Tekno Paket (Manuel araçlarda ve Smart Paket ile sunulmaktadır) 4500 TL (Temmuz) (2013 Nisan 4810 TL )

• Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi
  • Şerit Takip Sistemi
  • Şeritte Kalma Yardımcısı
  • Sürücü Dikkat Takip Sistemi
  • Otomatik Uzun Far
  • Isıtmalı Ön cam

Not: Tekno Paket ile Kadran ortasındaki ekran Renkli TFT olarak gelir. (büyüktür)

Navigasyon Paketi (Manuel şanzımanlı araçlarda Smart Paket ile; PowerShift araçlarda Sony Müzik Sistemi Paketi ile sunulmaktadır) 2.250TL (Şubat 2013) 

• Sony Navigasyon Sistemi
  • Geri görüş kamerası

Opsiyon: Elektrikli sunroof (4Kapı ve 5Kapılı modellerde sunulmaktadır). 1800 TL (Temmuz) (2013 Nisan 1925 TL )

Opsiyon: Spor Paket (Sadece 5 Kapılı modellerde) (Tekno Paketle birlikte sunulmamaktadır) (2013 Haziran 2900 TL) Trend x ve üzeri donanımlar'a eklenebilir.

• Bal peteği görünümünde ön ızgara
  • Ön ve arka eteklik, yan etekler
  • Arka spoiler
  • 17” Alaşım jant
  • Renkli kaliperler
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış yönlendirme sonucu yanlış karar verdiğinizi, edindiğiniz bilgiler doğrultusunda satıştan vaz geçmek istediğinizi sırası ile satış danışmanına, satış müdürüne, bayii müdürüne ve Otosan iletişim hattına bildirip şansınızı deneyin.

Bu gibi durumlarda söz verilen donanımlarla ilgili yazılı belge talep edilirse, ya da ön sözleşmede belirtilirse eliniz hukuken güçlü olur. Şimdi adam yanlış anlamışlar ben öyle bir şeye demedim dese yapılacak fazla bir şey yok.

Ayrıca otomatik park yok diye arabadan soğumaya da gerek yok. Park sensörü sonradan takılabilir, iade yapmazlarsa bunu bedava yapmalarını talep edebilirsiniz. Belki çok kaliteli olmaz ama iş görür. 

öncelikle teşekkür ederim otomatik park sistemi konusunda haklısınız rakiplerinin hiçbirinde böyle birşey söz konusu degil ama düz vites focuslarda var yani ben 56.800 lira para verecegim benim arabayı kitleyince aynalar katlanmayacak park sensörü olmayacak sonradan takılacak bizde bir tane de fiesta var onda bile var bu özellikler niye böyle birşey yapıyorlar ki otomatik vitesle aynaların park sensörünün ne alakası olabilir birde o sony sisteme 1800 lira dedi :D sonra da araya 1-2 tanıdık soktuk 800 lira indirim yaptı fiyattan nasıl birşey anlamıyorum ben bunları

yakup çok güzel yazmış forumda.

Trend Donanım

• Gövde rengi kapı kolları ve yan aynalar
  • Elektrikli, sinyalli yan aynalar
  • 16" çelik jant kapakları
  • Derinlik ve yükseklik ayarlı direksiyon
  • Manüel 4 yönlü sürücü koltuğu
  • Tek dokunuşta açılıp kapanan elektrikli ön/arka camlar
  • Yol bilgisayarı
  • Vites arttırma ikazı
  • Ford EcoMode
  • Manuel Klima
  • Direksiyondan kumandalı radyo CD, MP3 çalar
  • Portatif müzikçalar bağlantı soketi (USB)
  • Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları
  • Sürücü ve ön yolcu yan hava yastıkları
  • ABS + EBD
  • Acil durum fren desteği (EBA)
  • Elektronik Denge Programı (ESP)
  • Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)
  • Dinamik Tork Kontrolü (TVC)
  • Kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyon
  • Ford Kolay Yakıt Sistemi
  • Disk frenler - ön / arka
  • Uzaktan kumandalı merkezi kilit
  • ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktaları

Trend X Donanım (Trend üzerine)

• 16" Aluminyum Alaşımlı Jantlar
  • Ön sis farları
  • Karartılmış Arka Camlar
  • Hız kontrol sistemi
  • Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı
  • Aktif Ön Izgara (1.0 Turbo ile)

Yeni Style Donanım (Trend X üzerine)

• Elektrikli katlanan yan aynalar*
  • Ön ve arka park sensörleri*
  • Otomatik Park Sistemi*
  • Gecikmeli Sönen Ön Farlar
  • Yağmur sensörü
  • Otomatik yanan farlar
  • Otomatik kararan iç dikiz aynası
  • Yan perde hava yastıkları

(* Manuel şanzımanlı araçlarda sunulmaktadır)

Titanium Donanım (Style üzerine)

• Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli yan aynalar
  • Deri kaplı direksiyon simidi & vites topuzu
  • Manüel 4 yönlü sürücü ve ön yolcu koltuğu
  • Sürücü ve ön yolcu koltuğunda ayarlanabilir bel desteği
  • Ön koltuk kol dayanağı ve kapaklı eşya saklama bölmesi
  • "Ford Power" Anahtarsız Çalıştırma Sistemi
  • Çift Bölgeli İklim Kontrollü Otomatik Klima
  • Led iç ortam aydınlatması
  • Yokuş Kalkış Desteği (HLA)
  • Ford SYNC (Aux Girişi kapsamaktadır ve USB ile birlikte Kol Dayama içindedir)
  • Isıtmalı ön cam - Manuel araçlarda "Tekno Paket" içerisinde sunulmaktadır.
  • Otomatik Start-Stop (Sadece EcoBoost motorlar ile sunulmaktadır - 1.0 T - 1.6 T)
  • Aktif Ön Izgara (1.0 ve 1.6 Turbo ile)
  • Parlak siyah ön alt ızgara
  • Spor ön koltuklar
  • Lüks Tavan Kumaşı
  • Yumuşak Dokulu Ön Trimler
  • Led Arka Stoplar (Hatchback ve StationWagon)
  • Isıtmalı Silecekler (Püskürtme memesi)

Not: Titanium serisinde Otomatik Park Sistemi, elektrikli katlanır yan aynalar ve ön & arka park sensörleri ayrı bir opsiyon paketi içerisinde sunulmaktadır. (''Style üzerine'' açıklamasına uymadığından açıklanmıştır.)

Titanium üzerine alınabilecek Paketler - Titanium harici donanımlara ekstra paket alınamıyor.(Spor Paket ve sunroof hariç)

X Paket 5430 TL (Temmuz)  (2013 Nisan 5810 TL )

• Parçalı Deri koltuklar
  • Elektrikli 4yöne ayarlanabilir sürücü koltuğu
  • Isıtmalı Ön Koltuklar
  • Bi-Xenon Farlar (far yıkama sistemi ile)
  • Gündüz yanan LED farlar
  • Led çok renkli iç ortam aydınlatması

Smart Paket (Manuel şanzımanlı araçlarda sunulmaktadır) 1800 TL (Temmuz) (2013 Nisan 2085 TL )

• Sony Müzik Sistemi
  • Otomatik Park Sistemi
  • Elektrikli katlanır yan aynalar
  • ön ve arka park sensörleri

Not: Smart paket ile teyp ekranı 4.2 inç ve renkli tft olarak gelir.

NOT: Sony Müzik Sistemi --> PowerShift Otomatik araçlarda ayrı opsiyon olarak sunulmaktadır. 900 TL (Temmuz) (2013 Nisan 1170 TL )

Tekno Paket (Manuel araçlarda ve Smart Paket ile sunulmaktadır) 4500 TL (Temmuz) (2013 Nisan 4810 TL )

• Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi
  • Kör Nokta Uyarı Sistemi
  • Şerit Takip Sistemi
  • Şeritte Kalma Yardımcısı
  • Sürücü Dikkat Takip Sistemi
  • Otomatik Uzun Far
  • Isıtmalı Ön cam

Not: Tekno Paket ile Kadran ortasındaki ekran Renkli TFT olarak gelir. (büyüktür)

Navigasyon Paketi (Manuel şanzımanlı araçlarda Smart Paket ile; PowerShift araçlarda Sony Müzik Sistemi Paketi ile sunulmaktadır) 2.250TL (Şubat 2013) 

• Sony Navigasyon Sistemi
  • Geri görüş kamerası

Opsiyon: Elektrikli sunroof (4Kapı ve 5Kapılı modellerde sunulmaktadır). 1800 TL (Temmuz) (2013 Nisan 1925 TL )

Opsiyon: Spor Paket (Sadece 5 Kapılı modellerde) (Tekno Paketle birlikte sunulmamaktadır) (2013 Haziran 2900 TL) Trend x ve üzeri donanımlar'a eklenebilir.

• Bal peteği görünümünde ön ızgara
  • Ön ve arka eteklik, yan etekler
  • Arka spoiler
  • 17” Alaşım jant
  • Renkli kaliperler

evet bunları okudum belki güncel felan degil diye bir umut sorayım dedim teşekkür ederim yorumunz için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle teşekkür ederim otomatik park sistemi konusunda haklısınız rakiplerinin hiçbirinde böyle birşey söz konusu degil ama düz vites focuslarda var yani ben 56.800 lira para verecegim benim arabayı kitleyince aynalar katlanmayacak park sensörü olmayacak sonradan takılacak bizde bir tane de fiesta var onda bile var bu özellikler niye böyle birşey yapıyorlar ki otomatik vitesle aynaların park sensörünün ne alakası olabilir birde o sony sisteme 1800 lira dedi :D sonra da araya 1-2 tanıdık soktuk 800 lira indirim yaptı fiyattan nasıl birşey anlamıyorum ben bunları

evet bunları okudum belki güncel felan degil diye bir umut sorayım dedim teşekkür ederim yorumunz için

O başlıkta güncelleme tarihi var zaten. Bizde eski bilgi olmaz :D eheheh

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

ps lerde sony opsiyon zaten ve fiyatı 1100 tl civarında, smart paketler 2000 tl. yaptıkları indirim normal gibime geliyor. zaten 1000 tl olan şeye 2000 tl demiş olabilir satıcı. siz başka ford bayisinden fiyat aldınız mı?

parayı iade etmeleri lazım, tahminim gemideki aracı satmışlardır. sanki size özel üretim araç mı sipariş vermişler, özel renk veya kimsede olmayan bir donanım mı sipariş verdiniz. vw iade ediyor, bunlarda eder. bir arkadaşın başına şu geldi, krediyi kullandıktan sonra aracı almaktan vazgeçti, sadece kredi masrafı yandı 550 tl.

ben aracı aldıktan sonra bana satan arkadaşa mail attım ben size bunları sordum siz bana bunları söylediniz halbuki işin aslı bu diye,

bana kendisini bilgilendirdiğim için tşk etti mailde :D

anahtarlıktaki bagaj kapı düğmesinin çift basılınca kapağı açtığını bile bilmiyorlar, aktif ön ızgarayı bilmiyorlar vb..

niye x2 var diyorum anahtarlıkta, hiç bagajı açmak için düğme diyorlar, e o zaman adam neden x2 yazmış diye düşünen yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdiden hayırlı olsun, çifte bayram yani... ;)

teşekkür ederim :) hayırlısıyla dediginiz gibi çifte bayram olacak keşke bayrama arabayla girebilseydik ama olsun :)

ps lerde sony opsiyon zaten ve fiyatı 1100 tl civarında, smart paketler 2000 tl. yaptıkları indirim normal gibime geliyor. zaten 1000 tl olan şeye 2000 tl demiş olabilir satıcı. siz başka ford bayisinden fiyat aldınız mı?

parayı iade etmeleri lazım, tahminim gemideki aracı satmışlardır. sanki size özel üretim araç mı sipariş vermişler, özel renk veya kimsede olmayan bir donanım mı sipariş verdiniz. vw iade ediyor, bunlarda eder. bir arkadaşın başına şu geldi, krediyi kullandıktan sonra aracı almaktan vazgeçti, sadece kredi masrafı yandı 550 tl.

ben aracı aldıktan sonra bana satan arkadaşa mail attım ben size bunları sordum siz bana bunları söylediniz halbuki işin aslı bu diye,

bana kendisini bilgilendirdiğim için tşk etti mailde :D

anahtarlıktaki bagaj kapı düğmesinin çift basılınca kapağı açtığını bile bilmiyorlar, aktif ön ızgarayı bilmiyorlar vb..

niye x2 var diyorum anahtarlıkta, hiç bagajı açmak için düğme diyorlar, e o zaman adam neden x2 yazmış diye düşünen yok.

zaten o sonye 1800 demişti buralarda gözüm kulagım olmasa o 800 lirayı da ödüycektik habersiz bi şekilde 800 lira ordan düştü bu civarlardaki bayileride aradım 57 felan demişlerdi sunroof ve sony li arabaya yani 56000 e baglanmıs oldu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

6 gün kalmış; aracınız hayırlı olsun, güle güle, kazasız-belasız kullanın umarım... :nazar:

Otomatik parka da fazla takmayın derim nacizane; ben arabayı alalı 14 ay oldu;  sadece 3 kez kullandım  ^_^

Park sensörü de kaliteli bir şey taktırırsınız olur-biter...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.